LT   EN   RU  
2021 m. balandžio 18 d., sekmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Vytautas Bogušis
  Politika > Politikai > B > Vytautas Bogušis
Lankomumo reitingas Publikuota: 2006-03-23
Galių augimas gąsdina parlamentarus
Seimo Sveikatos reikalų komiteto narys liberalcentristas Vytautas Bogušis baiminasi, kad Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai (VVKT) gali būti suteikti ikiteisminio tyrimo institucijos įgaliojimai.

Parlamentaro manymu, būtent taip atsitiktų, jeigu būtų pritarta rengiamo priimti Farmacijos įstatymo 27 ir 63 straipsnių dabartinei redakcijai. Šie straipsniai apibrėžia gamybos licencijos turėtojo pareigas ir VVKT darbuotojų, atliekančių kontrolės veiksmus, teises.

Peraugtų prokuratūrą?

„Dabartiniame įstatymo projekte siūloma nuostata, jog VVKT darbuotojai laisvai ir be išankstinio perspėjimo, bet kuriuo paros metu turi teisę įeiti į juridinio asmens patalpas, tikrinti, pateikdami tik pažymėjimą ir pavedimą. Panašu, kad vaistų kontrolieriai taptų viršesni net už prokurorus, nes pastarieji kratas gali atlikti tik motyvuota ikiteisminio tyrimo teisėjo nutartimi", - pastebi V.Bogušis.

Liberalcentristo įsitikinimu, įstatymo rengėjai, Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai, neturinčiai ikiteisminio tyrimo institucijos statuso, nepagrįstai siūlo funkcijas viršijančias jos kompetenciją.

„Akivaizdu, kad vaistų kontrolieriams planuojamos suteikti itin plačios kontrolės teisės, pažeidžia proporcingumo principą, nes siekiamas tikslas būtų įgyvendinamas akivaizdžiai neadekvačiais valstybės institucijų veiksmais", - teigia parlamentaras.

Atsižvelgdamas į tai, jog įstatymo projektas nepagrįstai išplečia Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos kompetenciją, priskirdamas jai ikiteisminio tyrimo institucijų funkcijas, Seimo narys V.Bogušis, siūlo iš įstatymo projekto išbraukti punktą, suteikiantį kontrolės veiksmus atliekantiems VVKT darbuotojams teisę, pateikus tik pažymėjimą ir pavedimą, laisvai ir be išankstinio perspėjimo bet kuriuo paros metu įeiti į juridinio asmens patalpas ir tikrinti, ar laikomasi šio įstatymo ir kitų norminių teisės aktų reikalavimų.

Parlamentaras baiminasi, kad suteikus Tarnybai per daug teisių, galime sulaukti tokios situacijos, kuomet VVKT darbuotojai naktį įsiverš į butą ir pasakys - einame, turime patikrinti vaistinę.

Šaltinis

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Žindymas (14)    Istorija (154)    TV3 (4)    Lietuva (2)    Kačių veislės (25)    Pedagogika (21)    Žiniasklaida (108)    Geologija (20)    Kulinarija (181)    Homeopatija (5)    Policija (2)    Mistika (446)    Technologijos (1819)    Kreditai (2)    Trys karaliai (5)    Švietimas (1281)    Kompiuteriai (148)    Barai (7)    Apatinis trikotažas (17)    Shotokan (11)    Prekės ir paslaugos buičiai (2)    Šventasis Kazimieras (2)    Mada (4)    Ištikimybė (4)    Katės (33)    Liberalai demokratai (3)    Civilinė sauga (7)    Paukščių gripas (21)    Ekonomika (5)    Žemgrobiai (6)    Opijatai (13)    Samsung (3)    Tatuiruotės (7)    Teatrai (21)    Akvariumai (58)    „Laisvės kryžkelės“ (10)    Variakojis (11)    Savivaldybių rinkimai (9)    Arbata (10)    Breakdance (4)    Vox Populi (14)    Lietuvoje (5)    Restoranai (5)    Joninės (6)    Burtai (8)    Žinių visuomenė (14)    Liberalų sąjūdis (5)    Kazino (10)    Viskis (8)    Toyota (2)
1. Revoliucionieriui profesionalui revoliucijų gana
2. LTV įžeidė disidentą
3. V.Bogušis: fariziejiškoji politika... deja ir po 20 metų
4. Disidento, Seimo nario Vytauto Bogušio kalba, pasakyta iškilmingame susirinkime: „...mes pabudinom Atgimimo Aušrą“
5. Istorinį mitingą drabstė purvais
6. Kam užkliuvo Vytautas Bogušis?
7. V.Bogušis: Kodėl pilietiškumas prilyginamas nusikaltimui?
8. V.Bogušis: Seimas turi būti suinteresuotas kuo spartesniu parlamentiniu tyrimu dėl VSD
9. Liberalcentristai: politinės realybės ignoravimas – penas naujiems pranašams ir "gelbėtojams"
10. V.Bogušis: Vaistų kontrolės tarnyba neturi tapti viršesne už prokuratūrą
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!