LT   EN   RU  
2021 m. sausio 20 d., trečiadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Biologija
  Mokslas > Mokslo sritys > Biologija
Lankomumo reitingas Publikuota: 2003-05-31 Spausdinti Spausdinti
Pramonės įmonės

Pramonės įmonės teršalus išmeta organizuotai ir neorganizuotai. Organizuotas teršalų išmetimas – tai kryptingas užteršto oro pašalinimas per tam specialiai skirtus įrenginius (ventiliacines sistemas, kaminus, stoglangius ir pan.). Šitaip išmestus teršalus galima gaudyti ir valyti. Sakoma, kad neorganizuotai teršalai išmetami tuomet, kai jie į atmosferą patenka iš nesandarių technologinių įrenginių, rezervuarų, dulkių susikaupimo vietų ir pan. Gamybos technologija dar nėra tokia tobula, kad būtų gaminama be atliekų. Todėl, atsižvelgiant į gamybos atliekų kiekį ir sudėtį, būtina jas rinkti bei valyti, kad jos neterštų aplinkos ir nekenktų žmonių sveikatai. Šitaip atmosfera apsaugoma bent iš dalies, nes sulaikyti visas kenksmingas medžiagas techniškai sunkiai įmanoma, be to, norint padidinti oro valymo veiksmingumą, reikia daugiau piniginių sąnaudų, sudėtingesnių ir brangesnių įrenginių. Dar teršalų kiekį galima mažinti valant dujas nuo cheminių bei mechaninių (aerozolių) priemaišų, diegiant pažangias gamybos technologijas su mažai atliekų. Šis būdas veiksmingesnis, nes jis iš esmės mažina atmosferos taršą, be to racionaliai naudojamos žaliavos ir jų atliekos, bet tam reikalingos gana didelės investicijos. Geriausia derinti abu būdus.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Mokyklos (22)    Šokoladas (10)    Dalia Grybauskaitė (16)    Sportas (180)    Kompiuterinis piratavimas (43)    Konspiracija (2)    Klubai (5)    NLP (8)    6 branduolių (3)    Džiaugsmas (2)    Atmintis (4)    Kanapės (15)    Darbdaviai (10)    Vėlinės (5)    Psichiatrija (64)    Amfetaminas (2)    Klubai (8)    Istorija (154)    Vytautas Landsbergis (6)    Valstiečių sąjunga (2)    Pagonybė (3)    Seimo Pirmininkas (2)    Nekilnojamasis turtas (22)    Operacinės sistemos (50)    Regbis (4)    Sąmokslo teorijos (19)    Joninės (6)    Lietuvių valgiai (28)    Stilius (86)    Arbata (10)    Amerikos lietuviai (7)    Religija ir tikėjimai (315)    Žmogaus teisės (18)    Šventasis Kazimieras (2)    Mistika (9)    Aerobika (3)    Juvelyriniai dirbiniai (2)    Striptizas (8)    Breakdance (4)    Krašto apsauga (27)    Gyvūnai (174)    Mama ir vaikas (48)    Interneto tinklai (4)    Interjero dizainas (13)    Seimo rinkimai (4)    Kelionių įspūdžiai (26)    Meino meškėnas (2)    2009 metų horoskopas (15)    Filosofija (326)    Klonavimas (10)
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!