LT   EN   RU  
2021 m. gegužės 12 d., trečiadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Cenzūra
  Žiniasklaida > Cenzūra
Lankomumo reitingas Publikuota: 2006-09-08
Liberalų ir centro sąjungos pirmininkas: VSD veiksmai precedento neturintis atvejis Lietuvos istorijoje

Liberalų ir centro sąjungos pirmininkas Artūras Zuokas sako, kad Valstybės saugumo departamento veiksmai, sulaikant  "Laisvo laikraščio" redaktorių ir bandant konfiskuoti laikraščio tiražą yra precedento neturintis atvejis nepriklausomos Lietuvos istorijoje. Įstatymai numato, kaip reikalauti žiniasklaidos atsakomybės, tačiau įstatymai taip pat užtikrina visuomenės teisę žinoti, kas vyksta valstybėje ir valdžios viršūnėse.

"Laisvas laikraštis" jau ne kartą galėjo būti patrauktas atsakomybėn už tikrovės neatitinkančių bei asmens garbę ir orumą žeminančių faktų skelbimą, tačiau to nebuvo padaryta. Todėl vakarykščiai VSD pareigūnų veiksmai visuomenei gali kelti pagrįstus įtarimus, kad siekiama nuslėpti informaciją, siejamą su konkrečiais aukštas valstybines pareigas einančiais asmenimis.

"Pareigūnai turi teisę ir privalo padaryti viską, kad valstybės paslaptimi laikoma informacija netaptų vieša, kol nėra pakeistas tokios informacijos teisinis statusas. Tačiau akivaizdu, kad VSD viduje yra pareigūnų, kurie valstybės paslaptimi laikoma informacija perduoda teisės su ja dirbti neturintiems asmenims" – tvirtina A. Zuokas. Todėl VSD turėtų visuomenei skubiai ir aiškiai atsakyti, kas atsakingas, kad tariamai ar tikrai valstybės paslaptimi esanti informacija nėra tinkamai apsaugota.

Valstybės vadovai privalo pareikalauti griežtai nubausti pareigūnus, dėl kurių kaltės slapta laikoma informacija tampa verslo ir interesų grupių tarpusavio kovos įrankiu. Svarbiausias uždavinys yra užtikrinti, kad įstatymai būtų taikomi visiems vienodai, nedarant išimčių nei žurnalistams, nei aukščiausiems valstybės vadovams.

Liberalų ir centro sąjungos pirmininkas Artūras Zuokas

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    MTV (5)    Televizoriai (2)    Kačių veislės (25)    Naujieji metai (12)    AMD (3)    Vytautas Bogušis (12)    Sektos (12)    Arūnas Valinskas (4)    Jautis (7)    Kandidatai į prezidentus (5)    Moters diena (4)    Joninės (6)    Įdomybės (87)    Masonai (7)    Intel (6)    Bitė (5)    Pirmoji meilė (3)    Teisė (61)    Avalynė (7)    Narkotikai (97)    Striptizas (8)    Miestai (14)    Stalo žaidimai (7)    Filologija (2)    Programos (61)    Kompiuterio ergonomika (8)    Šventasis Pranciškus (3)    Paukščių gripas (21)    Amerikos lietuviai (7)    Fajetai (2)    Variakojis (11)    Vadovavimas (185)    Informaciniai karai (11)    Toyota (2)    Lobiai (12)    Avinas (7)    Viešnia iš ateities (2)    Kelionių organizatoriai (6)    IT parodos (10)    Siemens (6)    Vartotojai (29)    Omnitel (12)    Nealkoholiniai gėrimai (12)    Prekės ir paslaugos buičiai (2)    Projektavimas (7)    Ekologiškas maistas (2)    Kazino (10)    Paukščiai (5)    Metalas (22)    Hakeriai (273)
1. Daugėja tyrimų dėl internetinių komentatorių kurstomos neapykantos
2. Lietuviškos cenzūros spindesys ir skurdas (1 dalis)
3. Lietuviškos cenzūros spindesys ir skurdas (2 dalis)
4. Mūšis kibernetiniame pasaulyje
5. Cenzūra tarpukariu: už karikatūrą – kalėjimas
6. Posovietinės variacijos. Nostalgija
7. AŠ IR "LRYTAS.LT"
8. Elegantiški susidorojimai
9. Kad vaikai neskęstų balose
10. Žalia šviesa globalinei cenzūrai
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!