LT   EN   RU  
2021 m. kovo 3 d., trečiadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Automobiliai
  Transportas > Automobiliai
Lankomumo reitingas Publikuota: 2003-03-20 Spausdinti Spausdinti
Greičio mėgėjų svajonė - sportinis modelis už prieinamą kainą

Kaip iš Anglijos praneša DPA, daugelis automėgėjų svajoja apie nuosavą sportinį automobilį, deja, tik retas iš jų gali sau leisti tokią prabangą - pigiausias "Ferrari" kainuoja daugiau nei 100 tūkstančių JAV dolerių , o pigiausias "Porsche 911 Carrera" modelis - 70 tūkst. JAV dolerių.

Tačiau nenusiminkite, specialistų teigimu, šiuo metu įmanoma įsigyti egzotišką, prabangiai atrodantį automobilį už padorią kainą.

Vienas tokių modelių - Norviče (Anglija) gaminamas dvivietis "Lotus Elise" sportinis automobilis, kainuojantis 28 tūkst. JAV dolerių ir toks pat galingas kaip "Porsche Boxster" modelis.

Šis "Lotus" inžinierių sukurtas gražuolis sveria vos 770 kilogramų. Keturių vožtuvų 1,8 litro talpos variklis leidžia automobiliui pasiekti 100 km/h greitį per 6,5 sekundės.

Ko gali pasigesti "Lotus Elise" vairuotojai - tai elektroninių vairo stiprintuvo bei stabdžių sistemos ir automatinio langų valdymo. Inžinierių teigimu, ši įranga padidintų automobilio svorį ir sumažintų jo pajėgumą kelyje.

"Renault Spider" - dar spartietiškenis modelis, tačiau atrodo iš tiesų įspūdingai, lyg dviem spalvom nulakuotas kokonas. Keturių cilindrų 147 AJ galingumo variklis leidžia pasiekti 100 km/h greitį per beveik 7 sekundes ir išvystyti jį iki 215 km/h.

"Voriukas" (spider, angl. voras) kainuoja tik 30 tūkst. JAV dolerių, tačiau šių modelių gamybą "Renault" nutraukė dar praėjusią savaitę.

"Super Seven" modeliai, gaminami Katerheme, Didžiojoje Britanijoje, yra skirti ne vien greičio, bet ir komforto mėgėjams. Jų saloną galima iškloti kilimine danga, tačiau tai, kaip ir šoniniai langai, neįeis į bazinę modelio kainą, kuri siekia 29 tūkst. JAV dolerių (116 tūkst. litų).

Už bazinę kainą galite gauti "Super Seven" su 104 AJ 1,4 litro talpos "Rover" varikliu, pasiekiančiu 100 km/h greitį per nepilnas septynias sekundes ir išvystančiu jį iki 188 km/h. Norintiems keliauti su šiuo automobiliu yra netgi skyrelis bagažui.

Legendinis sportinis automobilis "Cobra", taip pat gaminamas Didžiojoje Britanijoje, turi daugiau vietos bagažui - jame telpa dvi alaus pakuotės. Spartietiškas dviviečio automobilio variantas be atverčiamo stogo kainuoja 20 tūkst. JAV dolerių.

"Cobra" modelyje yra 120 AJ 2 litrų "Ford" variklis. Jis pasiekia 100 km/h greitį per aštuonias sekundes ir išvysto jį iki 175 km/h. Galingesnė modelio versija su 2,8 litro talpos varikliu yra pajėgi išvystyti 200 km/h greitį. Beje, jei turite auksines rankas ar gerą meistrą, galite įsigyti pusiau surinktą "Cobra" modelį už 5,5 tūkst. JAV dolerių.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Lietuvos istorija (110)    Politika (26)    Parapsichologija (22)    Baikeriai (8)    Striptizas (8)    Istorija (154)    Komunikacija (166)    Makaronai (2)    Duomenų apsauga (3)    Depresija (29)    Kailiniai (15)    Intel (6)    Spiritizmas (4)    Šokoladas (10)    Laikrodžiai (3)    Klonavimas (10)    SSL sertifikatai (6)    KGB (35)    EBSW (40)    Kūdikio maitinimas (3)    Kompiuterių virusai (52)    Prezidento rinkimai (6)    Katarai (2)    Poetai (11)    Kitos šventės (7)    Foje (3)    Kelionių įspūdžiai (26)    Krizė (59)    Restoranai (5)    Taksas (2)    Jautis (7)    Maxima (10)    Atsiprašymas (3)    Mokykla be narkotikų (20)    Lietuva (2)    Ekologinis ūkis (2)    Šventasis Kazimieras (2)    Kalbos kultūra (39)    Imtynės (29)    Klubai (8)    Šaudymas iš lanko (2)    Procesoriai (28)    Literatūra (239)    Pelės (5)    Garso ir vaizdo technika (2)    Logistika (12)    Viešnia iš ateities (2)    Atviras kodas (23)    Chiromantija (3)    Anglų kalba (35)
1. Automobilių išperkamoji nuoma: ką reiktų žinoti ir įvertinti perkant automobilį
2. Privalomasis vairuotojų civilinės atsakomybės ir KASKO draudimas
3. Moteris vis labiau domina automobiliai
4. Avarija – ir dėl lytinio nepasitenkinimo
5. „Mazda” populiarumas vis auga
6. Tobulumas - nuoseklios evoliucijos rezultatas
7. Septynios automobilio "CELICA" kartos
8. Automobilis tiems, kurių nebedomina kainos
9. SAAB
10. "Ataman II" iš Rusijos
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!