LT   EN   RU  
2021 m. kovo 3 d., trečiadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Žinių visuomenė
  Technologijos > Žinių visuomenė
Lankomumo reitingas Publikuota: 2006-11-06
Vilnius domisi Suomijos žinių ekonomikos plėtros patirtimi
Vilnius domisi sėkmingiausiais Suomijos žinių ekonomikos plėtros pavyzdžiais ir galimybe bendradarbiauti naujosios ekonomikos srityje. Helsinkyje vykusio žinių ekonomikos forumo "Vilnius–Helsinkis: Inovacijų politika, mokslas ir technologijos" metu Vilniaus miesto delegacija apsilankė vienuose didžiausių Europoje technologijų parkuose "Technopolis PLC" bei Helsinkio verslo ir mokslo parke, susipažino su Helsinkio miesto patirtimi diegiant inovacijų politiką ir verslo plėtros strategiją.

Siekdamas skatinti žinių ekonomikos plėtrą ir keitimąsi patirtimi, šį forumą inicijavo Vilniaus bendradarbiavimo su užsienio šalių miestais tarybos Šiaurės Europos šalių miestų komitetas. Lietuvos sostinei forume atstovavo Savivaldybės, Biochemijos ir Biotechnologijos institutų, VšĮ "Saulėtekio slėnis" vadovai bei Suomijoje verslą plečiančių įmonių "BOD Group" ir "Acme Baltija" vadovai.

Žinių ekonomikos branduolio "Technopolis PLC" penkiuose technologiniuose centruose jau yra įsikūrę apie 900 įmonių ir kasmet įsikuria dar apie 50 naujų. Per metus čia sugeneruojama apie 300 naujų verslo idėjų. Pavyzdžiui, šiandien visame pasaulyje žinoma "Nokia" gimė būtent "Technopolyje PLC". Šių metų pradžioje lankydamiesi Vilniuje, šio parko vadovai išreiškė pageidavimą per artimiausius 25 metus investuoti į "Saulėtekio slėnio" technologijų parko infrastruktūros bei paramos verslui paslaugų plėtrą.

Helsinkio verslo ir mokslo parkas ("HBSP Ltd.") specializuojasi biotechnologijų, farmacijos, maisto pramonės ir aplinkosaugos technologijų srityse. Parkas glaudžiai bendradarbiauja su Helsinkio universitetu, kuris yra vienas iš pagrindinių parko akcininkų. Šiame parke įsikūrusios įmonės įvertina praktinę sinergijos naudą: vienoje vietoje jos randa tiekėjus, partnerius, įrengtas laboratorijas ir specializuotas bibliotekas. Forume dalyvavusių Visorių–Santariškių žinių ekonomikos branduolio atstovų – Biochemijos instituto direktoriaus Valdo Laurinavičiaus ir Biotechnologijos instituto direktoriaus pavaduotojo Leono Pasakarnio nuomone, perimti "HBSP Ltd." patirtį itin svarbu kuriant panašų branduolį Vilniaus mieste.

Žinių ekonomikos forumo metu Vilniaus ir Helsinkio miestų atstovai diskutavo apie savivaldybių siekius žinių ekonomikos, investicijų ir šalių verslo partnerystės srityse. Susitarta, kad Helsinkis teiks konsultacinę pagalbą Vilniaus miestui. VšĮ "Saulėtekio slėnis" direktoriaus Andriaus Bagdono teigimu, Vilniaus miesto žinių ekonomikos branduoliams labai naudingi Skandinavijos technologijų ir mokslo parkų pažangos pavyzdžiai. Helsinkio patirtis praverstų ne tik ugdant Vilniaus žinių ekonomikos specialistų administracinius gebėjimus, bet ir supažindinant vietines verslo įmones bei potencialius užsienio investuotojus su mokslo ir technologijų parkų, žinių ekonomikos branduolių teikiamomis galimybėmis.

Forumas Helsinkyje surengtas Vilniaus miesto savivaldybei bendradarbiaujant su Helsinkio miesto savivaldybe, Lietuvos Respublikos ambasada Suomijoje ir Vilniaus miesto verslo atstovais.

Šaltinis

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Išpažintis (16)    Meninė gimnastika (14)    Kompiuterių virusai (52)    Nealkoholiniai gėrimai (12)    Romas Kalanta (4)    Sveikinimai Naujųjų metų proga (5)    Kelionių pasiūlymai (7)    Skirmantas Valiulis (32)    Laivyba (17)    Soliariumai (5)    Kompiuterio ergonomika (8)    Katarai (2)    Viešnia iš ateities (2)    Parapsichologija (22)    Vampyrai (9)    Go-go (10)    Sektos (12)    Pramogos (191)    Advokatai (10)    Pirmoji meilė (3)    Atviras kodas (23)    Miestų bendruomenės (7)    Žmogaus teisės (18)    Visuotinė istorija (44)    Bildukai (3)    Kietieji diskai (17)    Samsung (3)    Vandenis (7)    Sportas (180)    Vytautas Bogušis (12)    Filologija (2)    Miestai (14)    6 branduolių (3)    Bankinės technologijos (11)    Dektinė (2)    Rasos (2)    Fantastika (21)    Romas (3)    Prezidento rinkimai (6)    Kalėdos (12)    Striptizas (8)    Džiazo muzikos grupės (11)    Medžioklė (63)    Kvepalai (10)    Gatvės šokiai (5)    Laikrodžiai (3)    Wing Tsun (14)    Kovo 11 (4)    Lietuvos istorija (110)    Meino meškėnas (2)
1. Vilniaus miesto meras dalyvavo iškilmingame "Saulėtekio slėnio" - mokslo ir technologijų parko - statybų atidaryme
2. Ar intelektinės IT sistemos turi jausmus? Nauja karta: intelektinės IT sistemos (intelligent IT systems)
3. "Saulėtekio slėnio" mokslo ir technologijų parkui skirta ES parama
4. Panevėžio mokslo ir technologijų parkui – 7,5 mln. Lt ES parama
5. „Langas į ateitį“ pradėjo visuotinį Lietuvos gyventojų mokymą naudotis internetu
6. Informacinės visuomenės plėtra pasaulyje
7. Pradedamos rinkti paraiškos interneto taškams steigti ir modernizuoti
8. "Langas į ateitį" ir VRM įsteigė 100 nemokamų interneto centrų Lietuvoje
9. Paskelbtas preliminarių paraiškų vertinimo konkursas finansinei paramai iš ES Struktūrinių fondų gauti
10. Išrinkti “Naujieji knygnešiai”
1. Informacinės visuomenės plėtra pasaulyje
2. Ar intelektinės IT sistemos turi jausmus? Nauja karta: intelektinės IT sistemos (intelligent IT systems)
3. Vilniaus miesto meras dalyvavo iškilmingame "Saulėtekio slėnio" - mokslo ir technologijų parko - statybų atidaryme
4. "Saulėtekio slėnio" mokslo ir technologijų parkui skirta ES parama
5. Panevėžio mokslo ir technologijų parkui – 7,5 mln. Lt ES parama
6. „Langas į ateitį“ pradėjo visuotinį Lietuvos gyventojų mokymą naudotis internetu
7. "Langas į ateitį" ir VRM įsteigė 100 nemokamų interneto centrų Lietuvoje
8. Paskelbtas preliminarių paraiškų vertinimo konkursas finansinei paramai iš ES Struktūrinių fondų gauti
9. Pradedamos rinkti paraiškos interneto taškams steigti ir modernizuoti
10. Patvirtinta viešo naudojimo kompiuterių tinkluose neskelbtinos informacijos kontrolės tvarka
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!