LT   EN   RU  
2021 m. kovo 5 d., penktadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Aikido
  Sportas > Kovos menai > Aikido
Lankomumo reitingas Publikuota: 2003-02-22 Spausdinti Spausdinti
Kas yra Aikido?

Aikido. Įvairiems žmonėms šis pavadinimas sukelia skirtingas asociacijas. Vieniems - tai su paslaptinga Rytų mistika susijęs dalykas, kitiems - jauniausio ir ko gero sudėtingiausio kovos meno kryptis, tretiems - tiesiog gyvenimo būdas. Iš tiesų Aikido fenomenas pasaulyje įsitvirtino palyginti neseniai.Už jo atsiradimą turėtume būti dėkingi jo įkūrėjui - Morichei Uešiba ( Morihei Ueshiba 1883 - 1969 ). Aikido yra kovos menas, "sutaikantis" puolantįjį su besiginančiuoju. Aikido išsprendžia iškilusią konfrontaciją tokiu būdu, kad puolančiojo destruktyvi jėga išsklaidoma pasitelkus išcentrinę bei įcentrinę jėgas, kol agresija yra izoliuojama arba sunaikina pati save. Aikido yra unikalus tuo, kad jis nekovoja su priešininku, o su jo agresija. Naudojant šį principą yra įmanoma išvengti puolančiojo fizinio sužalojimo. Aikido arsenalą sudaro metimų ir sulaikymo technikos. Žmogaus, praktikuojančio Aikido, sugebėjimas judėti, netgi ne atliekant jokių techninių veiksmų, padeda jam išvengti susidūrimo su vienu ar keliais priešininkais, ginkluotu ar beginkliu. Šio meno praktikavimas nėra vien sunkus darbas salėje mokantis techninių veiksmų. Įgytas žinias aikidoka gali pritaikyti kasdieniniame gyvenime - išugdytą pagarbos jausmą, atsakomybę už savo partnerį, valią ir charakterį. Aikido nėra vien tik efektyvių technikų rinkinys. Jis remiasi universaliais principais, siekiančiais atstatyti pusiausvirą tiek asmeniniuose, tiek visuomeniniuose santykiuose.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Sodininkystė (22)    Kelionių organizatoriai (6)    Pasakos (60)    Turizmas (151)    Vandens slidės (2)    Kelionių įspūdžiai (26)    Aukštasis mokslas (13)    Mokykla be narkotikų (20)    Vandenis (7)    Gender Loops (6)    Šalys (61)    Linux/Unix (34)    Barai (7)    Pagalba ir prevencija (124)    Lietuvių valgiai (28)    Lietuvoje (5)    Geografija (22)    Draugystė (10)    Mitingai (5)    Kompiuterinis piratavimas (43)    Kornreksai (3)    Kinų horoskopas (14)    Krizė (59)    Regbis (4)    Paukščiai (5)    AMD (3)    Feng šui (7)    Atviras kodas (23)    Novelės (102)    Simbolika (2)    Kriptografija (3)    Bendravimas (743)    Interneto dizainas (5)    Meninė gimnastika (14)    Energetika (13)    Renginiai (31)    Kalbos kultūra (39)    Prezidento rinkimai (6)    Internetas (184)    Skundai (22)    Opel (4)    Masonai (7)    Lobiai (12)    Vaizdo sistemos (34)    Interjero dizainas (13)    Žindymas (14)    Šokoladas (10)    Vaiko sveikata (8)    Filatelija (11)    Pirmoji meilė (3)
1. Pakitęs požiūris į Aikido istoriją
2. Ar O`Sensei tikrai yra šiuolaikinio (“Modernaus”) Aikido Kūrėjas?
3. Interviu su Morihiro Saito Sensei
4. Ginklai ir Aikido. Paskutinis žodis?
5. Pokalbis su Sensei Morihiro Saito, 9 Dan Aikido
6. Ulf Evenås - Budo žmogus 2001
7. Iwama Ryu Aikido
8. Ar Aikido geresnis už kitus kovos menus?
9. Ar Aikido mokomasi ilgiau už kitus kovos menus?
10. Ar galima naudoti Aikido savigynai ?
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!