LT   EN   RU  
2024 m. kovo 29 d., penktadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Astronomija
  Technologijos > Kompiuterinės technologijos > Kompiuteriniai žaidimai
Lankomumo reitingas Publikuota: 2003-03-18 Spausdinti Spausdinti
Gyvybė Marse?

Atsakymas į šį klausimą priklauso nuo to, ar Marse yra skysto vandens, reikalingo biologinių organizmų veiklai. Kaip jau buvo minėta, Marse yra pernelyg žemas atmosferos slėgis, kad paviršiuje galėtų būti skysto vandens telkinių. Marso ašigaliuose vanduo ir anglies dioksidas yra sušalę į ledą. Vadinasi, Marse labai sausa.

Tačiau daugybė vandens erozijos pėdsakų Marso paviršiuje liudija, kad kadaise čia yra buvę daug vandens. Kai kurie astronomai mano, kad kažkada Marsas turėjo kur kas tankesnę atmosferą, kurioje galėjo kondensuotis debesys ir lyti lietūs. Tokia atmosfera galėjo susidaryti dėl aktyvios vulkaninės veiklos. Kitas vandens šaltinis galėjo būti periodiškai atitirpstantys ašigalių ledynai. Sluoksniuotos nuosėdos ašigalių ledynuose bei jų pakraščiai rodo, kad ledynai retkarčiais sparčiai tirpsta.

Tiesioginių gyvybės požymių Marse ieškojo Viking stotys. Deja, jų atlikti biologiniai eksperimentai parodė, kad dabar Marse gyvybės nėra. Ištirtame Marso grunte nebuvo rasta organinių molekulių arba kokių nors biologinės veiklos pėdsakų.

Jei dabartiniame Marse nėra gyvybės, tai gal ji egzistavo anksčiau? Atsakymo į šį klausimą ieškoma tyrinėjant marsinius meteoritus, krintančius ant Žemės. Žemėje yra rasta 12 meteoritų, kurių cheminė sudėtis atitinka Marso uolienų sudėtį. Manoma, kad tuos akmenis galingas smūginis sprogimas išplėšė iš Marso paviršiaus ir nusviedė į tarpplanetinę erdvę. Po keliasdešimt tūkstančių metų šie akmenys, beklajodami po Saulės sistemą, susitiko su Žeme ir nukrito ant jos. 1996 metais buvo paskelbta, kad viename marsiniame meteorite, pavadintame ALH84001, rasta mikroorganizmų gyvybinės veiklos pėdsakų ir net suakmenėjusių mikrobų. Tačiau šios išvados nėra galutinės, nes kai kurie mokslininkai tų pačių struktūrų atsiradimą bando aiškinti ir neorganiniais procesais.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Arkliai (12)    Geležinkeliai (4)    Filatelija (11)    Raganos (12)    Akvariumai (58)    Soliariumai (5)    Kulinarija (181)    Proza (157)    Joninės (6)    Žemgrobiai (6)    Škotų aviganis (3)    Regbis (4)    Katarai (2)    Kompiuteriniai žaidimai (270)    Vaiko sveikata (8)    Parašiutizmas (15)    Eurointegracija (5)    Toyota (2)    Bitė (5)    Civilinė sauga (7)    Religija ir tikėjimai (315)    Romas Kalanta (4)    Mokėjimo kortelės (7)    Kabala (6)    Muzika (196)    Melagių diena (3)    Medžioklė (63)    Gyvenimo džiaugsmas (2)    Bendravimas (743)    Priklausomybė (3)    Linux/Unix (34)    Interneto tinklai (4)    Teatrai (21)    Taksas (2)    Mokslai (1219)    Vartotojai (29)    Panayiotis Zavosas (2)    Emo (10)    Amfetaminas (2)    Ekologiški produktai (2)    Modemai (8)    Savivaldybių rinkimai 2007 (9)    Vynas (16)    Televizija (17)    Archeologija (42)    Viešnia iš ateities (2)    Rokeriai (3)    Kriptografija (3)    Knygos (23)    Sąmokslo teorija (19)
1. Pietų Korėjos valdžia uždraudė nepilnamečiams žaisti kompiuterinius žaidimus naktimis
2. Internetiniame žaidime vaikams – seksualūs apatiniai ir „egzotiško“ įvaikio pirkimas
3. „Windows 7“ žaidimų mėgėjams: pliusai ir minusai
4. Kompiuterinių žaidimų entuziastai rinksis Kaune
5. Žaidimui "Žuvies kelionė" - prizas už netradicines viešųjų ryšių priemones
6. Baltijos šalių kompiuterinių žaidimų asai iš WCG finalo medalių neparsiveža
7. Nusipirkau pasaulį
8. Kaip apsaugoti savo akis žaidžiant kompiuteriu?
9. Vivisektorius. Žvėris viduje
10. Oddworld Inhabitants keičia profilį
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!