LT   EN   RU  
2021 m. birželio 15 d., antradienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  ACTA
  Žiniasklaida > Cenzūra > ACTA
Lankomumo reitingas Publikuota: 2012-02-01
Neleisk Lietuvoje pasirašyti ACTA!

Slaptai JAV ir Japonijos sukurta Anti-Counterfeiting Trade Agreement (ACTA) sutartis nori apriboti Europos Sąjungos (tame tarpe ir Lietuvos) žmonių laisvę. ACTA pažeidžia laisvo žodžio, žmonių privatumo teises ir prieštarauja pagrindiniams demokratijos, laisvos rinkos principams! Viskas daroma tik tam, kad intelektinę nuosavybę iškelti virš žmonių teisių, vardan vos didesnio pastarųjų šalių korporacijų pelno.

Ką pakeistų ACTA pasirašymas Lietuvoje?

  • ACTA leistų autorinių teisių savininkams, kilus net nepagrįstam įtarimui, persekioti žmones, konfiskuoti jų kompiuterius, mobiliuosius ir kitą elektroniką be teismo sprendimo.
  • ACTA panaikintų saugiklius, kurie dabar saugo interneto paslaugų tiekėjus (IPT) nuo atsakomybės už jų klientų veiksmus. IPT būtų priversti sekti savo klientus ir neturėtų kito pasirinkimo, kaip perduoti visą kliento informaciją policijai, kilus bent menkiausiam įtarimui, dėl intelektinės nuosavybės pažeidimo.
  • ACTA diskriminuoja atviro kodo programinę įrangą, kurią vadina pavojinga. Nori apriboti ir apsunkinti jos kūrimą, platinimą internete.
  • ACTA aktyviai propaguoja DRM turinio apsaugos metodus, kurie nėra suderinami su nemokama atviro kodo programine įranga ir operacinėmis sistemomis.
  • ACTA intelektinės nuosavybės pažeidimus prilygina sunkiems nusikaltimams. Leistų suimti žmones, atlikti kratas ir konfiskuoti turtą be jokių pagrįstų įtarimų. Pažeistų nekaltumo prezumpciją, įteisintų sunkiai suvokiamą galią žmones persekioti ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn, vien įtarus juos intelektinės nuosavybės pažeidimu.

Būtent tam ACTA sutartis buvo kuriame tokioje paslaptyje, internete pirmą kartą pasirodė tik po WikiLeaks slaptų dokumentų nutekinimo. Žinoma, autorinių teisių gynėjai ir kiti ACTA šalininkai toliau ramiu veidu teigia, kad ši sutartis “praktiškai nieko nekeičia”! Akivaizdu, kad jei ACTA nieko nekeistų, tai niekas nebūtų tiek stengęsis jos užslėpti, nebandyti priversti pasirašyti visas šalis. Nors sutartis jau buvo ne kartą atmesta Europos Sąjungos parlamente ir sulaukė milžiniškos kritikos tik po pasirodymo viešumoje.

Atšaukti ACTA priėmimą Lietuvoje galime!

  1. Svarbiausia, viešinti problemą, kad kuo daugiau žmonių sužinotų ir suprastų, kas jiems gresia, jei bus pasirašyta ACTA. Pranešk apie šį puslapį savo draugams socialiniuose tinkluose, forumuose.
  2. Prisidėk prie STOP ACTA, įkėlę akcijos skydelį į savo svetainę, tinklaraštį. Dar geriau, jei parašysi įrašą šia tema.
  3. Parašykit laišką Tave atstovaujantiems seimo nariams, kad šie suprastų sutarties esmę ir balsuotų prieš ją. Surasti mano atstovą ir rašyti (laiško pavyzdį rasite čia).

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Parapsichologai (7)    Jautis (2)    Filatelija (11)    Sektos (12)    Žinių visuomenė (14)    Interneto komentarai (2)    Saugus internetas (11)    Informaciniai karai (11)    Liberalai demokratai (3)    Vytautas Bogušis (12)    Dailė (34)    Žemės ūkis (33)    Proza (157)    Kompiuterinis saugumas (43)    Mistika (9)    Ekologiškas maistas (2)    Variakojis (11)    Interneto dizainas (5)    Chemija (5)    Žvejyba (30)    Hipiai (9)    Įžymūs žmonės (68)    Telekomunikacijos (188)    Kompiuterinis piratavimas (43)    Vokiečių aviganis (2)    Roko muzikos grupės (10)    Kitos šventės (7)    Biologija (222)    Pankiškos muzikos grupės (15)    Rašytojai (11)    Drakonai (36)    Regbis (4)    Viešnia iš ateities (2)    Programos (61)    Egzorcizmas (11)    Erotiniai šokiai (23)    Mobilūs ryšiai (193)    Automobiliai (41)    Paieškos sistemos (14)    Stomatologija (6)    Džiazo muzikos grupės (11)    Žvaigždės (19)    IT parodos (10)    Šunų veislės (52)    Spausdintuvai (12)    Sel (10)    Nokia (24)    Romas Kalanta (4)    Kandidatai į prezidentus (5)    Nacionaldarbininkų Sąjūdis (2)
1. Vieša diskusija su URM, kultūros ministerija, advokatais, „piratais" ir žurnalistu
2. ACTA – tylus antsnukis kiekvienam
3. Kas liks galioti, jei Lietuva neratifikuos ACTA
4. Europos šalys atideda ACTA sutarties pasirašymą
1. Vieša diskusija su URM, kultūros ministerija, advokatais, „piratais" ir žurnalistu
2. Europos šalys atideda ACTA sutarties pasirašymą
3. ACTA – tylus antsnukis kiekvienam
4. Kas liks galioti, jei Lietuva neratifikuos ACTA
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!