LT   EN   RU  
2021 m. rugsėjo 26 d., sekmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Augalai
  Mokslas > Mokslo sritys > Biologija > Augalai
Lankomumo reitingas Publikuota: 2003-07-24
Daugialąsčiai siūliniai žalieji dumbliai

Daugialąsčiai siūliniai žalieji dumbliai gyvena tekančiame vandenyje. Ulotriko siūlą sudaro daug trumpučių ląstelių. Jų citoplazmoje yra branduolys ir panašus į atvirą žiedą chromatoforas. Ląstelės dalijasi ir siūlas ilgėja. Dumblių visos ląstelės, išskyrus tą, kuria siūlas prisitvirtina, gali dalytis į 2 arba 4 judrias ląsteles su žiuželiais - zoosporas. Jos patenka į vandenį, plaukioja, paskui prisitvirtina prie kokio nors povandeninio daikto ir dalijasi. Taip susidaro nauji dumblių ižsiūlai. Nepalankiomis gyenimo sąlygomis kai kuriose dumblio ląstelėse susidaro daugybė mulių judrių gametų su žiuželiais. Gametos patenka į vandenį ir susijungia poromis. Taip vyksta apvaisinimas. Usilieja skirtingų siūlų ląstelių gametos. Susidaro zigota. Zigota dalijasi į 4 ląstles - sporas. Žalieji dumbliai sugeria iš vandens anglies dioksidą, išskiria deguonį. Jie yra žuvų ir kitų gyvūnų maistas.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Stilius (86)    Meninė gimnastika (14)    Intel (6)    Šventieji (10)    Atmintis (4)    Joninės (6)    Kazino (10)    Operacinės sistemos (50)    Alus (22)    Mokesčiai (8)    Pankai (6)    Vandens slidės (2)    BTV (3)    Technologijos (1819)    Kūdikio maitinimas (3)    Klubai (8)    Aviacija (38)    Skaneriai (5)    Pasakos (60)    Lotynų kalba (11)    Erotika (8)    Nusikaltimai (6)    Korupcija (22)    Žmogaus teisės (52)    Vėlinės (5)    Kelionių organizatoriai (6)    Šunų veislės (52)    Leo LT (12)    Hip hop dance (4)    Įžymūs žmonės (68)    Siemens (6)    Rinkimai (23)    Mistika (9)    E - komercija (87)    Telekomunikacijos (188)    Viešnia iš ateities (2)    Džiaugsmas (2)    Moters diena (4)    Juvelyriniai dirbiniai (2)    Simbolika (2)    Spiritizmas (4)    Opijatai (13)    Dailė (34)    Velykos (10)    Depresija (29)    Automobiliai (41)    Striptizas (8)    Vartotojai (29)    Žvaigždės (19)    Kulinarija (181)
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!