LT   EN   RU  
2021 m. spalio 16 d., šeštadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Cenzūra
  Žiniasklaida > Cenzūra
Lankomumo reitingas Publikuota: 2009-12-01
AŠ IR "LRYTAS.LT"

Ko gero, atidesnis skaitytojas pastebėjo, kad portale „Lrytas.lt" pasirodė mano straipsnis „Adventas – vilties laikas". Noriu užbėgti už akių galimoms interpretacijoms ir kai ką paaiškinti.

Prieš savaitę į mane kreipėsi „Lrytas.lt" vyr. redaktorius Rimvydas Valatka. Jis maloniai pakvietė mane karts nuo karto parašyti straipsnių portalui. Tuo pačiu jis užtikrino mane, kad mano rašiniams nebus taikoma jokia cenzūra.

Prisipažinsiu, kad tiek pasiūlymas, tiek pats neformalus p. Valatkos laiško tonas nustebino. Juk ne sykį esu kritikavęs „Lietuvos ryto" grupę, ir patį Rimvydą Valatką.

Kaip supratote, Valatkos siūlymą priėmiau. Manau, kad bus mano skaitytojų, kurie nusivils tokiu sprendimu, tačiau noriu pareikšti, kad jį priėmiau atsakingai ir viską apsvarstęs. Tad savo straipsnių skaitytojams noriu paaiškinti šio pasirinkimo motyvus.

Visų pirma turiu priminti, kad nesu NĖ VIENOS redakcijos darbuotojas. Vienus leidinius su kuriais bendradarbiauju vertinu labiau, kitus mažiau. Rašydamas straipsnius visuomet vadovaujuos savo sąžine. Galiu drąsiai save vadinti nepriklausomu žiniasklaidininku, kuris vadovaujasi tik įsitikinimais, o ne grupiniais interesais. Neslepiu, kad šie įsitikinimai yra krikščioniški, politinės pažiūros – konservatyvios, o kultūrinės vertybės – liberalios.

Todėl noriu nuraminti visus: mano kritiškas požiūris į „Lietuvos ryto" grupę nuo bendradarbiavimo su „Lrytu.lt" nekis, nebent pačioje grupėje įvyktų fundamentalūs pokyčiai. Tuo labiau, kad su p. Valatka dalykiškai sutarėme, kad tai nereikš mano lojalumo (beje, to net nebuvo prašoma) šiai grupei.

Taip pat esu įsitikinęs, kad krikščionis turi eiti ir skleisti į visas erdves, ypatingai informacines, evangelines vertybes. Krikščionys neturi (ir negali) gyventi informaciniuose getuose. Šiuo požiūriu „Lryto.lt" portalas yra gera platforma.

Kaip ir manau, kad faktas, jog Rimvydas Valatka ir Tomas Viluckas bando susikalbėti, Lietuvoje, kurioje klesti susiskaldymas ir priešprieša, yra pozityvus dalykas.

Šaltinis

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Jautis (2)    Garso sistemos (15)    Konditerija (10)    Šventasis Kazimieras (2)    Atsiprašymas (3)    Vampyrai (9)    Pagalba ir prevencija (124)    Astrologija (27)    Logistika (12)    Novelės (102)    Poltergeistai (2)    AMD (3)    Grupės (81)    Burtai (8)    Reinkarnacija (6)    Savivaldybių rinkimai (9)    Gaisrininkai (7)    Opel (4)    Mitingai (5)    Kovo 11 (4)    Jurga Ivanauskaitė (17)    Amfetaminas (2)    Žirgų sportas (4)    NSO (33)    Vytautas Bogušis (12)    Siamo katės (2)    Pelės (5)    Medžioklė (63)    Pramogos (191)    Mokslai (1219)    Akvariumai (58)    Kazino (10)    Kaziuko mugė (3)    Spausdintuvai (12)    Arūnas Valinskas (4)    Kokainas (6)    Parašiutizmas (15)    Seimo rinkimai 2004 (3)    Duomenų apsauga (3)    Tadas Blinda (10)    KGB (35)    Šventasis Antanas (2)    Pirmoji meilė (3)    Rašytojai (11)    Romas (3)    Kino kritika (10)    Automobiliai (41)    Įžymūs žmonės (68)    Šamanai (7)    Kaimo turizmas (5)
1. Daugėja tyrimų dėl internetinių komentatorių kurstomos neapykantos
2. Lietuviškos cenzūros spindesys ir skurdas (1 dalis)
3. Lietuviškos cenzūros spindesys ir skurdas (2 dalis)
4. Mūšis kibernetiniame pasaulyje
5. Cenzūra tarpukariu: už karikatūrą – kalėjimas
6. Posovietinės variacijos. Nostalgija
7. Elegantiški susidorojimai
8. Kad vaikai neskęstų balose
9. Cenzūra ateina!
10. Žalia šviesa globalinei cenzūrai
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!