LT   EN   RU  
2021 m. kovo 2 d., antradienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Žinių visuomenė
  Technologijos > Žinių visuomenė
Lankomumo reitingas Publikuota: 2006-11-28
"Saulėtekio slėnio" mokslo ir technologijų parkui skirta ES parama
Vakar LR ūkio ministro įsakymu "Saulėtekio slėnio" mokslo ir technologijų parkui skirta per 10,5 mln. litų siekianti Europos Sąjungos Struktūrinių fondų parama. Visa "Saulėtekio slėnio" mokslo ir technologijų parko plėtros projekto vertė – daugiau nei 28 mln. litų. 6 mln. litų projektui įgyvendinti skiria Vilniaus miesto savivaldybė, iki 12 mln. litų bus skirta iš banko paskolos lėšų.

Įgyvendinus "Saulėtekio slėnio" projektą, beveik 2,4 ha teritorijoje Saulėtekyje bus sukurtas žinių ekonomikos branduolys – erdvė, palanki inovacijoms ir verslumui. Pirmojo projekto etapo metu numatoma pastatyti 6300 kv. m ploto pastatą, kuriame įsikurs aukštųjų technologijų ir verslo paramos įmonės, atrinktos pagal iš anksto patvirtintus kriterijus. Iki 900 kv. m parko ploto numatoma skirti verslo inkubatoriui, kuriame patalpas lengvatinėmis sąlygomis galėtų nuomotis pradedantys veiklą verslininkai. Iš viso žinių ekonomikos branduolyje ketinama sukurti iki 50 tūkst. kv. m ploto infrastruktūros, skirtos aukštųjų technologijų įmonių plėtrai.

Kuriamo mokslo ir technologijų parko įmonėms numatoma teikti įvairias profesionalias konsultacines, pagalbos verslui paslaugas. Jas "vieno langelio principu" tiek branduolio, tiek regiono įmonėms ir moksliniams institutams numatoma teikti per verslo, inovacijų paramos ir finansavimo programas, kurios apimtų platų paslaugų spektrą, tenkinantį kompanijos ar universitetinio padalinio poreikius įvairiais jų gyvavimo etapais – nuo produkto idėjos iki įmonės plėtros tarptautinėse rinkose. Tarp svarbiausiųjų paslaugų bus technologijų perdavimo, intelektinės nuosavybės vadybos, rizikos ir pradinio kapitalo fondų finansavimo, verslo inkubavimo, konsultavimo inovacijų diegimo klausimais bei taikomųjų tyrimų projektų iniciavimo, valdymo ir jų rezultatų komercializavimo paslaugos.

Pasak VšĮ "Saulėtekio slėnis" direktoriaus Andriaus Bagdono, projektas taip pat padės spręsti kvalifikuotų specialistų emigracijos problemą. Numatoma parengti mokslininkų ir specialistų susigrąžinimo į Lietuvą planą, prieš tai apklausus užsienyje dirbančius tautiečius ir išsiaiškinus emigracijos priežastis bei galimas grįžimo dirbti į Lietuvos aukštųjų technologijų sektorių paskatas. Mokslo ir technologijų parkas turėtų sudaryti ypatingai palankias sąlygas komercializuoti Vilniaus universitetų ir mokslinių institutų intelektinį potencialą, skatinti šių institucijų suartėjimą su verslo sektoriumi per kartu kuriamas ir diegiamas inovacijas. Tai savo ruožtu skatintų naujų "pumpurinių" įmonių bei aukštos kvalifikacijos darbo vietų kūrimą universitetų absolventams ir mokslininkams.

Anot "Saulėtekio slėnio" valdybos pirmininko prof. Juozo Lazutkos "Saulėtekio slėnio" strategija yra glaudžiai susijusi su regioninės ir nacionalinės politikos uždaviniais skatinant žinių ekonomikos plėtrą, todėl tikimasi, jog branduolys artimiausiu metu LR Vyriausybės sprendimu taps valstybinės reikšmės integruotu mokslo, studijų ir verslo centru arba "slėniu". Toks sprendimas pagyvintų jo plėtrą, naudojant 2007-2013 m. ES paramą bei pritraukiant privačias investicijas.

