LT   EN   RU  
2020 m. birželio 4 d., ketvirtadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Žinių visuomenė
  Technologijos > Žinių visuomenė
Lankomumo reitingas Publikuota: 2004-01-28
"Langas į ateitį" ir VRM įsteigė 100 nemokamų interneto centrų Lietuvoje
Vidaus reikalų ministerija ir verslo paramos informacinės visuomenės plėtrai aljansas "Langas į ateitį" Lietuvoje pernai įsteigė dar 100 nemokamų interneto centrų.

Šią žinią antradienį Vilniuje žurnalistams paskelbęs vidaus reikalų ministras Virgilijus Bulovas teigė, jog steigdami tokius interneto centrus šioje srityje mažiname skirtumą tarp Lietuvos ir Europos Sąjungos daugumos šalių.

Premjero patarėjas Renaldas Gudauskas pažymėjo, kad sparti interneto plėtra Lietuvoje sudaro sąlygas teikti daugiau viešųjų elektroninių valdžios institucijų paslaugų, prieinamų ir didžiausiuose šalies miestuose, ir atokiuose kaimuose.

"Langas į ateitį" direktorė Loreta Križinauskienė minėjo, kad pagal bendrą "Langas į ateitį" ir VRM projektą įsteigti interneto centrai įsikūrė 44 bibliotekose, 10 "Lietuvos pašto" skyrių, 8 seniūnijose, 23 prekybos tinklo "SIMAS" taškuose ir 15 įvairių organizacijų.

Šis projektas įgyvendintas pagal sutartį, pasirašytą 2002 m. gruodį ir numatančią šalies verslo lyderių įsteigtos asociacijos ir Vyriausybės bendrą veiklą steigiant viešuosius interneto prieigos centrus.

2002-ųjų gegužės mėnesį sukurtas aljansas "Langas į ateitį" savo jėgomis pirmaisiais veiklos metais įvairiose šalies vietose kartu su savivaldybėmis įsteigė septyniasdešimt viešųjų interneto centrų. Taigi dabar jau yra 172 viešieji interneto centrai.

L. Križinauskienės duomenimis, beveik pusė "Langas į ateitį" centrų yra įsteigti nedidelėse gyvenvietėse, kuriose gyvena 400-4500 žmonių. Iš viso "Langas į ateitį" savo centrus yra įsteigęs jau 58 Lietuvos savivaldybėse.

Interneto centrams administruoti "Langas į ateitį" sukūrė specialią programinę įrangą, leidžiančią iš vieno centrinio kompiuterio stebėti visų interneto centruose esančių kompiuterių darbą.

Šaltinis

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Kaukazo aviganis (2)    Mistika (9)    Fizika (11)    6 branduolių (3)    Kaimo turizmas (5)    Gimimo diena (3)    Masonai (7)    Programos (61)    Windows (7)    Darbo partija (4)    Sportiniai šokiai (2)    P2P tinklai (2)    Atleidimo svarba (2)    Sekimas ir privatumas (12)    Shotokan (11)    Kinas (193)    Soliariumai (5)    Priklausomybė (3)    Rasizmas ir ksenofobija (9)    Opijatai (13)    Subkultūros (99)    Prekės ir paslaugos buičiai (2)    Politika (26)    Mokesčiai (8)    Žemgrobiai (6)    TELE-2 (7)    Taksas (2)    Rinkimai (23)    Šalys (61)    Panayiotis Zavosas (2)    Metalas (22)    Savivaldybių rinkimai 2007 (9)    Erotiniai šokiai (23)    Kandidatai į prezidentus (5)    Žinių visuomenė (14)    Pramogos (191)    Statyba (29)    Miestų bendruomenės (7)    Žindymas (14)    Poltergeistai (2)    Fantastika (21)    Anglų kalba (35)    Geologija (20)    Bučiniai (31)    Bankrotas (2)    Airija (9)    Ekologiškas maistas (2)    Aerobika (3)    IT parodos (10)    Interneto dizainas (5)
1. Vilniaus miesto meras dalyvavo iškilmingame "Saulėtekio slėnio" - mokslo ir technologijų parko - statybų atidaryme
2. Ar intelektinės IT sistemos turi jausmus? Nauja karta: intelektinės IT sistemos (intelligent IT systems)
3. "Saulėtekio slėnio" mokslo ir technologijų parkui skirta ES parama
4. Panevėžio mokslo ir technologijų parkui – 7,5 mln. Lt ES parama
5. Vilnius domisi Suomijos žinių ekonomikos plėtros patirtimi
6. „Langas į ateitį“ pradėjo visuotinį Lietuvos gyventojų mokymą naudotis internetu
7. Informacinės visuomenės plėtra pasaulyje
8. Pradedamos rinkti paraiškos interneto taškams steigti ir modernizuoti
9. Paskelbtas preliminarių paraiškų vertinimo konkursas finansinei paramai iš ES Struktūrinių fondų gauti
10. Išrinkti “Naujieji knygnešiai”
1. Informacinės visuomenės plėtra pasaulyje
2. Ar intelektinės IT sistemos turi jausmus? Nauja karta: intelektinės IT sistemos (intelligent IT systems)
3. Vilniaus miesto meras dalyvavo iškilmingame "Saulėtekio slėnio" - mokslo ir technologijų parko - statybų atidaryme
4. Vilnius domisi Suomijos žinių ekonomikos plėtros patirtimi
5. "Saulėtekio slėnio" mokslo ir technologijų parkui skirta ES parama
6. Panevėžio mokslo ir technologijų parkui – 7,5 mln. Lt ES parama
7. „Langas į ateitį“ pradėjo visuotinį Lietuvos gyventojų mokymą naudotis internetu
8. Paskelbtas preliminarių paraiškų vertinimo konkursas finansinei paramai iš ES Struktūrinių fondų gauti
9. Pradedamos rinkti paraiškos interneto taškams steigti ir modernizuoti
10. Patvirtinta viešo naudojimo kompiuterių tinkluose neskelbtinos informacijos kontrolės tvarka
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!