LT   EN   RU  
2020 m. rugsėjo 27 d., sekmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Žinių visuomenė
  Technologijos > Žinių visuomenė
Lankomumo reitingas Publikuota: 2003-02-11
Laimėta pirmoji Lietuvoje byla prieš interneto teršėjus
Didžiausia telekomunikacijų bendrovė šalyje AB „Lietuvos telekomas“ laimėjo bylą prieš nepageidaujamos informacijos internetu platintojus (angl. spammer). Lietuvos Respublikos Aukščiausiasis Teismas atmetė Žilvino Budros individualios įmonės „Sėkmės sistemos“ kasacinį skundą, kuriame buvo prašoma panaikinti jam nepalankius Vilniaus miesto 2-ojo apylinkės teismo ir Vilniaus apygardos teismo sprendimus, teigiama AB "Lietuvos telekomas" išplatintame pranešime spaudai. Galutinę neapskundžiamą Aukščiausiojo Teismo nutartį „Lietuvos telekomas“ gavo šių metų sausio pabaigoje.

„Tai byla, lig šiol neturėjusi precedento Lietuvos teisės istorijoje, todėl suprantama, kad teisminis procesas vyko ilgiau, nei tikėtasi. Mes visą laiką buvome tikri, kad „Lietuvos telekomo“ veiksmai kovojant su interneto teršėju buvo pagrįsti“, - pabrėžė AB „Lietuvos telekomas“ vyriausiasis juriskonsultas Paulius Pakutinskas. Jo teigimu, šis dėl bylos objekto unikalus teisminis atvejis užsitęsė ir dėl bylos sudėtingumo.

Teisminis ginčas tarp „Lietuvos telekomo“ ir Žilvino Budros kilo dar 1999 metų lapkritį, kai kitos šalies operatorius pradėjo blokuoti dideliais kiekiais „Sėkmės sistemų“ vardu siuntinėjamas reklaminio pobūdžio žinutes JAV, Kanados ir kitų šalių elektroninio pašto adresais.

Pagal AB „Lietuvos telekomas“ ir IĮ „Sėkmės sistemos” 1999 metų liepos 9 d. duomenų perdavimo internetu sutartį šiai įmonei buvo suteikti 256 interneto adresai ir sudaryta galimybė duomenis siųsti dideliais kiekiais. Praėjus porai mėnesių nuo sutarties sudarymo, „Lietuvos telekomas“gavo iš tarptautinio interneto operatoriaus pranešimų, kad įmonė „Sėkmės sistemos” teršia internetą, piktybiškai siuntinėdama internetu nepageidaujamus komercinius pasiūlymus, ir nereaguoja į interneto vartotojų prašymus nutraukti šią veiklą.

Žilvinas Budra siekė, kad „Lietuvos telekomas“ būtų nubaustas už sutarties nevykdymą ir būtų įpareigotas nukreipti jo siunčiamus duomenis internetu taip, kad būtų apeiti nustatyti apribojimai.

Vilniaus miesto 2-asis apylinkės teismas išsprendė bylą „Lietuvos telekomo“ naudai, tačiau šį sprendimą Ž. Budra apskundė Vilniaus apygardos teismui ir LR Aukščiausiajam Teismui.

Advokatas Jonas Masiokas, byloje atstovavęs „Lietuvos telekomą“, pažymėjo, kad ši byla yra svarbi kovojant su interneto teršėjais. Nepageidaujamos komercinės informacijos siuntinėjimas internetu pripažintas piktnaudžiavimu teise perduoti informaciją. Tokiais veiksmais pažeidžiami interneto vartotojų interesai, nes jie priversti priimti elektroninio pašto žinutes, kurių neprašė, gaišti laiką skaitydami ir trindami tokias žinutes. Nepageidaujamas elektroninis paštas daro žalą ir interneto paslaugas teikiančioms įmonėms.

Reklamos įstatymo pataisos, įsigaliojusios 2001 m. sausio 1 d., uždraudė reklamos siuntinėjimą elektroniniu paštu, nesant vartotojo sutikimo ar prašymo.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Tamplieriai (7)    Nokia (24)    Reinkarnacija (6)    Aikido (14)    Velykos (10)    Depresija (29)    AMD (3)    6 branduolių (3)    Vaiko sveikata (8)    Pagonybė (3)    Skundai (22)    Intel (6)    Novelės (102)    Tėvynės sąjunga (4)    Statyba (29)    Savivaldybių rinkimai 2007 (9)    Prezidento rinkimai (6)    Lobių ieškotojai (3)    Mokesčiai (8)    Dažasvydis (3)    Anželikos Cholinos šokio teatras (11)    Brendis (6)    Romas Kalanta (4)    Renginiai (31)    Erich Fromm (5)    Variakojis (11)    Alus (22)    Striptizas (8)    Liberalų sąjūdis (5)    Linux/Unix (34)    Žiniasklaida (108)    NLP (8)    Kompiuterinis piratavimas (43)    Meninė gimnastika (14)    Dalia Grybauskaitė (16)    Grybų patiekalai (6)    Pasakos (60)    Vilniaus bendruomenės (4)    Neištikimybė (2)    Liemenėlės (3)    Parapsichologija (22)    Arūnas Valinskas (4)    Atleidimas (4)    Atmintis (4)    Soliariumai (5)    Užsienyje (2)    Mazda (2)    Miestai (14)    Programavimas (20)    Bankinės technologijos (11)
1. Vilniaus miesto meras dalyvavo iškilmingame "Saulėtekio slėnio" - mokslo ir technologijų parko - statybų atidaryme
2. Ar intelektinės IT sistemos turi jausmus? Nauja karta: intelektinės IT sistemos (intelligent IT systems)
3. "Saulėtekio slėnio" mokslo ir technologijų parkui skirta ES parama
4. Panevėžio mokslo ir technologijų parkui – 7,5 mln. Lt ES parama
5. Vilnius domisi Suomijos žinių ekonomikos plėtros patirtimi
6. „Langas į ateitį“ pradėjo visuotinį Lietuvos gyventojų mokymą naudotis internetu
7. Informacinės visuomenės plėtra pasaulyje
8. Pradedamos rinkti paraiškos interneto taškams steigti ir modernizuoti
9. "Langas į ateitį" ir VRM įsteigė 100 nemokamų interneto centrų Lietuvoje
10. Paskelbtas preliminarių paraiškų vertinimo konkursas finansinei paramai iš ES Struktūrinių fondų gauti
1. Informacinės visuomenės plėtra pasaulyje
2. Ar intelektinės IT sistemos turi jausmus? Nauja karta: intelektinės IT sistemos (intelligent IT systems)
3. Vilniaus miesto meras dalyvavo iškilmingame "Saulėtekio slėnio" - mokslo ir technologijų parko - statybų atidaryme
4. Vilnius domisi Suomijos žinių ekonomikos plėtros patirtimi
5. "Saulėtekio slėnio" mokslo ir technologijų parkui skirta ES parama
6. Panevėžio mokslo ir technologijų parkui – 7,5 mln. Lt ES parama
7. „Langas į ateitį“ pradėjo visuotinį Lietuvos gyventojų mokymą naudotis internetu
8. "Langas į ateitį" ir VRM įsteigė 100 nemokamų interneto centrų Lietuvoje
9. Paskelbtas preliminarių paraiškų vertinimo konkursas finansinei paramai iš ES Struktūrinių fondų gauti
10. Pradedamos rinkti paraiškos interneto taškams steigti ir modernizuoti
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!