LT   EN   RU  
2020 m. rugsėjo 26 d., šeštadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Aukštasis mokslas
  Švietimas > Aukštasis mokslas
Lankomumo reitingas Publikuota: 2006-04-11
FiDi efektas tarybiniais laikais buvo stipresnis
Pirmąjį balandžio šeštadienį jau 38 kartą Vilniuje nugriaudėjo FiDi efektas. Nuo ankstyvo būsimieji ir esamieji Vilniaus universiteto fizikai rinkosi į „Fizlendą“ Saulėtekyje, kur vyko įvairios atrakcijos. Pirmojo alaus bokalo efektas studentus tikriausiai paveikė kaip reikiant - tradiciškai vykstant pas filologes, Dinas Zauras „nesusivaldė“ ir įvažiavo į gatvėje stovintį automobilį, gerokai jį aplamdydamas.

Lietus ir apniukęs dangus nesutrukdė linksmintis, bet fizikai veteranai teigė, kad tarybiniais laikais studentai labiau norėjo švęsti šią šventę.

Nieko nelaukę būsimieji mokslininkai ėmėsi darbo - šventės dalyviams siūlė išmėginti Forerio efektą, pirmojo bokalo reiškinį ir daugybę kitų keistų mokslinių eksperimentų.

Renginyje netrūko ir paslaptingų stebėtojų - ne kartą patyrę pirmojo bokalo efektą, „Fizlende“ stoviniuojantys trečiakursiai drąsiai gurkšnojo alų. „Šiai šventei ruošėmės pakankamai - net tris paras gėrėm. Ir dar iki pirmadienio gersim“, - sakė būsimieji fizikai.

Blogas oras - tik iššūkis

Atskirame vagonėlyje rinkęsi FiDi veteranai taip pat bandė dar kartą patvirtinti bokalo efekto rezultatus, o prie alaus dalijosi prisiminimais apie tarybiniais laikais rengiamą FiDi. „Mūsų laikais idėjinis lygis buvo didesnis. Dabar viskas duota, o mūsų laikais ir be pinigų suorganizuodavome FiDi dienas. Be to, pas mus į organizacinį komitetą daugiau susirinkdavo, negu dabar į patį renginį“, - purkštavo veteranai.

Prie pastarųjų prisijungė ir VU fizikos fakulteto dekanas Jūras Banys. „Kiekviena FIDI šventė išskirtinė. Šįkart išskirtinė blogu oru, tačiau fizikai problemų neturi, jie turi tik iššūkius, taigi čia ir yra iššūkis. Fizikai moka pasilinksminti. Tik nefotografuokite manęs su alaus bokalu“, - šypsojosi savo studentų rengiamose rungtyse nepanoręs dalyvauti dekanas.

Paklaustas, kodėl FiDi dieną rengia tik VU Fizikos fakultetas, J.Banys nedvejojo: „Gal būsiu labai išdidus, bet jūs man pasakykite, kokiuose universitetuose dar yra fizikų? Lietuvoje kol kas mums nėra su kuo lygintis“.

Visi pinigai - mokslo labui

Tuo tarpu ištroškę studentai vos už du ar tris litus galėjo atsigaivinti azoto stikline ar nuo praeitų metų užsilikusia pačių jaunuolių daryta gira, o išalkę pasivaišinti lazeriais keptos duonos. „Nebijokite paragauti mūsų siūlomo gėrimo, ne tik fizikai nuo to nemiršta. Be to, fizikai esame visi, tik vieni studijuojame tai, kiti ne“, - „Studentų eros“ žurnalistę drąsino azoto gėrimą pardavinėjęs Vytautas.

Nedrįsę atlikinėti eksperimentų, galėjo dalyvauti istoriniuose atrakcionuose. „Per valandą jau surinkau šešiolika litų. Šiuos pinigus išleisiu mokslo labui. Šiaip sekasi neblogai, tik ryte vėjas sudaužė vieną klozetą“, - sakė rungties „kerzo mėtymas į klozetą“ teisėjas Paulius Mišeikis.

Didžiausi išbandymai - pirmakursiams

Tačiau ko gero didžiausius išbandymus teko patirti pirmakursiams. Rungtyje „Išmušk elektroną“, už vieną litą šventės svečiai turėjo šlapia kempine iš tam tikro atstumo pataikyti į pirmakursių veidus, o kitoje rungtyje vargšeliai buvo apmėtyti kiaušiniais. „Kodėl tam pasiryžome? Nes dar neturime proto. Kai būsime antrakursiai, gal jau turėsim. Be to, viską darome mokslo labui, o mokslas - šventas reikalas“, - sakė fuksai.

