LT   EN   RU  
2021 m. rugsėjo 26 d., sekmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
Akimirkos sentencija
Žmogaus prigimtis liepia alkaniems kovoti dėl maisto, išsekusiems stengtis pailsėti, darbo išvargintiems ieškoti atokvėpio, o pažemintiems rūpintis pagarba.
Kung Sun Jangas
Draugai
Matulaičio bažnyčia
Lietuvių Tautinio Jaunimo Sąjunga
Tautinės krypties portalas
Etninės kultūros erdvė
Biržų krašto naujienos
Slaptai.lt - unikalus leidinys
Lietuvių sąjunga „Tauta ir Tėvynė“
Lietuvos žaliųjų judėjimas
Žaliosios minties laikraštis
Istorijos puslapiai
Receptai, patiekalai, kulinarija.
Skanus.lt
Reklama
  Augalai
  Mokslas > Mokslo sritys > Biologija > Augalai
Lankomumo reitingas Publikuota: 2003-07-24
Rudadumbliai ir raudondumbliai augalai

Rudadumbliai ir raudondumbliai gyvena jūrose ir vandenynuose. (pvz.: radadumblis - laminarija). Atrodo kaip gniužulas, prisitvirtina prie akmenų arba povandeninių uolų panašiomis į šaknis išaugomis - rizoidais. Nuo rizoidų į viršų eina neplati cilindriška iki 50 cm ilgio dalis - stiebelis. Ant stiebelio auga susiskaidžiusio arba ištisinio lapo formos lakštas, kurio ilgis iki 5.5 m. gyvena tik palyginti negiliose vietose, kur yra pakankamai saulės šviesos. Raudondumbliai auga giliuose vandenyse. Dumbliai neturi šaknų, stiebų, lapų, žiedų, vaisių ir sėklų. Daugumas rudadumblių ir raudondumblių dauginasi sporomis. Jūros dumbliai vartojami chemijos pramonėje. Jais šeriami gyvuliai, vartojami kaip trąša.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Windows (7)    Televizoriai (2)    EBSW (40)    Taksas (2)    Brendis (6)    Valstiečių sąjunga (2)    Soliariumai (5)    Astronomija (46)    Politika (363)    Striptizas (8)    Sony Ericcson (40)    Leo LT (12)    „Lietuvos” kino teatras (13)    2009 metų horoskopas (15)    Šaulys (7)    Šalys (61)    Operacinės sistemos (50)    BTV (3)    Labradoras (2)    Žuvys (7)    Kelnaitės (2)    Saugus internetas (11)    Užsienyje (50)    Hipiai (9)    Eurointegracija (5)    Procesoriai (28)    Šatrija (4)    Maudymosi kostiumėliai (7)    Homeopatija (5)    Sąmokslo teorijos (19)    Metalinės muzikos grupės (8)    Lotynų kalba (11)    Hobi (106)    Alkoholizmas (15)    Darbo partija (4)    Jautis (7)    Bankinės technologijos (11)    Ekologija (15)    Interjero dizainas (13)    Parašiutizmas (15)    Filosofija (326)    Krizė (59)    Klubai (5)    Nekilnojamasis turtas (22)    Tiškevičiai (18)    NLP (8)    Lietuvoje (16)    Mokslai (1219)    Džiazo muzikos grupės (11)    Liberalų sąjūdis (5)
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!