LT   EN   RU  
2021 m. gegužės 12 d., trečiadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Augalai
  Mokslas > Mokslo sritys > Biologija > Augalai
Lankomumo reitingas Publikuota: 2003-07-24
Gaubtasėkliai

Gaubtasėkliai turi žiedus, o žieduose piesteles. Piestelių mezginėse yra sėklapradžiai. Įvairūs gaubtasėklių žiedai - skirtingi. Vieni prisitaikę būti apdulkinami vėjo, kiti - vabzdžių. Žiedadulkės visada patenka ant piestelių purkų, kur susidaro dulkiadaigiai. Dudkiadaigiai su spermiais užauga iki sėklapradžių ir įauga į juos. Iš zigotos, susidariusios susijungus gametoms, formuojasi gemalas. Gemalinio maišelio branduolys susijungia su antruoju spermiu, sudygsta, dalijasi, susidaro endospermas su maisto medžiagų atsarga. Iš sėklapradžių išsivysto sėklos, o iš mezginių sienelių - apyvaisis. Žiedinių augalų sėklos vystosi vaisiaus viduje, todėl žiediniai augalai ir vadinami gaubtasėkliais. Vieni gaubtasėkliai gyvena neilgai (daržinė žliūgė), kiti (ąžuolai) - 100-tus metų. Kai kurie dideli (eukaliptai), kai kurie maži (plūdena). Daugelio stiebai statūs. Yra ir vijoklinių stiebų. Įvairi ir skirtinga lapų, šaknų sandara.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Korupcija (22)    Mergelė (7)    Pavydas (5)    Smurtas mokyklose (10)    Auklės (3)    Amerikos lietuviai (7)    Žemės ūkis (33)    Naršyklės (7)    Lietuvos istorija (110)    Darbo partija (4)    Opel (4)    Kalėdos (12)    Vox Populi (14)    Viskis (8)    Windows (7)    Valdas Adamkus (11)    Vartotojai (29)    Artūras Zuokas (41)    Parašiutizmas (15)    Likeris (2)    Ekologinis ūkis (2)    Pirmoji meilė (3)    Narkotikai (97)    Lotynų šokiai (5)    Kompiuteriai (148)    Kokainas (6)    Stalo žaidimai (7)    Sony Ericcson (40)    Neištikimybė (2)    Filosofija (326)    Interneto komentarai (2)    Aukštasis mokslas (13)    Vadyba (89)    Šaudymas iš lanko (2)    Matematika (2)    Hipnozė (10)    Kornreksai (3)    Žuvys (7)    Viktor Uspaskich (61)    Zigmas Vaišvila (10)    Astrologija (27)    Kompiuteriniai žaidimai (270)    Spiritizmas (4)    Rokeriai (3)    Apskaita (15)    Šalys (61)    Kreditai (2)    Netolerancija (6)    Mokslai (1219)    Emo (10)
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!