LT   EN   RU  
2020 m. balandžio 4 d., šeštadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
Akimirkos sentencija
Mūsų progresas vertinamas ne pagal tų, kurie turi daug, pertekliaus didėjimą, o pagal tai, ar mes sugebame pakankamai aprūpinti tuos, kurie turi per mažai.
T. Ruzveltas
Draugai
Matulaičio bažnyčia
Lietuvių Tautinio Jaunimo Sąjunga
Tautinės krypties portalas
Etninės kultūros erdvė
Biržų krašto naujienos
Slaptai.lt - unikalus leidinys
Lietuvių sąjunga „Tauta ir Tėvynė“
Lietuvos žaliųjų judėjimas
Žaliosios minties laikraštis
Istorijos puslapiai
Receptai, patiekalai, kulinarija.
Skanus.lt
Reklama
  Aviacija
  Transportas > Aviacija
Lankomumo reitingas Publikuota: 2006-07-11
R.Pakso skrydis aplink pasaulį (23)
Lakūnams tenka pasisemti kantrybės

Didesnę maršruto aplink pasaulį dalį įveikę Rolandas Paksas ir Vladimiras Makagonovas, laukdami siuntos su reikalinga lėktuvo stabdžių sistemos detale, daugiausiai laiko praleidžia prie žemėlapių ir skrydžių informacijos žinynų.

Natūralu, kad globalinio skridimo metu realybė koreguoja išankstinius skaičiavimus bei planus, ir atsidūrus kitoje Žemės pusėje staiga paaiškėja, jog tęsti skrydžio numatyta trasa dėl vienokių ar kitokių priežasčių negalima. Dažniausiai tai susiję su aukščiu – pavyzdžiui, lakūnams leidžiama skristi tik 9 kilometrų aukštyje, kuris jų mažam lėktuvėliui, aišku, nepasiekiamas.

Su ta problema lakūnai buvo susidūrę, kai reikėjo įskristi į Japonijos oro erdvę. Jau aišku, kad šiokių tokių navigacinių galvosūkių jie neišvengs ir dabar, kai sutvarkę lėktuvą, per Filipinus ir Indoneziją skris į Australiją.
Ši maršruto dalis – daugiau kaip 5000 kilometrų virš Ramiojo vandenyno. Nusileidimai – Filipinų sostinėje Maniloje bei tolimesnėje saloje esančiame Davao mieste ir Ambone, Indonezijoje.

Kai dėl SM–2000, reikia pripažinti, kad šis eksperimentinis lėktuvas pranoksta lūkesčius. Be sutrikusio autopiloto, į kurį lakūnai numojo ranka dar virš Europos, kitos sistemos ir variklis iki šiol Rolandui Paksui ir Vladimirui Makagonovui nekėlė rūpesčių.

Defektas stabdžių sistemoje pilotams, žinoma, yra nemalonus netikėtumas, tačiau tikėtis, kad tokio ilgo skridimo metu eksperimentinio lėktuvo neištiks vienoks ar kitoks gedimas, būtų naivu.

Galima tik pasidžiaugti, kad defektas pasireiškė ne pačioje sudėtingiausioje situacijoje. Penktadienį, skrisdami į Okinavą, lakūnai leidosi pučiant gaiviam šoniniam vėjui – stabdžiai, be kurių būtų buvę labai keblu, veikė gerai. Jie sugedo, kai pilotai rengėsi skrydžiui į Manilą.

Apskritai praėjęs penktadienis, kaip atrodo, buvo daugiausiai nervų iki šiol lakūnams kainavusi diena. Pakeliui į Okinavą jie sutiko dvi frontines audras. Ilgai nardę tarp lokatoriaus ekrane švytinčių audros židinių, lakūnai sėkmingai kirto pirmąjį frontą, tačiau netrukus įsirėžė į antrąjį, ir stichija parodė jiems savo nagus – vienu metu taip bloškė lėktuvą žemyn, kad aukštimačio rodyklė bemat apsuko visą apskritimą (1000 pėdų arba 300 metrų).

Pagaliau ištrūkę iš audros, jie dar ore nusprendė, kad nuotykių šiai dienai jau gana ir į Manilą nebeskris.

Tačiau nusileidus Okinavoje, prie lėktuvo atskubėjęs oro uosto tarnautojas pranešė apie artėjantį taifūną, kuris, jeigu lakūnai pasiliksią nakvoti, užlaikys juos čia ilgam. Trumpai pamąstę, jie vis dėlto nutarė negaišti.

Papildę degalų talpyklas ir įforminę skrydžio dokumentus, pilotai netrukus vėl įsitaisė savo krėsluose. Kai Rolandas Paksas užvedė variklį, lėktuvas netikėtai pajudėjo – neveikė stabdžiai. Laimė, pavyko išvengti susidūrimo su netoliese stovėjusiu automobiliu ir viskas baigėsi gerai.

Lakūnai tikisi, kad laukiamoji siunta Okinavą pasieks trečiadienį, ir jie, per dvi tris valandas pataisę lėktuvą, galės tęsti skridimą.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Psichologija (89)    Kompiuterinis piratavimas (43)    Drabužiai (41)    Šventieji (10)    Žvejyba (30)    Lotynų šokiai (5)    Aviacija (38)    Kabala (6)    Projektavimas (7)    Laivyba (17)    Kaziuko mugė (3)    Geografija (22)    Buto remontas (3)    Islamas (31)    Filatelija (11)    Tadas Blinda (10)    Kompiuterių virusai (52)    Vestuvės (16)    Švedija (9)    Avinas (7)    Siamo katės (2)    Katarai (2)    Vampyrai (9)    Logistika (12)    Katės (33)    Grybų patiekalai (6)    Žirgų sportas (4)    Mada (4)    Programavimas (20)    Rytietiški šokiai (16)    Sel (10)    Airija (9)    IT parodos (10)    Variakojis (11)    Reklama internete (18)    Vox Populi (14)    Politika (26)    Restoranai (5)    Sveikata (313)    Modemai (8)    Kaukazo aviganis (2)    Aiškiaregiai (11)    Kultūra (749)    Meilė (138)    Klaviatūros (11)    KGB (35)    Kalėdos (12)    Sodininkystė (22)    Novelės (102)    Naršyklės (7)
1. R.Pakso skrydis aplink pasaulį (24)
2. R.Pakso skrydis aplink pasaulį (22)
3. R.Pakso skrydis aplink pasaulį (21)
4. R.Pakso skrydis aplink pasaulį (20)
5. R.Pakso skrydis aplink pasaulį (19)
6. Kinija leidimo nedavė
7. R.Pakso skrydis aplink pasaulį (18)
8. R.Pakso skrydis aplink pasaulį (17)
9. R.Pakso skrydis aplink pasaulį (16)
10. R.Pakso skrydis aplink pasaulį (15)
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!