LT   EN   RU  
2021 m. sausio 23 d., šeštadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Brolis
  Šeima > Brolis
Lankomumo reitingas Publikuota: 2009-08-14
Broliai ir seserys: auklėjimo klaidos

Psichologai teigia, kad brolių ir seserų priešiškumo šaknys - vaikystėje nuslėptų vaikiškų skriaudų, nusėdusių širdies gilumoje, pasekmė. Netinkamas auklėjimas vaikystėje gali sudrumsti giminiškus santykius visam gyvenimui. Labai dažnai galima pastebėti, kad tėvai tarsi patys provokuoja konfliktus tarp brolių ir seserų, skatina konkurenciją, pavydą ir kitas neigiamas emocijas. Todėl nereiktų stebėtis, kad suaugę jų vaikai tarpusavyje nesutaria ir neranda bendros kalbos. Auklėdami savo vaikus pasistenkite nedaryti šių pagrindinių klaidų:

Nelyginkite vaikų tarpusavyje

Kas gali būti skaudžiau vaikui, kai jo mama ištaria: „Tomukas mūsų šeimos pasididžiavimas, pirmūnas, o Ingutė tai negabi mokslams“. Svarbiausia prisiminti, kad kiekvienam vaikui sunku nuolat būti su kuo nors lyginamam, tad jis pradeda kerštauti tam, kurį visi giria. Nereiktų stebėtis, kad toks vaikas visam gyvenimui įgyja nepilnavertiškumo kompleksą.

Pamirštamas vyresnysis vaikas...

Kai gimsta mažasis broliukas arba sesutė, vyresniojo vaiko psichika patiria didžiulį smūgį. O jeigu tėvai visą dėmesį pradeda skirti naujagimiui ir tarsi pamiršta vyresnįjį, tai mažasis jam gali virsti tikru priešu. Įsidėmėkite, kad vaikui suvokti, jog jis turi sesę ar brolį, reikia nemažai laiko. Nepalikite jo su savo mintimis vieno. Skatinkite jį žodžiais reikšti savo jausmus, pabrėžkite jo privalumus prieš mažąjį šeimos narį, atsiklauskite vyresnėlio dėl kiekvieno atiduodamo jo daikto mažajam.

Tėvai paslapčia  arba akivaizdžiai vieną vaiką myli labiau nei kitą

Vaikų psichologijai būdinga tai, kad jie suvokia meilę kaip ribotą dalyką. Kiekvienas vaikas siekia ir kovoja dėl didesnės tėvų meilės. Tačiau, kas gali būti baisiau vaikui, kai jo brolis ar sesė sulaukia daugiau šilumos, motiniškos meilės negu kitas. Labai dažnai pasitaiko atvejų, kai mylimam sūnui tėvai visur nusileidžia, o kitą net už menkiausią nusižengimą griežtai baudžia.

Tėvai pažemina vieną iš vaikų

Kartais tėvai tai padaro ne iš piktos valios. Pavyzdžiui, tėvas ar motina nesupranta, kad vienas sūnus yra linkęs į menus, tačiau reikalauja siekti tiksliųjų mokslų aukštumų, kaip kitas brolis ar sesuo. Dėl to vaikas jaučia skriaudą. Arba vienas vaikas tvarkingas ir atsakingas, o kitas – prieštaraujanti ir padūkęs vėjavaikis. Žinoma, pastarajam nuolat tenka kentėti, nes jis ne toks kaip tėvų dievinamas kitas brolis ar sesuo.

Tėvai liepia imti pavyzdį iš vyresnėlio

Tėvams reiktų įsidėmėti, kad jei vaikas vyresnis, tai dar nereiškia, kad jis protingesnis. Antras vaikas amžiumi niekada neprisivys vyresniojo. Vadinasi, visada jausis tarsi antrarūšis ir paaugęs dėl to pyks ir ketės. Taigi tokias pastabas – „Pažiūrėk, kaip Ievutė gražiai ir ramiai žaidžia, tad ir tu taip elkis” – laikas pamiršti.

Pasistenkite brolius ir seseris auklėti taip, kad užaugę jie netaptų aršiausi priešai, o būtų vienas kitam geriausi ir ištikimiausi draugai.

Šaltinis

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Wing Tsun (14)    Auklės (3)    Barai (7)    Chemija (5)    Labradoras (2)    Šunys (67)    Šventieji (10)    Filatelija (11)    Teatrai (21)    Kovo 11 (4)    Žmogaus teisės (52)    Eurointegracija (5)    Kūdikio maitinimas (3)    Televizija (17)    Kalėdos (12)    Domenai (11)    Kriptografija (3)    Dieta (33)    Vokiečių aviganis (2)    Žvaigždės (19)    Filmai (91)    Mobilūs ryšiai (193)    Krizė (59)    Šv. Valentino diena (11)    Joga (56)    Kelionių įspūdžiai (26)    Skandalai (476)    Interneto dienoraščiai (2)    Pirmoji meilė (3)    Subkultūros (99)    Buto remontas (3)    Pyktis (6)    Radvilos (32)    Parapsichologija (22)    Turizmo agentūros (10)    Sportiniai šokiai (2)    Programos (61)    Amfetaminas (2)    Technologijos (1819)    EBSW (40)    Parašiutizmas (15)    Kovos menai (72)    Dažasvydis (3)    Interjero dizainas (13)    Metalistai (8)    Svarstyklės (7)    Makaronai (2)    Žinių visuomenė (14)    Lietuvoje (5)    Lobiai (12)
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!