LT   EN   RU  
2019 m. rugpjūčio 19 d., pirmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
Akimirkos sentencija
Žmogaus prigimtis liepia alkaniems kovoti dėl maisto, išsekusiems stengtis pailsėti, darbo išvargintiems ieškoti atokvėpio, o pažemintiems rūpintis pagarba.
Kung Sun Jangas
Draugai
Matulaičio bažnyčia
Lietuvių Tautinio Jaunimo Sąjunga
Tautinės krypties portalas
Etninės kultūros erdvė
Biržų krašto naujienos
Slaptai.lt - unikalus leidinys
Lietuvių sąjunga „Tauta ir Tėvynė“
Lietuvos žaliųjų judėjimas
Žaliosios minties laikraštis
Istorijos puslapiai
Receptai, patiekalai, kulinarija.
Skanus.lt
Reklama
  Cenzūra
  Žiniasklaida > Cenzūra
Lankomumo reitingas Publikuota: 2006-09-08
Liberalų ir centro sąjungos pirmininkas: VSD veiksmai precedento neturintis atvejis Lietuvos istorijoje

Liberalų ir centro sąjungos pirmininkas Artūras Zuokas sako, kad Valstybės saugumo departamento veiksmai, sulaikant  "Laisvo laikraščio" redaktorių ir bandant konfiskuoti laikraščio tiražą yra precedento neturintis atvejis nepriklausomos Lietuvos istorijoje. Įstatymai numato, kaip reikalauti žiniasklaidos atsakomybės, tačiau įstatymai taip pat užtikrina visuomenės teisę žinoti, kas vyksta valstybėje ir valdžios viršūnėse.

"Laisvas laikraštis" jau ne kartą galėjo būti patrauktas atsakomybėn už tikrovės neatitinkančių bei asmens garbę ir orumą žeminančių faktų skelbimą, tačiau to nebuvo padaryta. Todėl vakarykščiai VSD pareigūnų veiksmai visuomenei gali kelti pagrįstus įtarimus, kad siekiama nuslėpti informaciją, siejamą su konkrečiais aukštas valstybines pareigas einančiais asmenimis.

"Pareigūnai turi teisę ir privalo padaryti viską, kad valstybės paslaptimi laikoma informacija netaptų vieša, kol nėra pakeistas tokios informacijos teisinis statusas. Tačiau akivaizdu, kad VSD viduje yra pareigūnų, kurie valstybės paslaptimi laikoma informacija perduoda teisės su ja dirbti neturintiems asmenims" – tvirtina A. Zuokas. Todėl VSD turėtų visuomenei skubiai ir aiškiai atsakyti, kas atsakingas, kad tariamai ar tikrai valstybės paslaptimi esanti informacija nėra tinkamai apsaugota.

Valstybės vadovai privalo pareikalauti griežtai nubausti pareigūnus, dėl kurių kaltės slapta laikoma informacija tampa verslo ir interesų grupių tarpusavio kovos įrankiu. Svarbiausias uždavinys yra užtikrinti, kad įstatymai būtų taikomi visiems vienodai, nedarant išimčių nei žurnalistams, nei aukščiausiems valstybės vadovams.

Liberalų ir centro sąjungos pirmininkas Artūras Zuokas

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Masonai (7)    Melagių diena (3)    Delfinologija (4)    Draudimas (7)    Vaizdo sistemos (34)    Bibilija (10)    Paukščiai (5)    Knygos (23)    Motociklai (12)    Eurointegracija (5)    Euro naujienos (2)    Barai (7)    Aukštasis mokslas (13)    Automobiliai (41)    Nusikaltimai (6)    Mokslai (1219)    Ekologiški produktai (2)    Naršyklės (7)    Vilius Navickas (2)    Hakeriai (273)    Lobiai (12)    TV3 (4)    Opijatai (13)    Interneto dienoraščiai (2)    Vėlinės (5)    Reinkarnacija (6)    Vasario 16 (12)    Kietieji diskai (17)    Jausmai (27)    Kinas (193)    Toyota (2)    Maxima (10)    Religija ir tikėjimai (315)    Lietuvoje (16)    Istorija (154)    Vox Populi (14)    Vadovavimas (185)    Kaziuko mugė (3)    Stomatologija (6)    Katalikybė (49)    Technologijos (1819)    Prezidento rinkimai 2009 (12)    Kompiuterinis saugumas (43)    Vaiduokliai (23)    Naujieji metai (12)    Fizika (11)    Ekologiškas maistas (2)    Fantastika (21)    Šokiai (56)    Jautis (7)
1. Daugėja tyrimų dėl internetinių komentatorių kurstomos neapykantos
2. Lietuviškos cenzūros spindesys ir skurdas (1 dalis)
3. Lietuviškos cenzūros spindesys ir skurdas (2 dalis)
4. Mūšis kibernetiniame pasaulyje
5. Cenzūra tarpukariu: už karikatūrą – kalėjimas
6. Posovietinės variacijos. Nostalgija
7. AŠ IR "LRYTAS.LT"
8. Elegantiški susidorojimai
9. Kad vaikai neskęstų balose
10. Žalia šviesa globalinei cenzūrai
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!