LT   EN   RU  
2019 m. spalio 23 d., trečiadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Akrobatinis skraidymas
  Sportas > Akrobatinis skraidymas
Lankomumo reitingas Publikuota: 2006-02-16
Akrobatinis skraidymas
Kartą istorijoje akrobatinis skraidymas buvo įtrauktas į Olimpinių žaidynių programą. Tai įvyko 1936 metais Berlyne. Prieš Antrąjį pasaulinį karą akrobatinio skraidymo varžybų favoritai dažniausiai būdavo prancūzai, vokiečiai, čekai.

Kai Europoje nutilo kanonados, akrobatika kaip sportas pirmiausiai atgimė Didžiojoje Britanijoje. Nuo 1955 metų visą dešimtmetį čia būdavo rengiamos Lockheed Trophy varžybos. Jose rungtyniaudavo ne tik geriausi Europos lakūnai, bet ir JAV, Argentinos, Izraelio pilotai. Tai būdavo šaunūs ir linksmi lakūnų susibūrimai. Programoje -- vien laisvoji programa, kurią geriausiai pasirodę lakūnai kartodavo ir finale.

Garbus Ispanijos aviacijos vyras, pulkininkas ir akrobatikos meistras Jose L. Aresti akrobatikos figūras susistemino, įvertino pagal sudėtingumą ir pavaizdavo grafiškai. Jo kataloge – tūkstančiai akrobatikos figūrų, tačiau visos jos iš esmės yra seniai žinomų lėktuvo manevrų ore variacijos bei deriniai.

1959 čekai pasiūlė įkurti Tarptautinės aeronautikos federacijos (FAI) akrobatikos komitetą CIVA. Čekoslovakijos lakūnų aktyvumas lėmė tai, kad 1960 Bratislavoje buvo surengtas pirmasis pasaulio akrobatinio skraidymo čempionatas. Jo programą sudarė net šeši pratimai.

Tačiau Europos čempionatų reikėjo laukti dar 15 metų. Tikra jų uvertiūra tapo 1974 metais Prancūzijoje Leono Bjankotto taurės varžybos, kuriose dalyvavo 28 pilotai iš įvairių šalių, o nugalėjo Šveicarijos lakūnas Ericas Mulleris.

Pagaliau – 1975-ieji ir pirmasis Europos akrobatinio skraidymo čempionatas.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

         

Komentuoti

Lankomumo reitingas

Diskusijos - aptarti forume

Versija spausdinimui - versija spausdinimui

Atgal


Atsitiktinės gairės:    Skolininkai (12)    Skorpionas (7)    Elektroninės šiukšlės (10)    Parapsichologija (22)    Alkoholiniai gėrimai (74)    Nekilnojamasis turtas (22)    Šokiai (56)    Žemės grobstymai (50)    Sel (10)    Juvelyriniai dirbiniai (2)    Mistika (9)    Filmai (91)    Miestai (14)    Optinis ryšys (12)    Hip hop dance (4)    Vytautas Bogušis (12)    Viešieji ryšiai (20)    Arkliai (12)    Krikščionys demokratai (3)    Menas būti kartu (2)    Įžymūs žmonės (68)    Vynas (16)    Delfinologija (4)    Zodiako ženklai (88)    Vilius Navickas (2)    Meilė bloguose (6)    Kaziuko mugė (3)    Vampyrai (9)    Fajetai (2)    Šalys (61)    Parapsichologai (7)    Šventės (117)    Prekės ir paslaugos buičiai (2)    Nešiojami kompiuteriai (12)    Kvepalai (10)    Modemai (8)    Stilius (86)    Pagalba ir prevencija (124)    Geologija (20)    Viskis (8)    Kietieji diskai (17)    Sektos žudikės (6)    Avalynė (7)    Atmintis (4)    Kompiuterių virusai (52)    Kelionių pasiūlymai (7)    Šunų veislės (52)    BTV (3)    Omnitel (12)    Arūnas Valinskas (4)
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!