LT   EN   RU  
2021 m. balandžio 18 d., sekmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Žinių visuomenė
  Technologijos > Žinių visuomenė
Lankomumo reitingas Publikuota: 2007-11-22
Vilniaus miesto meras dalyvavo iškilmingame "Saulėtekio slėnio" - mokslo ir technologijų parko - statybų atidaryme

VšĮ "Saulėtekio slėnis", įgyvendindama "Mokslo ir technologijų parko (MTP) vystymo projekto" pirmąjį etapą, į būsimo pirmo Mokslo ir technologijų parko pastato pamatą iškilmingai įmūrijo kapsulę su Lietuvos akademinės ir verslo bendruomenės, valdžios atstovų palinkėjimais. Renginyje dalyvavo Vilniaus miesto meras Juozas Imbrasas, universitetų, LR Vyriausybės, verslo asociacijų ir įmonių atstovai.

Tarp Vilniaus Gedimino technikos universiteto ir Vilniaus universiteto tarptautinio verslo mokyklos įsikursiantis parkas turėtų skatinti Saulėtekyje besimokančius studentus ir mokslininkus kurti šiuolaikiškas įmones ir taikyti žinias, įgytas mokslo įstaigose. Mokslo ir technologijų parke įsikurs atrinktos aukštųjų technologijų ir verslo paramos įmonės. Pasak Vilniaus miesto mero J. Imbraso, technologijų parkas išsiskirs ryšiais su Lietuvos universitetais, profesionalių paslaugų gausa. Tarp svarbiausių - technologijų perdavimo, intelektinės nuosavybės vadybos, rizikos kapitalo finansavimo, konsultacijų įmonių kūrimo ir plėtros.

"Šiandien išskirtinis įvykis, Lietuvos pažangos ir progreso rodiklis. Džiaugiamės ir didžiuojamės tuo, ką pasiekėme. Tai ambicingas projektas. Nuo idėjos gimimo praėjo 3,5 metų, tačiau pajudėjome į priekį. Tai mokslo ir verslo visuomenei svarbi data ir objektas",- sakė Vilniaus miesto meras J. Imbrasas.

Mokslo ir technologijų parko projekto vertė - per 28 mln. litų. Jo įgyvendinimui 2006 m. gruodį skirta daugiau nei 10,5 mln. litų Europos Sąjungos Struktūrinių fondų parama. Projektą 6 mln. Lt parems Vilniaus miesto savivaldybė, iki 12 mln. Lt ketinama skolintis iš bankų.

Verslo paramos infrastruktūrai skirtoje 2,4 ha ploto teritorijoje Saulėtekio al. ketinama sukurti iki 50 tūkst. kv. m ploto parko ir inkubatoriaus patalpų, skirtų aukštųjų technologijų įmonių plėtrai.

2003 metų gegužę žinių ekonomikos branduolio - erdvės, palankios inovacijoms ir verslumui - sukūrimo projektui įgyvendinti buvo įkurta viešoji įstaiga "Saulėtekio slėnis". Viešosios įstaigos dalininke tapo ir Vilniaus miesto savivaldybė.

Atidaryti pirmąjį 6300 kv. m ploto parko pastatą numatoma 2008 m. rugsėjo 1 d. Iki 900 kv. m ploto jame numatoma skirti verslo inkubatoriui - čia patalpas lengvatinėmis sąlygomis galės nuomotis pradedantieji verslininkai.

Šaltinis

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Anglų kalba (35)    Kaimo turizmas (5)    Linux/Unix (34)    Z.Jurgelevičiaus rubrika (23)    Rasos (2)    Bankrotas (2)    Kačių veislės (25)    Opel (4)    Foje (3)    Lobių ieškotojai (3)    Filologija (2)    Kvepalai (10)    Rytietiški šokiai (16)    Kompiuterinis piratavimas (43)    Žuvys (7)    Pedagogika (21)    Energetika (13)    Kelionių įspūdžiai (26)    Viešnia iš ateities (2)    Chiromantija (3)    Nokia (24)    Mistika (446)    Reinkarnacija (6)    Stomatologija (6)    Britų trumpaplaukės katės (2)    Kazimiera Prunskienė (13)    NSO (33)    Alkoholiniai gėrimai (74)    „Lietuvos” kino teatras (13)    Narkotikai (97)    Lietuvos istorija (110)    Dailė (34)    Lietuvių fantastika (11)    Kūdikio maitinimas (3)    Variakojis (11)    Sektos žudikės (6)    Naršyklės (7)    Rašytojai (11)    Islamas (31)    Reklama internete (18)    Dažasvydis (3)    Alkoholizmas (15)    Parašiutizmas (15)    Grupės (81)    Viskis (8)    Konditerija (10)    Vandenis (7)    Vytautas Bogušis (12)    Seimo rinkimai (4)    Fizika (11)
1. Ar intelektinės IT sistemos turi jausmus? Nauja karta: intelektinės IT sistemos (intelligent IT systems)
2. "Saulėtekio slėnio" mokslo ir technologijų parkui skirta ES parama
3. Panevėžio mokslo ir technologijų parkui – 7,5 mln. Lt ES parama
4. Vilnius domisi Suomijos žinių ekonomikos plėtros patirtimi
5. „Langas į ateitį“ pradėjo visuotinį Lietuvos gyventojų mokymą naudotis internetu
6. Informacinės visuomenės plėtra pasaulyje
7. Pradedamos rinkti paraiškos interneto taškams steigti ir modernizuoti
8. "Langas į ateitį" ir VRM įsteigė 100 nemokamų interneto centrų Lietuvoje
9. Paskelbtas preliminarių paraiškų vertinimo konkursas finansinei paramai iš ES Struktūrinių fondų gauti
10. Išrinkti “Naujieji knygnešiai”
1. Informacinės visuomenės plėtra pasaulyje
2. Ar intelektinės IT sistemos turi jausmus? Nauja karta: intelektinės IT sistemos (intelligent IT systems)
3. Vilnius domisi Suomijos žinių ekonomikos plėtros patirtimi
4. "Saulėtekio slėnio" mokslo ir technologijų parkui skirta ES parama
5. Panevėžio mokslo ir technologijų parkui – 7,5 mln. Lt ES parama
6. „Langas į ateitį“ pradėjo visuotinį Lietuvos gyventojų mokymą naudotis internetu
7. "Langas į ateitį" ir VRM įsteigė 100 nemokamų interneto centrų Lietuvoje
8. Paskelbtas preliminarių paraiškų vertinimo konkursas finansinei paramai iš ES Struktūrinių fondų gauti
9. Pradedamos rinkti paraiškos interneto taškams steigti ir modernizuoti
10. Patvirtinta viešo naudojimo kompiuterių tinkluose neskelbtinos informacijos kontrolės tvarka
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!