LT   EN   RU  
2020 m. gruodžio 4 d., penktadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Aukštasis mokslas
  Švietimas > Aukštasis mokslas
Lankomumo reitingas Publikuota: 2009-02-25
LSAS: stabdomas valstybinių paskolų dalijimas grėsmingai sunkins studentų finansinę padėtį

Lietuvos studentų atstovybių sąjunga reiškia susirūpinimą, jog iki šiol nėra paskirstytos lėšos studentų valstybinėms paskoloms. LSAS duomenimis, Švietimo ir mokslo ministras dar vasario pradžioje turėjo patvirtinti lėšų sumas, skiriamas paskoloms.

LSAS yra nesuprantama, kodėl daugiau nei dvi savaites delsiama patvirtinti reikiamas lėšas. Esant tokiai situacijai, Lietuvos valstybinis mokslo ir studijų fondas negali skirstyti lėšų aukštosioms mokykloms, todėl aukštosios mokyklos negali atsakyti studentams, kuriems iš jų ir kokio dydžio bus sutektos paskolos. Todėl LSAS prognozuoja, kad paskolų išdavimas vėluos, studentams nebus užtikrinta teisė laiku gauti valstybės paramą, o jų finansinė situacija gali ženkliai pablogėti.

„Susidariusi situacija, kai nesilaikoma paskolų išdavimo terminų sunkiai atsilieps daliai studentų, kurie neturi kito finansų šaltinio bent dalinėms savo pragyvenimo išlaidoms padengti. Studentai kas mėnesį neišvengiamai turi apgyvendinimo ir transporto, maitinimosi bei kitų išlaidų, kurios, mūsų šalyje, deja, nėra mažos“, - komentuoja LSAS socialinių klausimų ir akademinio proceso reikalų koordinatorius Arūnas Mark.

A.Mark teigia, jog susiklosčius dabartinei situacijai ir skubiai nesiimant veiksmų problemai spręsti, studentai, kuriems pinigų reikia jau dabar, paskolas geriausiu atveju gaus besibaigiant pavasario sesijai.

Lietuvos valstybinio mokslo ir studijų fondo duomenimis, 2008 metais valstybės paramą gavo 9616 studentų, šiemet norinčių gauti paskolas ir užsiregistravusių sistemoje studentų yra beveik 9 tūkstančiai.

LSAS kreipėsi į Švietimo ir mokslo ministeriją ragindama skubiai išspręsti šį klausimą. LSAS tikisi, kad jau vėluojamos skirstyti lėšos valstybinių paskolų konkursui bus nedelsiant paskirstytos ir studentams bus užtikrintos galimybės laiku gauti valstybės teikiamą paramą.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Šachmatai (11)    Raganos (12)    Stalo žaidimai (7)    Džiaugsmas (2)    Avalynė (7)    Sveikata (313)    Delfinologija (4)    Draudimas (7)    Lengvosios muzikos grupės (27)    Nacionaldarbininkų Sąjūdis (2)    Netolerancija (6)    Poltergeistai (2)    Kovo 8 (3)    Picerijos (4)    Kačių veislės (25)    Egiptas (24)    Viešnia iš ateities (2)    Nealkoholiniai gėrimai (12)    Technologijos (1819)    Vandenis (7)    Ekologiški produktai (2)    Lobių ieškotojai (3)    Turizmo agentūros (10)    Kalbos kultūra (39)    Kanapės (15)    Prekės ir paslaugos buičiai (2)    Bendruomenės (158)    Breakdance (4)    Psichologija (89)    Spiritizmas (4)    Tamplieriai (7)    Šalys (61)    Transportas (125)    Mitingai (5)    Anglų kalba (35)    Jausmai (27)    Dailė (34)    Labradoras (2)    BTV (3)    Rasos (2)    Nešiojami kompiuteriai (12)    Dvyniai (9)    Saugus internetas (11)    Švedija (9)    Chiromantija (3)    Filatelija (11)    Pavydas (5)    Reinkarnacija (6)    Kelionių pasiūlymai (7)    Muzika (196)
1. Šiaulių apskrityje dirba 200-tai mokytojų, neturinčių aukštojo išsilavinimo
2. Kas svarbiau darbdaviui: diplomas ar darbo patirtis?
3. Ar reikia baigti aukštąją mokyklą, kad taptum programuotoju?
4. Pristatoma pirmoji Lietuvoje trumpesnė bakalauro studijų programa
5. Galimoms aukštųjų mokyklų aferoms ištirti reikalaujama valstybinio audito
6. Diplominio darbo gynimo ypatumai Lietuvos universitete
7. Valstybė studentams paskolins beveik 9,5 mln. litų
8. Išnagrinėtas Lietuvos karaimo skundas dėl užsienyje gauto diplomo pripažinimo
9. FiDi efektas tarybiniais laikais buvo stipresnis
10. Lietuvos studentų atstovybių renginiai
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!