LT   EN   RU  
2020 m. gegužės 31 d., sekmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Aviacija
  Transportas > Aviacija
Lankomumo reitingas Publikuota: 2006-07-06
R.Pakso skrydis aplink pasaulį (20)

Japonija jau praslinko po sparnu

Aplink pasaulį skrendantys Rolandas Paksas ir Vladimiras Makagonovas pagaliau įveikė daug nervų, laiko bei pinigų kainavusias kliūtis ir jau nusileido tolimajame Japonijos pakraštyje, Fukuokos mieste.

Paskambinęs iš viešbučio, kuriame apsistojo, Rolandas Paksas pirmiausiai paprašė dar kartą pasveikinti Lietuvos žmones su Valstybės diena, paklausė, ar daug vyksta visai tautai reikšmingų renginių.

Po užsitęsusios priverstinės pauzės vėl galėdami tęsti skrydį, lakūnai yra puikiai nusiteikę. Pirmąją atkarpą iš Južno Sachalinsko į Niigatą beveik keturias valandas pilotai skrido aplenkdami audras, sykiais patekdavo į apledėjimo zonas.

Užtat antrąją maršruto dalį į Fukuoką, kuriai įveikti prireikė beveik puspenktos valandos, Japonija iš keturių kilometrų aukščio matėsi kaip ant delno. Be puikaus gamtovaizdžio, didelį įspūdį lakūnams padarė tai, kaip išmoningai čia žmonės sugeba panaudoti kiekvieną, atrodytų, ir visai nepatogų gyvenimui žemės plotelį.

Nustebino, o ne sykį ir pralinksmino pedantiški įvairių oro uosto tarnybų darbuotojai. Pavyzdžiui, prisistatė brigada, pasisiūliusi išsiurbti lėktuvo salonėlį, kuris kone iki lubų užgriozdintas įvairia manta. Dvi dėžės su žemėlapiais ir oro navigacijos duomenų rinkiniais, plaustas, gelbėjimo kostiumai – tik dulkių siurbimo ir tetrūksta.

Užtat pilotus labai nudžiugino nepaprastas Japonijos skrydžių vadovų profesionalumas ir geranoriškumas. Vos tik atsirasdavo menka galimybė, jie stengėsi tiesinti aplink pasaulį skrendančių pilotų kelią.

Rytoj Rolandas Paksas ir Vladimiras Makagonovas ketina vėl skristi dvi atkarpas – į Okinavos saloje esančią Nahą, o paskui – į Filipinų sostinę Manilą. Tūkstančiai kilometrų virš vandens !

“Vanduo nekelia sudėtingų emocijų, – sakė Rolandas Paksas. – Mes jau įsitikinome, kad Žemėje yra daug atšiauresnių vietų, į kurias žiūrėti tikrai ne visai jauku”.

Lėktuvo variklis ir sistemos veikia gerai, ir naujų rūpesčių pilotams kol kas nekelia.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Parapsichologai (7)    Bibilija (10)    Vorai (2)    Liberalų sąjūdis (5)    Vilius Navickas (2)    Žvejyba (30)    Maxima (10)    Erotiniai šokiai (23)    Zigmas Vaišvila (10)    Teisė (61)    Simbolika (2)    Viskis (8)    Išpažintis (16)    Buto remontas (3)    AMD (3)    Pankiškos muzikos grupės (15)    Šventasis Kazimieras (2)    Auklės (3)    Melagių diena (3)    Priklausomybė (3)    Monitoriai (11)    Žirgų sportas (4)    Avalynė (7)    Kompiuteriniai žaidimai (270)    Kalėdos (12)    Kelnaitės (2)    Tadas Blinda (10)    Kompiuterinis piratavimas (43)    Augalai (8)    Vaiduokliai (23)    Shidokan (3)    Kinų horoskopas (14)    Menas būti kartu (2)    Skirmantas Valiulis (32)    Kazino (10)    Vestuvės (16)    Wing Tsun (14)    Knygos (23)    Laikrodžiai (3)    Ekologinis ūkis (2)    Vynas (16)    Linux/Unix (34)    Šokiai (56)    Labradoras (2)    Radvilos (32)    Samsung (3)    Antanas Terleckas (2)    „Lietuvos” kino teatras (13)    Škotų aviganis (3)    Proza (157)
1. R.Pakso skrydis aplink pasaulį (24)
2. R.Pakso skrydis aplink pasaulį (23)
3. R.Pakso skrydis aplink pasaulį (22)
4. R.Pakso skrydis aplink pasaulį (21)
5. R.Pakso skrydis aplink pasaulį (19)
6. Kinija leidimo nedavė
7. R.Pakso skrydis aplink pasaulį (18)
8. R.Pakso skrydis aplink pasaulį (17)
9. R.Pakso skrydis aplink pasaulį (16)
10. R.Pakso skrydis aplink pasaulį (15)
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!