LT   EN   RU  
2021 m. balandžio 18 d., sekmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Motyvacija
  Darbas > Motyvacija
Lankomumo reitingas Publikuota: 2010-08-15
Kaip skatinti darbuotojus?

Ar pakanka darbuotojui mokėti algą ir tikėtis, kad jis puikiai dirbs? Šiuolaikiniai vadovai jau supranta, jog vien tik pinigų už darbą neužtenka, kad žmogus atėjęs į darbą siektų kuo efektyviau panaudoti savo gabumus. Ko dar reikia, kad darbuotojai našiai dirbtų? Galbūt vadovai galėtų teikti savo darbuotojams tai, kas daug nekainuotų, bet duotų didelės naudos? Užsienio psichologai pabandė išskirti veiksnius, kuriais vadovai "įdėję vieną litą, uždirbtų tris".

Štai penki veiksniai, kurie atneša naudos organizacijai.

Patogi darbo vieta

Darbo vieta neturi kelti rūpesčių dėl saugumo. Kai darbuotojas nuolatos šąla ar jaučiasi nepatogiai, jis galvoja apie tai, kaip patogiau įsitaisyti, o ne apie tai, kaip geriau atlikti darbo užduotis. Neleiskite darbuotojų energijai nueiti veltui.

Malonus darbas

Darbuotojas turi dirbti tą darbą, kuris jam patinka. Ar darbo užduotys darbuotojui bus malonios, reikia išsiaiškinti prieš priimant jį darbą. Nereikia priimti į darbą žmogaus tik dėl to, kad jam labai reikalingas darbas. Jeigu darbas bus nemalonus, tai ir vadovas, ir pats darbuotojas bus suinteresuotas išeiti į kitą darbovietę. Visa darbo energija bus iššvaistyta naujo darbo paieškoms, o ne pačiam darbui.

Entuziazmas

Kad ir koks malonus būtų darbas, visą laiką atliekamos tos pačios užduotys nusibosta. O kai užduotys nuobodžios, darbuotojas dirba ne visu savo pajėgumu. Todėl vadovas turėtų suteikti darbuotojui vis sudėtingesnių užduočių, kurioms atlikti reikėtų ir daugiau atsakomybės, ir naujų įgūdžių. Tokiu būdu darbuotojui parodoma, kad vadovas juo pasitiki ir mano darbuotoją esant pakankamai sumanų, sugebantį atlikti sudėtingas užduotis. Taip skatinamas darbuotojo entuziazmas ir pašalinamas nuobodulys.

Adekvatus darbo krūvis

Darbas gali būti malonus ir keliantis entuziazmą, bet jeigu darbo krūvis viršys galimybes, darbuotojas fiziškai ar protiškai pervargs. O persitempusio žmogaus, kad ir kaip jis norėtų dar dirbti, darbas nebus efektyvus. Be to, per didelis darbo krūvis kenkia darbuotojo sveikatai. O juk vadovui reikalingi sveiki darbuotojai. Todėl nepamirškite kartis peržiūrėti savo darbuotojų krūvį.

Santykiai kolektyve

Darbuotojo darbo efektyvumui didelės įtakos turi ir vyraujantys darbo kolektyvo santykiai. Tai bendradarbių bei darbuotojų ir vadovo santykiai. Jei tarp vadovo ir darbuotojų vyrauja ne pagarbos, o baimės jausmas, jeigu bendradarbiai apšneka vieni kitus už nugarų, jeigu kolegos "kiša pagalius į ratus", nesveikai konkuruodami vieni su kitais, tuomet darbo santykiai virsta abipusiu karu, o energija iššvaistoma kivirčams, o ne darbui. Vadovas turi pastebėti tokius reiškinius pats ar pasitelkęs tarpininkus ir užkirsti kelią nenormaliems, trukdantiems dirbti santykiams kolektyve.

Šiam penketukui išskirti psichologai tyrė darbo charakteristikas (vieta, krūvis, kontrolė, bendradarbiavimas, savarankiškumas), darbo našumą, pasitenkinimą darbu ir darbuotojų fizinę bei psichinę sveikatą. Jeigu organizacijoje šis penketukas egzistuoja, žymiai padidėja darbuotojo pasitenkinimas darbu, darbo našumas ir bendras organizacijos efektyvumas.

Šaltinis

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Vandens slidės (2)    Spausdintuvai (12)    Namų vaizdo technika (2)    Seimo rinkimai (4)    Vartotojai (29)    Kelionių pasiūlymai (7)    Turizmas (151)    IT parodos (10)    Liūtas (7)    Radvilos (32)    Sektos žudikės (6)    Šv. Valentino diena (11)    Statyba (29)    Hobi (106)    Pagalba ir prevencija (124)    Kitos šventės (7)    Automobiliai (41)    Ekologinis ūkis (2)    Velniai (9)    Šaulys (7)    Stalo žaidimai (7)    Subkultūros (99)    EBSW (40)    Rasizmas ir ksenofobija (9)    Šventasis Kazimieras (2)    Krikščionybė (135)    Partijos (41)    Atviras kodas (23)    Pankai (6)    Labradoras (2)    Miestai (14)    Atleidimas (4)    Savižudybė (12)    Kazimiera Prunskienė (13)    Krizė (59)    Vitaminai (2)    Kovo 8 (3)    Zodiako ženklai (88)    Nusikaltimai (6)    Visuotinė istorija (44)    Šventasis Antanas (2)    Proza (157)    Džiazo muzikos grupės (11)    Katalikybė (49)    Pramoginiai šokiai (2)    Įvaikinimas (3)    Renginiai (31)    Parašiutizmas (15)    Pasakos (60)    Viskis (8)
1. Vidutinės grandies motyvacija
2. Nepiniginiai personalo motyvacijos metodai
3. Ir meduolis ne visada padeda sulaikyti darbuotoją
4. Pasitenkinimo darbu pasekmės
5. Kompanijos personalo tobulinimas: mada ar būtinybė?
6. Personalo demotyvacija - griauti lengviau nei statyti
7. Ar verta skirti dėmesio personalo motyvacijai?
8. Kaip darbe tapti laimingu?
9. Įvertinimas ir motyvacija
10. Kaip atskleisti visas darbuotojų galimybes?
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!