Fizikai myli filologes

„Mes turime oro ministrą, kuris rūpinasi oru. Po renginio bus atitinkamai su juo pasielgta, nes oras blogas. Bet šiaip renginys geras. Šiemet mūsų Dinas Zauras visgina uodegą. Ar mylime filologes? Aišku. Nepatvirtintais šaltiniais, aštuoniasdešimt procentų fizikų veda filologes. Kodėl Jos mums jau beveik keturiasdešimt metų neatleidžia? O ar galima atleisti už žmogžudystę? Sunkus atvejis“, - tikino vienas renginio organizatorių Mindaugas Oželis.

Pagal legendą, kadaise buvo fizikas dinozauras, vardu Dinas Zauras, kuris suėdė filologę ir pasijuto kaltas. Nuo to laiko visi fizikai kasmet pavasarį keliauja pas filologes atsiprašyti už skriaudą.

Linksmino Skamp

Pirmoje renginio dalyje scenoje pasirodė „Tele-bim-bam“, „Saint Oil Sand“, „Behind Bars“, „No Idea“, taip pat dėstytojų choras, dar buvo rodomas spektakliukas.

Daugiau nei penkių tonų masės žalias fizikų dinozauras Dinas trečią valandą dienos pajudėjo iš „Fizlendo“ ir, kaip ir kiekvienais metais, patraukė pas fizikų drauges filologes. “Kam teko dalyvauti eisenoje, tam teko patirti ir FIDI efektą„, - teigė renginio organizatoriai.

Vakarinė renginio dalis vyko naktiniame klube „Starlight Avenue“, kur susirinkusiuosius linksmino „Skamp“ bei ska punk atstovai „Va taip va“. Čia buvo jaučiamas fotoefektas - vyko masinis vieniems kitų fotografavimas.

Šaltinis

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Radvilos (32)    Interneto tinklai (4)    Teatrai (21)    Šventasis Pranciškus (3)    Tamplieriai (7)    Garso ir vaizdo technika (2)    Alkoholizmas (15)    Kompiuteriniai žaidimai (270)    Gyvenimo džiaugsmas (2)    TV3 (4)    Kabala (6)    Kompiuterinis piratavimas (43)    Kompiuterių virusai (52)    Sel (10)    Soliariumai (5)    E - komercija (87)    Arūnas Valinskas (4)    Romas Kalanta (4)    Šunų veislės (52)    Savižudybė (12)    Naujieji metai (12)    Geležinkeliai (4)    Transportas (125)    Lotynų kalba (11)    „Lietuvos” kino teatras (13)    Hip hop dance (4)    Airija (9)    Erich Fromm (5)    Narkotikai (97)    Kulinarija (181)    Šokoladas (10)    Islamas (31)    Matematika (2)    2009 metų horoskopas (15)    Pramoginiai šokiai (2)    Variakojis (11)    LNK (2)    Pelės (5)    Leo LT (12)    Mokyklos (22)    Mokslai (1219)    Makaronai (2)    Kelionių organizatoriai (6)    Žydai (32)    Mityba (43)    Dvyniai (9)    Ištikimybė (4)    Atviras kodas (23)    Vox Populi (14)    Romas (3)
1. Šiaulių apskrityje dirba 200-tai mokytojų, neturinčių aukštojo išsilavinimo
2. Kas svarbiau darbdaviui: diplomas ar darbo patirtis?
3. Ar reikia baigti aukštąją mokyklą, kad taptum programuotoju?
4. LSAS: stabdomas valstybinių paskolų dalijimas grėsmingai sunkins studentų finansinę padėtį
5. Pristatoma pirmoji Lietuvoje trumpesnė bakalauro studijų programa
6. Galimoms aukštųjų mokyklų aferoms ištirti reikalaujama valstybinio audito
7. Diplominio darbo gynimo ypatumai Lietuvos universitete
8. Valstybė studentams paskolins beveik 9,5 mln. litų
9. Išnagrinėtas Lietuvos karaimo skundas dėl užsienyje gauto diplomo pripažinimo
10. Lietuvos studentų atstovybių renginiai
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!