LT   EN   RU  
2019 m. rugpjūčio 23 d., penktadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Depresija
  Sveikata > Psichologinė sveikata > Depresija
Lankomumo reitingas Publikuota: 2006-03-14
Šypsena per prievartą veda į depresiją
Dėl savo darbo pobūdžio priversti nuolat šypsotis ir rodyti draugiškumą žmonės dažnai krenta į depresiją. Frankfurto prie Maino psichologai, ištyrę per 4 tūkstančius darbuotojų, padarė išvadą – klientų aptarnavimo srityje dirbantiems žmonėms gresia pati didžiausia rizika susirgti depresija.

Profesoriaus Diterio Zapfo įsitikinimu, į pirmąją rizikos grupę patenka stiuardesės, pardavėjai ir informacinių tarnybų darbuotojai. 

Jie privalo būti visada mandagūs ir nuolat šypsotis.

„Kiekvieną kartą, kai žmogus privalo slopinti savo tikruosius jausmus, tai neigiamai veikia jo sveikatą“, - įsitikinęs profesorius.

Jis su savo tyrėjų grupe sukūrė fiktyvią informacinę tarnybą, kurios darbuotojais paprašė pabūti studentus.

Pusei jų leido apsiginti nuo grubių klientų, o kitai tarnybos darbuotojų pusei buvo privalu būti ypač mandagiai ir geranoriškai.

Šis tyrimas atskleidė, jog darbuotojai, neslopinę savo jausmų, turėjo vienintelę sveikatos bėdą – truputį padažnėjusį širdaplakį.

Tačiau tiems studentams, kurie privalėjo būti itin mandagūs darbuotojai, širdies ritmo sutrikimai buvo pastebimi ir praėjus ilgokam laikui po bendravimo su grubiu klientu.

„Mes visi kontroliuojame savo emocijas. Tačiau kai jas slopiname per ilgai, prasideda rimtos sveikatos problemos“, - padarė išvadą profesorius D.Zapfas.

Šaltinis

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    „Lietuvos” kino teatras (13)    Vaiduokliai (23)    Operacinės sistemos (50)    Sony Ericcson (40)    Pirmoji meilė (3)    Mada (4)    Šventasis Kazimieras (2)    Ekonomika (5)    Breakdance (4)    Psichiatrija (64)    Artūras Zuokas (41)    Simbolika (2)    Nokia (24)    Seimo Pirmininkas (2)    Sveikata (313)    Vasario 16 (12)    Vynas (16)    Žemės grobstymai (50)    Liemenėlės (3)    MTV (5)    Pagonybė (3)    Lobių ieškotojai (3)    Žydai (32)    Opel (4)    Pagalba ir prevencija (124)    Mistika (9)    Poltergeistai (2)    Monitoriai (11)    NSO (33)    Bendruomenės (158)    Atleidimas (4)    Kandidatai į prezidentus (5)    Stalo žaidimai (7)    Kino kritika (10)    Lobiai (12)    Kvepalai (10)    Tamplierių ordinas (7)    Lietuva (2)    Trys karaliai (5)    Vox Populi (14)    Interneto dizainas (5)    Kaukazo aviganis (2)    Kazino (10)    Vilius Navickas (2)    Kompiuterinis piratavimas (43)    Skinheadai (9)    Mazda (2)    Klonavimas (10)    Rasizmas ir ksenofobija (9)    Narkotikai (97)
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!