LT   EN   RU  
2021 m. kovo 2 d., antradienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Žinių visuomenė
  Technologijos > Žinių visuomenė
Lankomumo reitingas Publikuota: 2003-02-19
Patvirtinta viešo naudojimo kompiuterių tinkluose neskelbtinos informacijos kontrolės tvarka
Šiandien Vyriausybės posėdyje patvirtinta Viešo naudojimo kompiuterių tinkluose neskelbtinos informacijos kontrolės bei ribojamos viešosios informacijos platinimo tvarka, praneša Vyriausybės spaudos tarnyba.

Neskelbtina informacija apibrėžiama kaip informacija, kurios paviešinimas ar platinimas yra uždraustas Lietuvos Respublikos įstatymais.

Tvarkoje nurodoma, kad ribojama viešoji informacija – tai informacija, kenkianti nepilnamečių fiziniam, protiniam ir doroviniam vystymuisi, kurios platinimas ribojamas siekiant apsaugoti nepilnamečius, kaip to reikalauja nacionaliniai teisės aktai, JTO Vaiko teisių konvencija, Lietuvos Respublikos tarptautinės sutartys.

Tvarka reglamentuoja viešosios informacijos skleidimą kompiuterių tinklais: joje nustatoma atsakomybė už tinklapių turinį, numatomas pranešimo apie neskelbtiną ar ribojamą interneto turinį mechanizmas, apibrėžiamas paslaugų teikėjų ir valstybės institucijų pareigos ir kt.

Šiandien tiek Lietuvoje, tiek kitose pasaulio šalyse nemažai dėmesio skiriama tam, kaip sėkmingai panaudoti interneto suteikiamas galimybes labai įvairiose visuomenės gyvenimo srityse: švietimui, darbui, verslui, demokratijos plėtojimui, piliečių aptarnavimui. Tačiau taip pat yra konstatuojama, kad internetas kol kas dar negali būti laikomas visiškai tinkama informacijos perdavimo terpe. Problema – gana neretai aptinkamas “nederamas” interneto turinys. Pasaulio valstybės, tarp jų ir Lietuva, yra nustačiusios būdus, kuriais yra užkertamas kelias įstatymais uždraustos arba ribojamos informacijos viešam skelbimui spaudoje, radijuje, televizijoje; šie mechanizmai turėtų būti pritaikyti ir internetui, nes informacijos perdavimo internetu proceso dalyviai privalo laikytis konkrečioje valstybėje galiojančių teisės normų reikalavimų.

Šiuo tikslu Informacinės visuomenės plėtros komitetas ir buvo įpareigotas parengti Viešo naudojimo kompiuterių tinkluose neskelbtinos informacijos kontrolės bei ribojamos viešosios informacijos platinimo tvarkos projektą. Joje, atsižvelgiant į Europos Sąjungos teisinę ir praktinę patirtį bei Lietuvos įstatymus, yra numatomi teisinio reguliavimo ir savireguliacijos derinimo būdai, užtikrinant, kad Lietuvos interneto vartotojai galėtų saugiai naudotis pasauliniu tinklu.

Viešo naudojimo kompiuterių tinkluose neskelbtinos informacijos kontrolės bei ribojamos viešosios informacijos platinimo tvarka parengta vadovaujantis Europos Parlamento ir Tarybos 1999 m. sausio 25 d. sprendimu, patvirtinančiu ilgalaikį veiksmų planą, kaip skatinti saugiau naudotis internetu kovojant su neteisėtu ir žalingu tarptautinių tinklų turiniu.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Kornreksai (3)    Laivyba (17)    Egzorcizmas (11)    Kovo 8 (3)    Bankrotas (2)    Reinkarnacija (6)    Kultūra (749)    Depresija (29)    Nešiojami kompiuteriai (12)    Kriptografija (3)    Jurga Ivanauskaitė (17)    Matematika (2)    Istorija (154)    Žindymas (14)    Vandens slidės (2)    Garso sistemos (15)    Krizė (59)    Pelės (5)    Reklama internete (18)    Toyota (2)    Taksas (2)    Artūras Zuokas (41)    Programos (61)    Konditerija (10)    Žuvininkystė (2)    Motociklai (12)    Užgavėnes (9)    Televizija (17)    Kalėdos (12)    Euro naujienos (2)    P2P tinklai (2)    KGB (35)    Buto remontas (3)    Anželikos Cholinos šokio teatras (11)    Kitos šventės (7)    Kelnaitės (2)    Roko muzikos grupės (10)    Žuvys (7)    Fajetai (2)    Runkeliai (18)    Regbis (4)    Mistika (9)    Drakonai (36)    Žemės grobstymai (50)    Augalai (8)    Nealkoholiniai gėrimai (12)    Klubai (8)    Budizmas (73)    Elektronika (8)    Draudimas (7)
1. Vilniaus miesto meras dalyvavo iškilmingame "Saulėtekio slėnio" - mokslo ir technologijų parko - statybų atidaryme
2. Ar intelektinės IT sistemos turi jausmus? Nauja karta: intelektinės IT sistemos (intelligent IT systems)
3. "Saulėtekio slėnio" mokslo ir technologijų parkui skirta ES parama
4. Panevėžio mokslo ir technologijų parkui – 7,5 mln. Lt ES parama
5. Vilnius domisi Suomijos žinių ekonomikos plėtros patirtimi
6. „Langas į ateitį“ pradėjo visuotinį Lietuvos gyventojų mokymą naudotis internetu
7. Informacinės visuomenės plėtra pasaulyje
8. Pradedamos rinkti paraiškos interneto taškams steigti ir modernizuoti
9. "Langas į ateitį" ir VRM įsteigė 100 nemokamų interneto centrų Lietuvoje
10. Paskelbtas preliminarių paraiškų vertinimo konkursas finansinei paramai iš ES Struktūrinių fondų gauti
1. Informacinės visuomenės plėtra pasaulyje
2. Ar intelektinės IT sistemos turi jausmus? Nauja karta: intelektinės IT sistemos (intelligent IT systems)
3. Vilniaus miesto meras dalyvavo iškilmingame "Saulėtekio slėnio" - mokslo ir technologijų parko - statybų atidaryme
4. Vilnius domisi Suomijos žinių ekonomikos plėtros patirtimi
5. "Saulėtekio slėnio" mokslo ir technologijų parkui skirta ES parama
6. Panevėžio mokslo ir technologijų parkui – 7,5 mln. Lt ES parama
7. „Langas į ateitį“ pradėjo visuotinį Lietuvos gyventojų mokymą naudotis internetu
8. "Langas į ateitį" ir VRM įsteigė 100 nemokamų interneto centrų Lietuvoje
9. Paskelbtas preliminarių paraiškų vertinimo konkursas finansinei paramai iš ES Struktūrinių fondų gauti
10. Pradedamos rinkti paraiškos interneto taškams steigti ir modernizuoti
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!