LT   EN   RU  
2021 m. balandžio 18 d., sekmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Motyvacija
  Darbas > Motyvacija
Lankomumo reitingas Publikuota: 2009-08-15
Kaip darbe tapti laimingu?

Kad žmogus darbe jaustųsi laimingu, regis, jam reikia tik susirasti darbą, kuris patiktų. Tačiau kartais žmonės jaučiasi nelaimingi, nors daro tai, ką mėgsta. Didžiosios Britanijos laikraštis "The Times" siūlo nuotaiką pagerinti klausantis grupės ABBA dainos "Super Trouper". Tačiau jei kolegos nemėgsta ABBA muzikos, nuotaiką darbe galite pagerinti laikydamiesi kelių paprastų taisyklių.

- Į visą žvelkite plačiau. Tai, ką darote darbe, yra svarbi, bet ne svarbiausia jūsų gyvenimo dalis. Stenkitės prisiminti viską, kas yra gera, tai kas vyksta kitose jūsų gyvenimo srityse.

- Pažvelkite į tai, kas vyksta, kitomis akimis. Jei atsibodo monotoniška rutina, pažvelkite į bendrą vaizdą ir prisiminkite, kodėl jūs pasirinkote būtent šį darbą. Pavyzdžiui, jums patinka kompanijos tikslai (organizacija kovoja su skurdu), darbas šioje įmonėje leis įgyti patirties, kuri būtina pareigoms, apie kurias svajojate.

- Apsupkite save laimingais žmonėmis, net jei tam reikės ką nors padaryti kitų žmonių labui. Žmonės teigiamai reaguoja į tai, kad jūs jiems padedate. O tokios emocijos yra užkrečiamos.

- Laikykitės atokiau nuo bambeklių: laimingi žmonės neleis jums liūdėti. Ir atvirkščiai - bambekliai gadins jums nuotaiką.

- Susitaikykite su realybe. Koncentruokite savo dėmesį į teigiamus, o ne neigiamus dalykus.

- Atiduokite save visą. Jei žinosite, kad darbą atliekate labai gerai, jausite didelį pasitenkinimą.

- Teisingai vertinkite savo jėgas. Pervargimas ir stresas sukelia nerimo ir nepasitenkinimo gyvenimu jausmus. Stenkitės, kad liktų laiko sau: nueiti į sporto salę, pabūti su šeima ar draugais, pailsėti.

- Darykite pertraukas. Jei viskas atsibodo, būtina trumpam palikti aplinką, kurioje taip jaučiatės. Pasivaikščiokite vienas ar pakvieskite kolegą išgerti puodelį kavos.

- Jei darbe kilo problemų, kurios jus vargina, nelaukite, kol jas išspręs kas nors kitas, patys spręskite problemas.

- Būkite sąžiningas sau: gal jaučiatės nelaimingas, nes darbas jums netinka. Jei padarėte viską, kad pagerintumėte nuotaiką, tačiau darbas vis tiek varo iš proto, greičiausiai atėjo laikas keisti darbovietę.

Šaltinis

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Archeologija (42)    Roko muzikos grupės (10)    Reklama internete (18)    Garso sistemos (15)    Žvejyba (30)    Kačių veislės (25)    Sel (10)    Lietuva (2)    Mistika (446)    Informaciniai karai (11)    Partizanai (12)    Katarai (2)    Politika (363)    Šv. Valentino diena (11)    Darbdaviai (10)    Įvaikinimas (3)    Helouvynas (7)    Anglų kalba (35)    Kelionių organizatoriai (6)    Specialiosios tarnybos (36)    Kinų horoskopas (14)    Firmos (12)    Filmai (91)    MTV (5)    Pasakos (60)    Konditerija (10)    Šventasis Kazimieras (2)    Drabužiai (41)    Zodiako ženklai (88)    Britų trumpaplaukės katės (2)    Šventieji (10)    Amfetaminas (2)    Kokainas (6)    Meilė bloguose (6)    LNK (2)    Burtai (8)    Bankrotas (2)    Geležinkeliai (4)    Bendruomenės (158)    Valdas Adamkus (11)    Rytietiški šokiai (16)    Liberalų sąjūdis (5)    Žindymas (14)    Krizė (59)    Vabzdžiai (5)    Vytautas Bogušis (12)    Augalai (8)    Šunų veislės (52)    Dektinė (2)    Komunikacija (166)
1. Vidutinės grandies motyvacija
2. Nepiniginiai personalo motyvacijos metodai
3. Ir meduolis ne visada padeda sulaikyti darbuotoją
4. Pasitenkinimo darbu pasekmės
5. Kaip skatinti darbuotojus?
6. Kompanijos personalo tobulinimas: mada ar būtinybė?
7. Personalo demotyvacija - griauti lengviau nei statyti
8. Ar verta skirti dėmesio personalo motyvacijai?
9. Įvertinimas ir motyvacija
10. Kaip atskleisti visas darbuotojų galimybes?
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!