LT   EN   RU  
2021 m. sausio 23 d., šeštadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Aerobika
  Sportas > Aerobika
Lankomumo reitingas Publikuota: 2004-03-24
Aerobikos varžybos - sportinis pasirodymas su menine programa

Prieš dvejus metus atgaivintos varžybos rektoriaus taurei laimėti išjudino visą akademinį jaunimą. Studentai dabar gali rungtis tarpusavyje net vienuolikoje sporto šakų dėl teisės dalyvauti tarpfakultetinėse rektoriaus taurės varžybose. Jau įvyko kroso, plaukimo, aerobikos, įpusėjo krepšinio ir prie pabaigos eina finalinės futbolo varžybos. Malonu, kad studentai vakarus mielai leidžia sporto salėje, o ne dūmuose skendinčiose kavinėse.

Vienos iš įdomesnių ir mielesnių žiūrovams - aerobikos varžybos. Tai ne tik sportinis pasirodymas, bet ir renginys su menine programa. Kad įvyktų šios varžybos, visą mėnesį fakultetų komandos intensyviai ruošėsi. Varžybų nuostatai nėra lengvi, bet tiems, kurie bent kiek domisi aerobika, yra išradingi, muzikalūs, ruošimasis tampa savotišku kūrybiniu procesu, kuriame kiekvienas gali atskleisti savo sugebėjimus.

Šiais metais (2002) pasiruošimas varžyboms, visą mėnesį trukęs Čiurlionio ir Saulėtekio sporto kompleksuose, baigėsi gruodžio penktąją. Varžėsi aštuoni fakultetai komandinėse (grupinio pratimo) ir asmeninėse (moterų vieneto) rungtyse. Sportininkus nuoširdžiai, entuziastingai palaikė gausus būrys sirgalių, o vertino griežta teisėjų brigada. Neteko atsipalaiduoti ir į varžybas atvykusiems Ekonomikos fakulteto prodekanui V. Bujauskui, Filologijos fakulteto prodekanui L. Laužikui, VU Kultūros centro administratorei M. Dailidienei ir kitiems garbingiems svečiams.

Vis dėlto didžiausią įtampą jautė varžybų dalyviai, nusiteikę parodyti savo darbo rezultatus ir, be abejo, sulaukti tinkamų įvertinimų. Pirmoji varžybas pradėjo Vitalija Elenskytė, IV kurso Filologijos fakulteto studentė, startavusi moterų vieneto rungtyje. Surinkusi 16,1 balo ji tapo nugalėtoja, taip pat iškovojo ir sportiškiausios studentės titulą. Antroji liko Gamtos mokslų fakulteto studentė Rūta Baranauskaitė.

Pirmieji grupinių pratimų rungtyje aikštelę išbandė Fizikos fakulteto "Fiziklyrizmo" komandos atstovai Lijana Baublytė, Marius Bauža, Lina Jatkauskaitė ir Artūras Patalauskas. Po jų pasirodė Matematikos ir informatikos fakulteto sportininkų komanda, pasivadinusi "Extrymal". Ši komanda žiūrovų buvo pripažinta originaliausia, taip pat labai išsiskyrė savo sudėtimi: Toma Jonkutė buvo vienintelė mergina šioje vyriškoje Vytuko Jurkaus, Povilo Kaselio, Artūro Marmos ir Justo Stašionio komandoje. "Aeromedix" - Medicinos fakulteto komanda - labiausiai nustebino savo neįprasta apranga. Marius Markevičius, Julija Rybakova, Dovilė Šaukščiūtė, Miglė Uptaitė, Daiva Užmiškytė ir Vitalijus Varyginas gavo papildomus tris taškus vien už artistiškumą. Filosofijos fakulteto "Filofanių" komanda, kurios sudėtyje buvo Gerda Baltrūnaitė, Gabija Bingelytė, Justė Černiauskaitė, Vaida Dičkutė ir Živilė Juknevičiūtė tik vienu balu nusileido Ekonomikos fakulteto "Ekometų" komandai: Simonai Gerikaitei, Skirmantei Gontaitei, Aurelijai Kim-Taisan, Vilmai Navickaitei, Ilonai Pupšytei ir Karolinai Ribinskaitei. Toks nedidelis skirtumas lėmė "Ekometoms" trečiąją vietą, o filosofėms atiteko nuotaikingiausios komandos titulas. Antrosios vietos medalius laimėjo Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto sportininkės: Eglė Jacevičiūtė, Erika Girutytė, Ainė Mikelinskaitė, Agnė Subelytė, Aurelija Švėgždaitė ir Ingrida Tilvikaitė, 0,2 balo aplenkusios ekonomistes.

Jau trečius metus iš eilės pirmąją vietą iškovojo Filologijos fakulteto "Amazonės": Rita Abariūnaitė, Aurelija Damašiūtė, Justė Dziuridžiūtė, Vitalija Elenskytė, Olga Pozlevič ir Inga Švetkauskaitė. Kol teisėjai skaičiavo rezultatus, žiūrovai grožėjosi akrobatų iš Visagino dueto pasirodymu, Filologijos fakulteto šiuolaikinio šokio grupės ir studentės J. Serovos pasirodymais.

Apdovanojimus varžybų dalyviams įteikė fakultetų prodekanai ir rektoriaus taurės varžybų vyriausias teisėjas doc. Č. Kandratavičius. Varžybos buvo graži šventė, kurioje tikrai netrūko muzikos, grakštaus judesio, sportinio azarto ir, žinoma, šypsenų.

Varžybos baigėsi, o sportininkų darbas dar tik prasideda. Sportinės aerobikos rinktinės laukia Respublikos čempionatas ir svarbiausios šių metų varžybos - SELL žaidynės gegužės mėnesį Kaune.

Teresė GRITĖNIENĖ,
varžybų vyr. teisėja

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

         

Komentuoti

Lankomumo reitingas

Diskusijos - aptarti forume

Versija spausdinimui - versija spausdinimui

Atgal

Jau trečius metus iš eilės pirmąją vietą iškovojo Filologijos fakulteto "Amazonės"

MF komanda "Aeromedix" nustebino savo neįprasta apranga ir pelnė papildomus tris taškus už artistiškumą

Atsitiktinės gairės:    Žvaigždės (19)    Filosofija (326)    Turizmo agentūros (10)    Pramoginiai šokiai (2)    Garso sistemos (15)    Prekės ir paslaugos buičiai (2)    Pelės (5)    Barai (7)    Trys karaliai (5)    Feng šui (7)    Transportas (125)    Mokslininkai (2)    Svarstyklės (7)    Žmogaus teisės (52)    Parašiutizmas (15)    Amfetaminas (2)    Spiritizmas (4)    Pavydas (5)    TELE-2 (7)    Tėvynės sąjunga (4)    Kultūra (749)    Meilė (138)    Ginklai (22)    Kaimo turizmas (5)    Wing Tsun (14)    Draugystė (10)    Vytautas Bogušis (12)    Euro naujienos (2)    Skolininkai (12)    Interneto tinklai (4)    Metalas (22)    Metalistai (8)    Regbis (4)    Interneto dienoraščiai (2)    Istorija (154)    Vandenis (7)    Interneto komentarai (2)    Vadyba (89)    Poetai (11)    Šventieji (10)    Aikido (14)    Nacionaldarbininkų Sąjūdis (2)    Vynas (16)    Pagonybė (3)    Siamo katės (2)    Lengvosios muzikos grupės (27)    Shotokan (11)    Specialiosios tarnybos (36)    Religija ir tikėjimai (315)    Žuvys (7)
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!