Daugiau informacijos:

VšĮ "Saulėtekio slėnis" direktorius Andrius Bagdonas, tel. 236 6021, 8 656 82567

Rūta Diržanauskaitė
Viešųjų ryšių tarnybos vedėja
Vilniaus miesto savivaldybės administracija

Šaltinis

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Liūtas (7)    Turizmas (151)    Kailiniai (15)    Rokeriai (3)    Geležinkeliai (4)    Klaviatūros (11)    Drabužiai (41)    Energetika (13)    Ekologiški produktai (2)    Alus (22)    Garso ir vaizdo technika (2)    Subkultūros (99)    Sekimas ir privatumas (12)    Liberalai demokratai (3)    Ekonomika (5)    Likeris (2)    Vilius Navickas (2)    Augalai (8)    Šamanai (7)    Kaimo turizmas (5)    Metalinės muzikos grupės (8)    MTV (5)    Stilius (86)    Firmos (12)    Juvelyriniai dirbiniai (2)    Šatrija (4)    Tamplieriai (7)    Brendis (6)    Kreditai (2)    Šaulys (7)    Šventasis Antanas (2)    Lietuvių fantastika (11)    Avinas (7)    Psichologija (89)    Kriptografija (3)    Gimimo diena (3)    Mazda (2)    Bučiniai (31)    TELE-2 (7)    Šv. Valentino diena (11)    Wing Tsun (14)    Pasakos (60)    Politika (363)    Variakojis (11)    Partijos (41)    Gotai (17)    Gaisrininkai (7)    Paukščiai (5)    Spauda (3)    „Laisvės kryžkelės“ (10)
1. Vilniaus miesto meras dalyvavo iškilmingame "Saulėtekio slėnio" - mokslo ir technologijų parko - statybų atidaryme
2. Ar intelektinės IT sistemos turi jausmus? Nauja karta: intelektinės IT sistemos (intelligent IT systems)
3. Panevėžio mokslo ir technologijų parkui – 7,5 mln. Lt ES parama
4. Vilnius domisi Suomijos žinių ekonomikos plėtros patirtimi
5. „Langas į ateitį“ pradėjo visuotinį Lietuvos gyventojų mokymą naudotis internetu
6. Informacinės visuomenės plėtra pasaulyje
7. Pradedamos rinkti paraiškos interneto taškams steigti ir modernizuoti
8. "Langas į ateitį" ir VRM įsteigė 100 nemokamų interneto centrų Lietuvoje
9. Paskelbtas preliminarių paraiškų vertinimo konkursas finansinei paramai iš ES Struktūrinių fondų gauti
10. Išrinkti “Naujieji knygnešiai”
1. Informacinės visuomenės plėtra pasaulyje
2. Ar intelektinės IT sistemos turi jausmus? Nauja karta: intelektinės IT sistemos (intelligent IT systems)
3. Vilniaus miesto meras dalyvavo iškilmingame "Saulėtekio slėnio" - mokslo ir technologijų parko - statybų atidaryme
4. Vilnius domisi Suomijos žinių ekonomikos plėtros patirtimi
5. Panevėžio mokslo ir technologijų parkui – 7,5 mln. Lt ES parama
6. „Langas į ateitį“ pradėjo visuotinį Lietuvos gyventojų mokymą naudotis internetu
7. "Langas į ateitį" ir VRM įsteigė 100 nemokamų interneto centrų Lietuvoje
8. Paskelbtas preliminarių paraiškų vertinimo konkursas finansinei paramai iš ES Struktūrinių fondų gauti
9. Pradedamos rinkti paraiškos interneto taškams steigti ir modernizuoti
10. Patvirtinta viešo naudojimo kompiuterių tinkluose neskelbtinos informacijos kontrolės tvarka
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!