LT   EN   RU  
2021 m. spalio 16 d., šeštadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Dietos
  Sveikata > Sveika mityba > Dietos
Lankomumo reitingas Publikuota: 2005-12-26
Jeigu nusprendėte suliesėti
Yra keletas paprastų taisyklių, kurios padeda greičiau pasiekti trokštamų rezultatų.

- Valgydami nežiūrėkite televizoriaus ir neskaitykite. Susidomėjus įdomia televizijos laida arba kompiuteriniu žaidimu, galima suvalgyti gerokai daugiau maisto, negu leidžia pasirinkta dieta. Be to, pastebėta, kad šie užsiėmimai skatina smaližiauti.

Mat 60 minučių pažiūrėjus televizorių arba 40 minučių padirbėjus su kompiuteriu, susiaurėja kraujagyslės ir tulžies latakai, o kad jie atsipalaiduotų, organizmas reikalauja saldaus maisto.

- Valgykite iš mažų indų, naudokite mažus šaukštus ir šakutes. Tuomet jums psichologiškai bus lengviau riboti maisto kiekį.
Nors suvalgysite gerokai mažiau nei įprastai, bet jausitės sotūs, - juk ištuštinote pilną lėkštę.

Kai ilgainiui susitrauks skrandis, jūs įprasite valgyti mažiau ir galėsite vėl naudoti įprastus indus.

- Planuokite, ką valgysite artimiausiomis dienomis, ir iš anksto nusipirkite produktų. Vargu ar kiti šeimos nariai norės laikytis dietos. Todėl, jeigu pristigsite dietinių produktų, teks valgyti įprastą maistą.

Pasirūpinkite, kad šaldytuve visada būtų mėsos, žalumynų, rūgštaus pieno produktų, o spintelėje - džiovintų erškėtuogių, abrikosų, juodųjų slyvų, sėlenų, joduotos druskos, gero medaus, žaliosios arbatos. Tuomet jums niekada nereikės pažeisti savo dietos.

- Valgykite lėtai, gerai kramtydami maistą. Taip valgydami, jūs greičiau pasisotinsite, bet gerokai mažiau suvalgysite.

Ypač kruopščiai kramtykite angliavandeningą maistą. Pavyzdžiui, bulves arba šokoladą burnoje reikia laikyti dvigubai ilgiau negu žuvį ar sūrį. Gerai sukramčius maistą, sumažėja kasai tenkamas krūvis, vadinasi, daugiau angliavandenių virsta energija ir mažiau susikaupia riebalų pavidalu.

- Mėsą ir žuvį galite valgyti su visomis daržovėmis, išskyrus bulves.
Baltyminis maistas, valgomas su daržovėmis, nesukelia rūgimo procesų.
Privalgius baltymingo maisto, angliavandeningojo negalima valgyti 2,5 valandos.

- Svarbu, kad nieko nevalgytumėte 2,5 valandos prieš miegą. Labai anksti pavakarieniavus, alkis gali trukdyti užmigti.

Beje, vakare neverta valgyti rūgščių produktų, kurie žadina apetitą. Geriausia valgyti grikių košę ar troškintas daržoves.

- Neleiskite labai pakilti apetitui - laiku numalšinkite alkį. Labai išalkus, paprastai suvalgoma gerokai daugiau. Kad taip neatsitiktų, negalėdami laiku pavalgyti, bent truputį užkąskite. Labiausiai tinka bananas - jis kaloringas, todėl greitai numalšina alkį.

- Kartkartėmis suvalgykite “draudžiamą” patiekalą.

- Eidami į pobūvį, užvalgykite jums tinkamo maisto. Jausdami stiprų alkį, jūs galite suvalgyti labai daug “nedietinio” maisto. Tik nesistenkite sočiai privalgyti, nes pobūvyje vis tiek neišsisuksite nuo vaišių.
Pavyzdžiui, užvalgykite truputį grikių košės arba 2 šaukštus linų sėmenų užpilkite verdančiu vandeniu, pavirinkite 20-30 minučių ir išgerkite tirštą nuovirą.

- Laikydamiesi dietos, padidinkite fizinį krūvį. Niekas taip nepadeda suliesėti, kaip energingi pasivaikščiojimai po vakarienės. Svarbiausia - po to nieko nevalgykite.

Jeigu norite greičiau sulaukti rezultatų, ne tik vaikštinėkite, bet ir reguliariai mankštinkitės.

Šaltinis

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Filmai (91)    Žiniasklaida (108)    Operacinės sistemos (50)    Opel (4)    Restoranai (5)    Baikeriai (8)    Skamp (16)    E - komercija (87)    Vitaminai (2)    Švietimas (1281)    Jurga Ivanauskaitė (17)    Z.Jurgelevičiaus rubrika (23)    Namų vaizdo technika (2)    Kompiuteriniai žaidimai (270)    Krišnaizmas (3)    Egzorcizmas (11)    Sveikinimai Naujųjų metų proga (5)    Telekomunikacijos (188)    Religija ir tikėjimai (315)    Poetai (11)    Užsienyje (50)    Kazimiera Prunskienė (13)    Arkliai (12)    Ištikimybė (4)    Mobilūs ryšiai (193)    Draudimas (7)    Gintaras Beresnevičius (26)    Klubai (5)    Pagonybė (3)    Sodininkystė (22)    Partijos (41)    Tibetas (10)    Žemgrobiai (6)    Simbolika (2)    Duomenų apsauga (3)    Garso sistemos (15)    Samsung (3)    Interneto tinklai (4)    Bankinės technologijos (11)    „Laisvės kryžkelės“ (10)    Nacionaldarbininkų Sąjūdis (2)    Imtynės (29)    Dvyniai (9)    Artūras Zuokas (41)    Fantastika (21)    Viskis (8)    Toyota (2)    Tamplierių ordinas (7)    AMD (3)    Korupcija (22)
1. Jei visą laiką skirčiau sportui, neliktų jo gyvenimui
2. Kodėl dietos retai padeda? Dietos - pavojingi žaidimai su sveikata ir psichika
3. Dieta ar mankšta?
4. Dieta ir arterinis kraujo spaudimas: nauji įrodymai
5. Žalioji arbata gali padėti laikytis dietos
6. Arbūzai ir valo, ir stiprina organizmą
7. Tiesa apie Atkinsą ir jo dietą
8. Viduržemio jūros dieta užtikrina ilgesnį gyvenimą
9. Dietos kenkia seksui - deja...
10. Dieta be dietos
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!