LT   EN   RU  
2021 m. balandžio 22 d., ketvirtadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Automobiliai
  Transportas > Automobiliai
Septintoji ”Toyota Celica” karta
Lankomumo reitingas

"Toyota Celica" pirmą kartą pasaulio visuomenei buvo pristatyta 1970 metais Tokijo automobilių salone - Tokyo Motor Show. Naujasis ,,Toyotos" dvivietis sportinis automobilis buvo pagamintas Japonijos rinkai. Kompanijos tikslas tuomet buvo adaptuotis prie vakarietiškų tendencijų. Pagrindinis "Toyota Motor Corp." Taikinys tuomet buvo patenkinti labai reiklius Jungtinių Valstijų ir Europos sportinių automobilių mėgėjų poreikius. Europoje pirmą kartą automobilis ,,Toyota Celica" su 1,6 litro darbo tūrio keturių cilindrų varikliu pasirodė 1971 metų viduryje. Truputį vėliau Truputį vėliau atsirado versija su 2 litrų varikliais. Serijinė gamyba Japonijoje prasidėjo nuo 1973 metų balandžio. Tam tikrą laiką šis modelis buvo pristatomas tik vietos rinkoje (pradėtas eksportuoti...

 Jonas Okmanas
Stilinga modernizuotoji ”Toyota Corolla”
Lankomumo reitingas

Vienas iš populiariausių pasaulyje vidutinės klasės lengvųjų automobilių - "Toyota Corolla" "nuėjo" modernizavimo keliu. Bene rimčiausia naujove laikytini naujieji VVT-i serijos varikliai, dar "stilingesnio ir galingesnio" dizaino priekis, papildoma armatūrinė lenta ir 12 metų garantija kėbului nuo prarūdijimo. Modernizuotoje gamoje - 4 tipų kėbulai, 3 skirtingi varikliai ir net keturi įrangos lygiai. Aštuntosios kartos Corolla buvo pristatyta 1997 metais ir tapo geriausiai parduodamu "Toyotos" koncerno modeliu Europoje - kasmet parduodama maždaug po 170 000 tūkstančių šių modelių.

 Jonas Okmanas
Detroito mugėje - naujos kartos modeliai
Lankomumo reitingas

JAV automobilių kompanijos viename svarbiausių automobilių pramonės renginių Detroito automobilių mugėje, kuri sekmadienį atvėrė duris žurnalistams, o šią savaitę atvers ir plačiajai visuomenei, pristato gausybę naujovių. JAV automobilių pramonės milžinės "Ford" ir "General Motors" pristato savo naujus automobilius, kurie ne tik taupūs ir nepaprastai stilingi, bet ir kimšte prikimšti technikos naujovių. Viename iš modelių gamintojai išsprendė netgi šoninių veidrodėlių, dėl kurių padidėja oro pasipriešinimas, problemą, pakeisdami juos automobilio užpakalyje įtaisytomis kameromis.

 Tomas Alksnis
JAV auga ištaigingų paklausa
Lankomumo reitingas

Vis daugiau amerikiečių renkasi ištaigingus japoniškų ar europietiškų markių automobilius, sulaužydami savo ištikimybę amerikietiškoms "Lincoln" bei "Cadillac" markėms. Rinkos tyrimų grupė "CNW Marketing Research" duomenimis, 1990 metais du trečdaliai pasiturinčių amerikiečių ketino pirkti "Lincoln" arba "Cadillac" modelius ir tik 11 procentų ketino pirkti europietiškų markių modelius, tuo tarpu 1999 metais tik 38 proc. amerikiečių rinkosi vietines markes, o europietiškų markių paklausa išaugo iki 23 procentų. Nors bendros automobilių prekybos apimtys JAV pernai padidėjo beveik 8 procentais, "Cadillac" ir "Lincoln" markių pardavimai nusmuko atitinkamai 2,2 ir 5,7 procento. Jas aplenkė "Mercedes-Benz" bei "Lexus" markių modeliai.

”Opel” mikrovenas ”Agila” debiutavo Ženevos automobilių mugėje
Lankomumo reitingas

Vokietijos automobilių gamintoja "Adam Opel AG", priklausanti JAV "General Motors" grupei, Ženevos automobilių mugėje, kuri įvyks kovo 2-12 dienomis, pristatė savo debiutantą - naująjį mikroveną "Agila". "Opel" inžinierių teigimu, vientūris "Agila" yra artimas "Suzuki Wagon R" giminaitis ir pirmoji Europos duoklė sparčiai augančiai mikrovenų rinkai. Penkių durų "Opel Agila" modelis yra 3,5 metro ilgio. Jame yra keturios sėdimos vietos ir 248 litrų tūrio bagažinė, kurios tūris "protingo mechanizmo", kaip jį apibūdina kūrėjai, dėka sulanksčius dvi užpakalines sėdynes gali padidėti iki 538 litrų.

