LT   EN   RU  
2019 m. balandžio 23 d., antradienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Melagių diena
  Šventės > Melagių diena
Lankomumo reitingas Publikuota: 2004-04-03
Balandžio 1 d. - melagių ir juokų diena

1 d. - "Prima aprilis". Melagių ir juokų diena yra žinoma ir lietuvių tradiciniuose papročiuose. Dažnai balandis prasideda gamtos išdaigomis. Čia šilta, miela; čia staiga papučia žvarbus vėjas, pašąla, pasninga, - apgaulingi pavasario orai.

Jei babalandžio 1-ąją pavyks ką nors apgauti, seksis visus metus. Kitur sakydavo, jei apgavai balandžio pirmąją, tai seksis apgaudinėti visus metus. Apgautasis neužsigauna, nors iš jo ir juokiasi. Tikėta, kad iš apgauto žmogaus atimama laimė. Pirmąją balandžio dieną kaimynai vienas kitą patikrindavo, kaip pasiruošę sėjai. Apsileidėliams ir tinginiams iškrėsdavo pokštų. Pavyzdžiui, radę netvarkingai išmėtytus padargus, užkeldavo juos ant stogo ar įstumdavo tvėnkinin. Paaugusius vaikus mokydavo nuovokumo: pasiųsdavo į kaimynus ko nors nesamo parnešti: paukščio pieno ar margo niekučio.

Moterys balandžio 1-ąją keisdavosi daržovių sėklomis, o vaikai žaisdavo "gyvo žalio" (reikia su savim būtinai turėti šviežią žalią lapelį, antraip gausi sprigtą į nosį).

Saulei tekant, stebėdavo pirmojo spindulėlio padėtį ant palangės, pasižymėdavo ją angliuku. Vėliau kas rytą džiaugdavosi vis toliau nubėgusiu, - greiti pavasario žingsniai.

Parengta pagal L.Klimkos, M.Liugienės, J.Trinkūno, L.Petkevičiūtės, E.Ramono surinktą medžiagą.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Šalys (61)    Joninės (6)    Meino meškėnas (2)    Pagonybė (3)    Simbolika (2)    Erotika (8)    Sąmokslo teorijos (19)    Rasizmas ir ksenofobija (9)    Prezidento rinkimai 2009 (12)    Labradoras (2)    Dieta (33)    Žmogaus teisės (18)    Vitaminai (2)    Likeris (2)    Homeopatija (5)    Matematika (2)    Vaizdo sistemos (34)    Bendravimas (743)    Grupės (81)    Skinheadai (9)    Naršyklės (7)    Melagių diena (3)    Leo LT (12)    Poltergeistai (2)    Kalbos kultūra (39)    Anželikos Cholinos šokio teatras (11)    Dektinė (2)    Buto remontas (3)    Ekologija (15)    Šunys (67)    Kokainas (6)    Atsiprašymas (3)    Pirmoji meilė (3)    Savivaldybių rinkimai (9)    Sveikata (313)    Bibilija (10)    Sektos (12)    Ginklai (22)    Kinų horoskopas (14)    Jautis (2)    Imtynės (29)    Laikrodžiai (3)    Novelės (102)    Žydai (32)    Parašiutizmas (15)    Metalistai (8)    Žuvininkystė (2)    Fantastika (21)    Ekonomika (5)    Runkeliai (18)
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!