LT   EN   RU  
2021 m. kovo 2 d., antradienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Cha-cha-cha
  Kultūra > Šokiai > Lotynų šokiai > Cha-cha-cha
Lankomumo reitingas Publikuota: 2006-10-27
Ča ča ča
Kuba — tai kraštas, iš kurio kilo šis linksmas Lotynų Amerikos šokis. Ši sala yra ir kitų naujų šokių tėvynė.

Čia pradėta šokti milonga, habanera, rumba bei mamba. Kubos gyventojai mišrūs, daugiausia ten gyvena ispanai ir Vakarų Afrikos juodaodžiai. Jie jau nuo XVI amžiaus veikė įvairių, dažniausiai afrikietiškų šokių raidą.

Mamba laikoma ča ča ča pirmtake. Tai yra religinė sąvoka, reiškianti susirinkimą, pokalbį arba šventą veiksmą, būgnų ir dievų dialogą. Mambai būdinaga muzikinė polimetrija (kai tuo pat metu grojama keletas taktų rūšių). Ča ča ča pradininkas ir kūrėjas yra kubietis Enrique’ė Jorrin’as, šį šokį sukūręs iš mambos. Iš pradžių naujasis šoki buvo vadinamas mamba-ča ča ča. Jis buvo tikrai laukinis ir egzotiškas. Šiuolaikinio ča ča ča tempas kiek lėtesnis, jo pirmykštis azartas pažabotas. Be to, jame atsirado daug disko, džiazo, ir „beat“ elementų. Tačiau iki šių dienų ča ča ča neprarado gyvumo. 1954 metais ča ča ča, kurio ritmas įkaitindavo net europiečius, paplito po visą pasaulį. Per kelerius metus jis tapo vienu iš populiariausių Lotynų Amerikos šokių ir išliko toks iki mūsų laikų.

Ištrauka iš straipsnio "Šokių istorija"

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Monitoriai (11)    Samsung (3)    Pramogos (191)    Vilniaus bendruomenės (4)    Fotografija (17)    Mokesčiai (8)    Informaciniai karai (11)    Vadovavimas (185)    Prevencija (14)    Šalys (61)    Skamp (16)    Draugystė (10)    Prancūzų buldogas (2)    Žvejyba (30)    Šventasis Kazimieras (2)    Elektroninės muzikos grupės (3)    Bučiniai (31)    Įdomybės (87)    BTV (3)    Reinkarnacija (6)    Džiaugsmas (2)    Viktor Uspaskich (61)    Menas būti kartu (2)    Klonavimas (10)    Hipnozė (10)    Geologija (20)    Žemės ūkis (33)    Viskis (8)    Kompiuteriai (148)    Pirmoji meilė (3)    Rinkimai (23)    Velykos (10)    Netolerancija (6)    Maxima (10)    Kitos šventės (7)    Kandidatai į prezidentus (5)    Augalai (8)    Konspiracija (2)    Liberalai demokratai (3)    Šunys (67)    Politika (26)    Meilė (138)    Žiniasklaida (108)    Mistika (446)    6 branduolių (3)    Atmintis (4)    Mokslininkai (2)    Atviras kodas (23)    Tamplierių ordinas (7)    Alkoholizmas (15)
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!