LT   EN   RU  
2021 m. gegužės 7 d., penktadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Cenzūra
  Žiniasklaida > Cenzūra
Lankomumo reitingas Publikuota: 2006-09-08
Saugumiečiai smogė žiniasklaidai

Iš saugumiečių nutekėjusi slapta pažyma vakar sprogo kaip bomba. Ją turėjęs ir platinęs „Laisvo laikraščio“ leidėjas Aurimas Drižius buvo sulaikytas. 

Neoficialiomis žiniomis, dokumente surinkta medžiaga, kaip juodais pinigais iš užsienio buvo finansuojama tuometinio Seimo pirmininko Artūro Paulausko vadovaujama Naujoji Sąjunga (NS), taip pat ekspremjero Algirdo Brazausko Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP), Darbo partijos įkūrėjas Viktoras Uspaskichas, galbūt ir kiti politikai.

Kad nutekėjusios informacijos nesužinotų paprasti Lietuvos žmonės, Valstybės saugumo departamento (VSD) pareigūnai pirmiausia smogė leidinio „Laisvas laikraštis“ redaktoriui Aurimui Drižiui – žurnalistas ir leidėjas vakar po pietų sulaikytas redakcijoje Vilniaus centre.

Jis įtariamas neteisėtu disponavimu informacija, kuri yra valstybės paslaptis.

Suėmė 48 valandoms

A.Drižius buvo sulaikytas savo vadovaujamo „Laisvo laikraščio“ pasirodymo išvakarėse. Iš spaustuvės Klaipėdoje L.T. pavyko sužinoti, kad pirmame šio laikraščio puslapyje buvo publikacija, pavadinta „Slaptoje VSD byloje – pinigai A.Paulauskui ir AMB“.

Po pietų „Laisvo laikraščio“ redakcijoje buvo atlikta krata – priešpiet A.Drižius dar kėlė telefono ragelį, vėliau niekas juo nebeatsiliepė. Krata „Laisvo laikraščio“ redakcijoje tęsėsi iki vėlaus vakaro – jos metu, anot VSD pareigūnų, buvo rasta slaptos informacijos. A.Drižius sulaikytas 48 valandoms.

Savo turėta informacija „Laisvo laikraščio“ leidėjas mėgino pasidalyti su kolegomis žurnalistais, kai kurie iš jų po pietų dėl šios informacijos turėjo duoti parodymus pareigūnams. Beje, su A.Drižiumi ketvirtadienio rytą bendravo ir L.T. žurnalistai, tuo metu jis užsiminė, kad turi duomenų apie saugumą.

Socialdemokratė gynėsi

Pranešdama apie A.Drižiaus suėmimą, LNK televizija paminėjo ir So-cialdemokratų partijos pirmininko pavaduotoją Mildą Petrauskienę.

Tačiau M.Petrauskienė vakar vėlai vakare tik iš dienraščio L.T. sužinojo, kokiame skandalingame kontekste buvo paskelbta jos pavardė. „Nesamonė!” – šį žodį aukšta socialdemokratų politikė pakartojo bent 5 kartus.

Seimo narė tikino, kad estų lošimo verslo banginis „Mecom group” prieš rinkimus niekada nerėmė A.Brazausko vadovaujamos Social-demokratų partijos. „Nesąmonės kažkokios! Kažkokios durnystės! Prie ko čia aš?! Net į kurią pusę, aš nenutuokiu visai”, – M.Petrauskienė teigė nenutuokianti, kas slypi po vakar viešumon iškilusia istorija.

Politikai neatsiliepė

Vakar vakare skambinant A.Brazauskui, mobiliojo ryšio operatorė kalbėjo lenkiškai, vėliau – angliškai: „Šiuo metu abonentas, kuriam skambinate, yra užimtas”.

Socialliberalų lyderio A.Paulaus-ko tarnybiniu telefonu atsiliepė jo žmona Jolanta.

„Jis išėjęs. Bus po valandos. Gal ką nors perduoti?” – maloniai pasiūlė J.Paulauskienė.

Tiražas plinta

Apie 18 val. vakar uždaryta „Laisvo laikraščio“ svetainė internete. Bandant patekti į ją kompiuterių ekranuose atsiranda užrašas „Toks virtualus serveris neegzistuoja arba yra atjungtas“.

Tačiau naujas „Laisvo laikraščio“ numeris išspausdintas dar trečiadienį. Laikraščio „Klaipėda“ spaustuvės direktorius Vaidas Zaleckis L.T. patvirtino, kad vakar ryte dalis nedidelio „Laisvo laikraščio“ tiražo spaustuvės autobusiuku buvo išgabenta platintojui į Kauną. Kita tiražo dalis ketvirtadienį apie 9.30 val. Vilniuje buvo perduota A.Drižiui. VSD pareigūnai spaustuvėje nesilankė, tiražo konfiskuoti nebandė.

Kas nutekino?

Saugumas pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl A.Drižiaus galimo neteisėto įgijimo, laikymo ir platinimo slaptos informacijos asmenims, neturintiems leidimo susipažinti su įslaptinta informacija. Už tai gresia bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki 3 metų.

VSD taip pat pradėjo tyrimą, kurio metu sieks išsiaiškinti, kas galėjo nutekinti slaptą informaciją žiniasklaidai.

Ainis Gurevičius, Saulius Chadasevičius

Šaltinis

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Žmogaus teisės (18)    Žvejyba (30)    Velykos (10)    Aikido (14)    Lietuvių fantastika (11)    Avinas (7)    Laivyba (17)    Emigrantai (22)    Egiptas (24)    Miniatiūros (7)    Smurtas mokyklose (10)    Vaiduokliai (23)    Kino kritika (10)    Metalinės muzikos grupės (8)    Sektos (12)    Teisėtvarka (24)    Gyvūnai (174)    Augalai (8)    Aerobika (3)    Nealkoholiniai gėrimai (12)    Raganos (12)    Miestų bendruomenės (7)    Slaptos bendrijos (24)    Prevencija (14)    Spiritizmas (4)    Skaneriai (5)    Viskis (8)    Psichiatrija (64)    Tamplieriai (7)    Apatinis trikotažas (17)    Restoranai (5)    Alkoholiniai gėrimai (74)    Džiaugsmas (2)    Auklės (3)    Naršyklės (7)    Hip hop dance (4)    Gaisrininkai (7)    Meninė gimnastika (14)    Fajetai (2)    Žemės ūkis (33)    Depresija (29)    Darbdaviai (10)    Delfinologija (4)    Džiazo muzikos grupės (11)    Teatrai (21)    Atleidimo svarba (2)    EBSW (40)    Žmonės (241)    Namų vaizdo technika (2)    Makaronai (2)
1. Daugėja tyrimų dėl internetinių komentatorių kurstomos neapykantos
2. Lietuviškos cenzūros spindesys ir skurdas (1 dalis)
3. Lietuviškos cenzūros spindesys ir skurdas (2 dalis)
4. Mūšis kibernetiniame pasaulyje
5. Cenzūra tarpukariu: už karikatūrą – kalėjimas
6. Posovietinės variacijos. Nostalgija
7. AŠ IR "LRYTAS.LT"
8. Elegantiški susidorojimai
9. Kad vaikai neskęstų balose
10. Žalia šviesa globalinei cenzūrai
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!