LT   EN   RU  
2020 m. liepos 12 d., sekmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Dietos
  Sveikata > Sveika mityba > Dietos
Lankomumo reitingas Publikuota: 2005-01-03
Grandininė įpročių reakcija
Dažniausiai viskas prasideda nuo įpročių, kurių bėgant metams vis daugėja. O įpročiai formuoja elgesį, jie palaiko vienas kitą: vienas įprotis būtinai veda prie kito, tas įjungia trečią, o šis – ketvirtą. Psichologai tokį elgesį vadina „grandinine įpročių reakcija“, kuri suformuoja „įpročių tinklą“. Patinka tai jums ar ne, tačiau psichologai tvirtina, kad statistinis žmogus 85 proc. laiko atlieka vienus ar kitus veiksmu vedamas vieno ar kito įpročio.

Prisiminkite: visada miegate toje pačioje lovos pusėje, keliatės tuo pačiu laiku, keliaujate į darbą tuo pačiu maršrutu, renkatės tas pačias sekso pozas ir taip toliau.

Dabar prisiminkite maistą. Kiek kartų pradėjote valgyti sausainius ir po kelių minučių suvokėte, kad jau suvalgėte pusę pakelio? Tai įprotis. Taip įprantama valgyti bulvių traškučius žiūrint televizorių, gerti alų ar vyną prieš vakarienę. Taip nesąmoningai gaunamos bereikalingos kalorijos: jokio malonumo, bet svoris auga. Situaciją blogina tai, kad beveik viskas šiuolaikiniame pasaulyje skatina įpročių formavimąsi.

Pereikite pagrindine gatve ir išvysite tas pačias parduotuves, prekiaujančias tokiomis pačiomis prekėmis. Televizija ir laikraščiai kartoja tuos pačius burtažodžius, skatinančius vartojimą. Visi šie signalai įjungia protinių ir fizinių įpročių kaskadą. Mes tiesiogine to žodžio prasme programuojami taip, kad pernelyg daug valgytume ir gertume.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Vartotojai (29)    Poetai (11)    Zigmas Vaišvila (10)    EBSW (40)    Geografija (22)    Filosofija (326)    Amerikos lietuviai (7)    Rinkimai (23)    Klubai (5)    Nealkoholiniai gėrimai (12)    Sektos (12)    Kreditai (2)    Sąmokslo teorijos (19)    Medžioklė (63)    Optinis ryšys (12)    Narkotikai (97)    Sąmokslo teorija (19)    Geologija (20)    Žala sveikatai (16)    Architektūra (11)    Hipnozė (10)    Svarstyklės (7)    Spausdintuvai (12)    Lobiai (12)    Interneto komentarai (2)    Filatelija (11)    Krikščionys demokratai (3)    Eurointegracija (5)    Civilinė sauga (7)    LICS (17)    Programos (61)    Seimo rinkimai 2004 (3)    Skamp (16)    Masonai (7)    Striptizas (8)    Mistika (9)    Konspiracija (2)    Prekės ir paslaugos buičiai (2)    Naujieji metai (12)    Kompiuterių virusai (52)    Teisėtvarka (24)    Vandens slidės (2)    Bučiniai (31)    Likeris (2)    Kaziuko mugė (3)    Transportas (125)    Vaistai (15)    Psichologija (89)    Elektronika (8)    Stomatologija (6)
1. Jei visą laiką skirčiau sportui, neliktų jo gyvenimui
2. Kodėl dietos retai padeda? Dietos - pavojingi žaidimai su sveikata ir psichika
3. Dieta ar mankšta?
4. Jeigu nusprendėte suliesėti
5. Dieta ir arterinis kraujo spaudimas: nauji įrodymai
6. Žalioji arbata gali padėti laikytis dietos
7. Arbūzai ir valo, ir stiprina organizmą
8. Tiesa apie Atkinsą ir jo dietą
9. Viduržemio jūros dieta užtikrina ilgesnį gyvenimą
10. Dietos kenkia seksui - deja...
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!