LT   EN   RU  
2021 m. balandžio 23 d., penktadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Charakteris
  Bendravimas > Asmenybė > Charakteris
Lankomumo reitingas Publikuota: 2007-10-22
Draugiškas charakteris – patrauklus asmuo

Esate nepatraukli (-us), bet kilnios širdies? Nenusiminkite, žurnale „Personal Relationships" paskelbtame straipsnyje teigiama, kad asmeninės savybės turi teigiamos įtakos fizinio grožio suvokimui.

Jei turite teigiamų charakterių bruožų, pavyzdžiui, esate nuoširdus ir paslaugus, kiti jus įvertins kaip patrauklesnį už asmenį, turintį neigiamų bruožų, pavyzdžiui, nemandagų ir neteisingą.

Eksperimento dalyviams buvo rodomos priešingos lyties fotografijos, kurias jie turėjo įvertinti pagal patrauklumo skalę. Prieš rodant ir parodžius nuotraukas buvo suteikiama informacijos apie nuotraukoje esančio žmogaus asmenines savybes. Tiriamieji turėjo įvertinti, ar norėtų tapti šių asmenų draugais ir romantiniais partneriais. Rezultatai parodė, kad informacija apie asmens charakterio bruožus labai veikė tiriamųjų norą susipažinti su nuotraukoje esančiu žmogumi, o tai savo ruožtu susiję su troškimu tapti romantiniu partneriu ir galiausiai geresniu patrauklumo įvertinimu. Kaip teigia tyrimo vadovas G. W. Lewandowski, asmeninės savybės yra kur kas svarbesnės už fizinį grožį, ir jos lemia tai, ar kitiems jūs atrodysite patrauklus. 

G. W. Lewandowski, A. Aron, J. Gee, Personality goes a long way: The malleability of opposite-sex physical attractiveness, Personal Relationships, 14(4), 2007.

Šaltinis

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Viešieji ryšiai (20)    Pagalba ir prevencija (124)    Meilė (138)    Garso sistemos (15)    Elektroninės muzikos grupės (3)    Žmonės (241)    Sodininkystė (22)    Gaisrininkai (7)    Teisė (61)    Spauda (3)    Auklėjimas (7)    Paukščių gripas (21)    Ekologiški produktai (2)    Parašiutizmas (15)    Žuvininkystė (2)    Ištikimybė (4)    Vasario 16 (12)    Interneto komentarai (2)    Radvilos (32)    Masonai (7)    Liemenėlės (3)    Naršyklės (7)    Alkoholiniai gėrimai (74)    Pankai (6)    Toyota (2)    Arbata (10)    Ekologinis ūkis (2)    Atmintis (4)    Elektronika (8)    Lietuva (2)    Sportiniai šokiai (2)    Atleidimo svarba (2)    Picerijos (4)    Stalo žaidimai (7)    Pramogos (191)    Gatvės šokiai (5)    Šventasis Antanas (2)    Kitos šventės (7)    Restoranai (5)    Reklama internete (18)    Go-go (10)    Paieškos sistemos (14)    Užsienyje (2)    Draugystė (10)    Šalys (61)    Kornreksai (3)    Kanapės (15)    Trys karaliai (5)    Seimo rinkimai (4)    Matematika (2)
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!