LT   EN   RU  
2021 m. balandžio 20 d., antradienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Vytautas Bogušis
  Politika > Politikai > B > Vytautas Bogušis
Lankomumo reitingas Publikuota: 2006-09-26
V.Bogušis: Kodėl pilietiškumas prilyginamas nusikaltimui?
Nesveikas ažiotažas kilęs dėl to, kad vadinamajai Liustracijos komisijai, praeitą savaitę buvo perduota medžiaga iš buvusių KGB archyvų, rodo baimę ir pilietiškumo stoką, įsitikinęs Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) narys liberalcentristas Vytautas Bogušis.

“Kažin kodėl kalbėdami apie šios medžiagos atsiradimą, niekas neakcentuoja, kad tai bene pirmas atvejis, kuomet valstybei yra sugrąžinami sovietų slaptųjų tarnybų archyvai, dingę per pirmuosius, problematiškuosius nepriklausomybės atkūrimo sunkmečius. Tai, kad dokumentai yra grąžinami dabartinei Liustracijos komisijos pirmininkei, visų pirma byloja apie atsirandantį pasitikėjimą šią institucija ir jos vadove”, - pastebi V.Bogušis.

Liberalcentristas atkreipia dėmesį, jog kai kurie politikai ir žiniasklaida, prikišdami D.Kuodytei atsisakymą nurodyti šiuos dokumentus perdavusį asmenį, sąmoningai ar nesąmoningai, emociškai nuteisia, sąžiningai įstatymų besilaikančią pareigūnę.

“Saugoti archyvinę medžiagą pristačiusiųjų anonimiškumą yra ne D.Kuodytės užgaida, o prievolė, nes Liustracijos komisija yra priėmusį oficialų nutarimą, kuriame kreipiamasi į asmenis, kurie turi archyvinės – dokumentinės medžiagos iš buvusių SSRS KGB archyvų, prašant juos geranoriškai bendradarbiauti bei garantuojant medžiagą pateikusiųjų asmenų anonimiškumą. Apie kokį įstatymų laikymąsi ir pasitikėjimą valstybę būtų buvę galima kalbėti, jeigu komisijos pirmininkė būtų pasielgusi priešingai”, - klausia parlamentaras V.Bogušis.

Liberalcentristo nuomone, panašu, kad skausmingą moralinio apsivalymo procesą bandoma paversti dar viena, nežinia kokių rezultatų atnešančia politinių ir asmeninių išskaičiavimų turinčia intriga.

Šaltinis

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Garso ir vaizdo technika (2)    Filmai (91)    Švedija (9)    Vaistai (15)    Vandenis (7)    Kačių veislės (25)    Meilė bloguose (6)    Helouvynas (7)    E - komercija (87)    Poltergeistai (2)    „Lietuvos” kino teatras (13)    Šventasis Kazimieras (2)    Spauda (3)    Žala sveikatai (16)    LNK (2)    Vaiko sveikata (8)    Krašto apsauga (27)    Energetika (13)    Monitoriai (11)    Maxima (10)    Atleidimas (4)    Bendravimas (743)    Mama ir vaikas (48)    Apatinis trikotažas (17)    Zigmas Vaišvila (10)    2009 metų horoskopas (15)    Slaptos bendrijos (24)    Atviras kodas (23)    Užsienyje (50)    Krizė (59)    Mergelė (7)    Televizija (17)    Ekonomika (5)    IT parodos (10)    Joga (56)    Medžioklė (63)    Mokėjimo kortelės (7)    Lotynų šokiai (5)    Miniatiūros (7)    Parapsichologai (7)    Fajetai (2)    Aikido (14)    Mokslai (1219)    Naršyklės (7)    Nokia (24)    Kelionių pasiūlymai (7)    Tamplieriai (7)    Omnitel (12)    Parapsichologija (22)    Muzika (196)
1. Revoliucionieriui profesionalui revoliucijų gana
2. LTV įžeidė disidentą
3. V.Bogušis: fariziejiškoji politika... deja ir po 20 metų
4. Disidento, Seimo nario Vytauto Bogušio kalba, pasakyta iškilmingame susirinkime: „...mes pabudinom Atgimimo Aušrą“
5. Istorinį mitingą drabstė purvais
6. Kam užkliuvo Vytautas Bogušis?
7. V.Bogušis: Seimas turi būti suinteresuotas kuo spartesniu parlamentiniu tyrimu dėl VSD
8. Liberalcentristai: politinės realybės ignoravimas – penas naujiems pranašams ir "gelbėtojams"
9. Galių augimas gąsdina parlamentarus
10. V.Bogušis: Vaistų kontrolės tarnyba neturi tapti viršesne už prokuratūrą
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!