LT   EN   RU  
2021 m. sausio 20 d., trečiadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Biologija
  Mokslas > Mokslo sritys > Biologija
Lankomumo reitingas Publikuota: 2003-05-31 Spausdinti Spausdinti
Oro tarša

Pastaruoju metu pasaulis labai supramonėjo. Dabar į orą išleidžiama daugybė cheminių medžiagų ir kitų teršalų. Žmonės keičia Žemės atmosferą, taigi ir klimatą.

Orą daugiausia teršia žmogus. Miestų ir pramonės rajonų užterštame ore kur kas daugiau retesnių dujų, kurių švariame ore esama tik pėdsakų arba visai nėra. Kai priemaišų daug, atmosfera darosi drumsta, patamsėja, blogiau permatoma. Užterštu oru nemalonu kvėpuoti, neretai jis būna netgi kenksmingas bet kokiai gyvybei. Žmogaus sveikatai kenkia užteršta aplinka; yra ir netiesioginė žala – mažėja augalų derlingumas, genda įvairūs daiktai.

Svarbiausias oro teršimo šaltinis – iškastinio kuro degimas. Akmens anglys, kūrenamos namų židiniuose, pramonės įmonių ir garvežių pakurose, gulė suodžių sluoksniu ant Europos ir Šiaurės Amerikos miestų XVIII a., XIX a., ir XX a. Pradžioje, o dabar miestų orą daugiausia teršia naftos produktų, ypač benzino ir dyzelinio kuro, dūmai.

Deginamas kuras, ypač netvarkinguose varikliuose ir pakurose, išmeta daugybę teršalų, nevienodai veikiančių aplinką. Tarp jų ypač daug yra sieros dioksido. Iš šių aitrių, vandenyje lengvai tirpstančių dujų susidaro sieros rūgštis, nuo kurios žūva augalai, genda pastatai. Variklių cilindruose ir pakurose, kai būna labai karšta, susidaro azoto oksidų. Šios troškios dujos irgi virsta rūgštimis. Saulės spindulių veikiami, azoto oksidai sudaro smogą.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Darbdaviai (10)    Lotynų kalba (11)    Emo (10)    Stilius (86)    Zigmas Vaišvila (10)    Sąmokslo teorija (19)    Shotokan (11)    Vytautas Bogušis (12)    Dieta (33)    Spauda (3)    Vaizdo kortos (3)    Vasario 16 (12)    Savižudybė (12)    Fizika (11)    Hipnozė (10)    Filatelija (11)    Mokykla be narkotikų (20)    Moters diena (4)    Viešnia iš ateities (2)    Prancūzų buldogas (2)    Žiniasklaida (108)    Škotų aviganis (3)    Vorai (2)    Lietuvių fantastika (11)    Labradoras (2)    Tamplierių ordinas (7)    Krikščionybė (135)    Šatrija (4)    „Lietuvos” kino teatras (13)    Homeopatija (5)    Windows (7)    Euro naujienos (2)    Atsiprašymas (3)    Alkoholizmas (15)    Informaciniai karai (11)    Internetas (184)    Atmintis (4)    Rinkimai (23)    Ginklai (22)    Gintaras Beresnevičius (26)    Advokatai (10)    Erotika (8)    Samsung (3)    Šaudymas iš lanko (2)    Skaneriai (5)    Jautis (7)    Žindymas (14)    Kazimiera Prunskienė (13)    Siemens (6)    Mokėjimo kortelės (7)
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!