LT   EN   RU  
2021 m. kovo 3 d., trečiadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Žinių visuomenė
  Technologijos > Žinių visuomenė
Lankomumo reitingas Publikuota: 2006-01-05
Pradedamos rinkti paraiškos interneto taškams steigti ir modernizuoti
Vidaus reikalų ministerija pradeda rinkti paraiškas naujiems viešiesiems interneto prieigos taškams (VIPT) visoje Lietuvoje steigti ir jau veikiantiems modernizuoti. Įstaigos ir organizacijos, norinčios savo patalpose įsteigti viešąjį interneto prieigos tašką ar modernizuoti jau esamą, paraiškas turėtų pateikti iki šių metų vasario 15 dienos.

Naujieji VIPT steigiami Vidaus reikalų ministerijos, įgyvendinant ES struktūrinių fondų finansuojamą projektą "Viešųjų interneto prieigos taškų tinklo plėtra".

2007 m. kaimiškosiose Lietuvos vietovėse duris atvers dar 400 viešųjų interneto prieigos taškų, kuriuose bus galima nemokamai naudotis internetu. Įsteigus šiuos taškus, Lietuva taps viena iš pirmaujančių Europos šalių pagal viešosios interneto prieigos taškų skaičių – mūsų šalyje jų bus 875.

Projekto administravimo konkursą laimėjo ir įgyvendinimo darbus pradėjo partnerių - asociacijos "Langas į ateitį", UAB S4ID, Kauno technologijos universiteto – konsorciumas.

Projekto "Viešųjų interneto prieigos taškų tinklo plėtra" įgyvendinimo metu esamas viešųjų interneto prieigos taškų tinklas bus plečiamas į nuošalias kaimo vietoves, įsteigiant 400 naujų ir modernizuojant 83 kaimiškose vietovėse nuo 2002 m. veikiančius VIPT taškus. VIPT bus steigiami tose Lietuvos vietovėse, kuriose iki šiol dėl nepakankamų komercinių iniciatyvų ar techninių galimybių nėra viešosios interneto prieigos, tačiau vietos bendruomenės ar savivaldos įstaigos gali užtikrinti įsteigto VIPT egzistavimą ir po projekto pabaigos. Nauji VIPT bus atrenkami ir steigiami siekiant užtikrinant tolygų VIPT pasiskirstymą šalies teritorijoje.

VRM Informacinės politikos departamento direktoriaus pavaduotojas Saulius Jastiuginas sakė, kad steigiant viešuosius interneto prieigos taškus bus atsižvelgiama į vietą, kad gyventojams būtų patogu interneto tašką pasiekti, kad patalpos būtų pritaikytos ir saugios.

"Visi reikalavimai, kuriuos turėtų atitikti norintieji įsisteigti interneto tašką, yra parengti kaip speciali paraiškos forma, kurią nebus sunku užpildyti. Taip pat įstaigos ar organizacijos, pretenduojančios steigti interneto tašką, turės gauti savivaldybės rekomendaciją – ir šiame projekte tikimės glaudžiai bendradarbiauti su savivaldos institucijomis, kuriant ir teikiant modernesnes paslaugas mūsų šalies gyventojams", - teigė S.Jastiuginas.

Pasak jo, jau sausio 9, 11 ir 16 dienomis Lietuvoje bus surengti informaciniai renginiai, kuriuose apskričių, savivaldybių, seniūnijų, įvairių institucijų atstovams bus pristatytos galimybės steigti viešuosius interneto prieigos taškus. Visa išsami informacija taip pat bus paskelbta svetainėje ww.vipt.lt.

Projektas "Viešųjų interneto prieigos taškų tinklo plėtra" vykdomas pagal Bendrojo programavimo dokumento (BPD) 3.3 priemonę "Informacinių technologijų paslaugų ir infrastruktūros plėtra". Visam projektui įgyvendinti skirta parama - 9 763 640 Lt.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Vandenis (7)    Šunų veislės (52)    Nešiojami kompiuteriai (12)    Gaisrininkai (7)    Vitaminai (2)    Mazda (2)    Konditerija (10)    Vadovavimas (185)    Ekologinis ūkis (2)    Programavimas (20)    Žirgų sportas (4)    Psichologija (89)    Reklama internete (18)    Intel (6)    Vaiko sveikata (8)    Katarai (2)    Ekologija (15)    Kompiuteriai (148)    Šventieji (10)    Mokslininkai (2)    Seimo Pirmininkas (2)    Kriptografija (3)    Konspiracija (2)    Lietuvos istorija (110)    Klubai (5)    Astrologija (27)    Grupės (81)    Kačių veislės (25)    NLP (8)    Bendruomenės (158)    Televizija (17)    Sektos (12)    Kietieji diskai (17)    Lietuvoje (43)    Kelionių pasiūlymai (7)    Viskis (8)    Klaviatūros (11)    NSO (33)    Bitė (5)    TV3 (4)    Atmintis (4)    Bankinės technologijos (11)    Gatvės šokiai (5)    Hip hop dance (4)    Sony Ericcson (40)    Apatinis trikotažas (17)    Drakonai (36)    Mityba (43)    Imtynės (29)    Skandalai (476)
1. Vilniaus miesto meras dalyvavo iškilmingame "Saulėtekio slėnio" - mokslo ir technologijų parko - statybų atidaryme
2. Ar intelektinės IT sistemos turi jausmus? Nauja karta: intelektinės IT sistemos (intelligent IT systems)
3. "Saulėtekio slėnio" mokslo ir technologijų parkui skirta ES parama
4. Panevėžio mokslo ir technologijų parkui – 7,5 mln. Lt ES parama
5. Vilnius domisi Suomijos žinių ekonomikos plėtros patirtimi
6. „Langas į ateitį“ pradėjo visuotinį Lietuvos gyventojų mokymą naudotis internetu
7. Informacinės visuomenės plėtra pasaulyje
8. "Langas į ateitį" ir VRM įsteigė 100 nemokamų interneto centrų Lietuvoje
9. Paskelbtas preliminarių paraiškų vertinimo konkursas finansinei paramai iš ES Struktūrinių fondų gauti
10. Išrinkti “Naujieji knygnešiai”
1. Informacinės visuomenės plėtra pasaulyje
2. Ar intelektinės IT sistemos turi jausmus? Nauja karta: intelektinės IT sistemos (intelligent IT systems)
3. Vilniaus miesto meras dalyvavo iškilmingame "Saulėtekio slėnio" - mokslo ir technologijų parko - statybų atidaryme
4. Vilnius domisi Suomijos žinių ekonomikos plėtros patirtimi
5. "Saulėtekio slėnio" mokslo ir technologijų parkui skirta ES parama
6. Panevėžio mokslo ir technologijų parkui – 7,5 mln. Lt ES parama
7. „Langas į ateitį“ pradėjo visuotinį Lietuvos gyventojų mokymą naudotis internetu
8. "Langas į ateitį" ir VRM įsteigė 100 nemokamų interneto centrų Lietuvoje
9. Paskelbtas preliminarių paraiškų vertinimo konkursas finansinei paramai iš ES Struktūrinių fondų gauti
10. Patvirtinta viešo naudojimo kompiuterių tinkluose neskelbtinos informacijos kontrolės tvarka
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!