  Komentarų: 1
"Opel" ketina pristatyti rinkai naująjį visureigį "Zafira"
Lankomumo reitingas

Kelno automobilių žurnalas "Auto Zeitung" informavo, jog automobilių gamintoja "Opel" ketina šių metų rugsėjį įvyksiančioje tarptautinėje automobilių parodoje pristatyti naująjį visureigį "Zafira". Naujajame visureigyje bus įrengtas 2,2 litro 147 arklio jėgų variklis. Naujasis visureigis bus 30 milimetrų aukštesnis nei jo pirmtakas, be to, bus kiek pakeistas naujojo modelio korpusas, o užpakalinėje išorinėje pusėje bus pritvirtintas atsarginis ratas.

Netrukus keliuose pasirodys "Audi RS4" - sportinis universalas iš Ingolštato
Lankomumo reitingas

Galingas universalas (didelis automobilis su bagažine ir atlenkiamomis sėdynėmis) pasižymi plačia priekine dalimi, žema važiuokle ir plačiomis padangomis. Manona, jog naujasis universalas kainuos beveik 70 tūkstančių JAV dolerių. "RS4" modelyje įrengtas 2,7 litro variklis. Dviejų turbokompresorių dėka automobilio galingumas siekia 380 arklio jėgų, taigi tai šiuo metu yra greičiausias "Audi" modelis. Anot automobilių gamintojos, automobilis gali išvystyti 100 kilometrų per valandą greitį per 4,9 sekundės, o 200 kilometrų per valandą greitį - per 17 sekundžių. Didžiausias automobilio greitis buvo apribotas iki 250 kilometrų per valandą, 100 kilometrų automobilis suvartoja vidutiniškai 12 litrų.

  Komentarų: 4
Turine bus pristatytas naujasis "Alfa 147"
Lankomumo reitingas

Naujasis "Alfa 147" modelis kiek primena senuosius "Alfa Romeo" modelius. Pavyzdžiui, naujojo modelio kapotas primena senesnių automobilių V-profilio kapotą, o tarpas tarp priekinių žibintų panašus į 1949-ųjų modelį "6C 2500 Villa d'Este". Platforma buvo pasiskolinta iš "Alfa 156". Kliento pageidavimu "Alfa 147" markės modeliuose gali būti įrengti trys skirtingi benzininiai varikliai, kurių galia svyruos nuo 105 iki 150 arklio jėgų. Bus galima pasirinkti ir 1,9 litro 110 arklio jėgų turbo dyzelinį variklį. Automobilyje taip pat įrengtos šešios apsauginės oro pagalvės ir ABS sistema. Naujojo modelio kaina kol kas nenustatyta.

  Komentarų: 1
Paprasčiausiai - “mažyliai”
Lankomumo reitingas

Retsykiais disuktuojant su europinio lygio atomobilių pramonės specialistais, ne kartą teko pastebėti, jog, tarkime, nemaža šių specialistų dalis kur maloniau ir nuoširdžiau kalba apie tokius automobilių modelius kaip “Toyota Yaris” bei “Peugeot 206” ir labai abejingai atsiliepia apie daugelio lietuvių automobilininkų svajones – “Porsche” arba “Ferarri”. Priežasačių keletas: brangių “superautomobilių” parduodamos tik kelios dešimtys tūkstančių. Gamintojui, žinoma, svarbu rūpintis šių modelių gamybos technologijomis, bet ne tiek, kiek dėmesio reikia skirti mažųjų gamybos technologijoms, kadangi pastarųjų tiražai – milijoniniai. Antra vertus, kaip sako tie patys specialistai, iš inžinerinės pusės sukurti gerą mažą masinio naudojimo automobilį yra kur kas sunkiau negu pagaminti...

 Jonas Okmanas
BMW “trečiukas” tampa galingesnis
Lankomumo reitingas

Naujasis šešių vienoje eilėje išdėstytų cilindrų variklis pakeis dabartinį 2,8 l daro tūrio jėgos agregatą, todėl automobilio indeksas bus pakeistas į “330i”. Kiek vėliau tokie varikliai bus pradėti dėti ir į “BMW Z3” roadsterius, o nuo 2001 metų trijų litrų variklius turės ir “BMW X5” visureigiai. Maksimalus sukimo momentas sudaro 300 Nm, be to 90 proc. šio dydžio pasiekiama jau prie 1500 aps./min. Su naujuoju varikliu “BMW 330Ci” kupe iki 100 km/val. įsibėgėja per 6,5 sek. (“BMW 328Ci” – per 7 sek.) ir išvysto 250 km/val. maksimalų greitį – daugiau neleidžia elektronika. Lietuvos dileriai užsakymus šiems naujiems automobiliams pradės priiminėti...

 Tomas Alksnis   Komentarų: 8

Ar pritariate, kad būtų griežtinami reikalavimai motorolerių vairuotojams?

Taip

Ne

Neturiu nuomonės

Jūsų lytis: Vaikinas Mergina
 Balsavimo rezultatai
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!