LT   EN   RU  
2021 m. spalio 16 d., šeštadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Dietos
  Sveikata > Sveika mityba > Dietos
Lankomumo reitingas Publikuota: 2005-04-29
Viduržemio jūros dieta užtikrina ilgesnį gyvenimą
Viduržemio jūros dietai būdingas didelis kiekis daržovių, ankštinių augalų, vaisių ir grūdinių kultūrų, vidutiniškas arba netgi didelis kiekis žuvies, nedidelis kiekis sočiųjų riebalų, tačiau didelis kiekis nesočiųjų riebalų, ypač alyvų aliejaus, nedidelis kiekis pieno produktų ir mėsos, nedideliais kiekiais vartojamas alkoholis, daugiausia vynas. Neseniai atlikti tyrimai įrodo, kad tokia dieta gali būti labai naudinga sveikatai. Tyrime dalyvavo daugiau nei 74 000 sveikų vyrų ir moterų iš devynių Europos šalių, kurių amžius buvo ne mažiau 60 metų. Buvo fiksuojama informacija apie jų dietą, gyvenimo būdą, medicininė istorija, rūkymo įpročiai, fizinio aktyvumo lygis ir kiti svarbūs veiksniai. Modifikuotos Viduržemio jūros dietos laikymasis buvo matuojamas naudojant pripažintą skalę. Didesnis dietos laikymasis buvo siejamas su mažesniu bendru mirtingumu. 2 taškais geresnis dietos laikymosi rezultatas buvo siejamas su mirtingumo sumažėjimu 8 procentais, o 3 – 4 taškais geresnis rezultatas buvo siejamas atitinkamai su 11 ir 14 procentų bendru mirtingumo sumažėjimu. Taigi, pavyzdžiui, sveikas 60 metų vyras, kuris laikosi tinkamos dietos (surenka 6 – 9 taškus), gali tikėtis išgyventi maždaug vienais metais ilgiau nei to paties amžiaus vyrai, kurie nesilaiko dietos. Ryšys tarp dietos laikymosi ir ilgaamžiškumo buvo stipriausias Graikijoje ir Ispanijoje, galbūt todėl, kad šių šalių gyventojai laikosi tik Viduržemio jūros dietos.

Science Daily

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Romas Kalanta (4)    Krikščionybė (135)    Rasizmas ir ksenofobija (9)    Interneto dizainas (5)    Emo (10)    Kompiuteriniai žaidimai (270)    Geležinkeliai (4)    Įžymūs žmonės (68)    Shotokan (11)    Žmogaus teisės (18)    Bučiniai (31)    Vėlinės (5)    Sektos (12)    Ekologinis ūkis (2)    Egzorcizmas (11)    Atsiprašymas (3)    Firmos (12)    Klubai (5)    Transportas (125)    Šventieji (10)    Gender Loops (6)    Filatelija (11)    Monitoriai (11)    Škotų aviganis (3)    Meilė bloguose (6)    Dailė (34)    Baikeriai (8)    Mistika (446)    Valstiečių sąjunga (2)    Variakojis (11)    Panayiotis Zavosas (2)    Tėvynės sąjunga (4)    SSL sertifikatai (6)    Vampyrai (9)    Subkultūros (99)    Vilniaus bendruomenės (4)    P2P tinklai (2)    Žala sveikatai (16)    Mobilūs ryšiai (193)    Klubai (8)    Prekės ir paslaugos buičiai (2)    Lobių ieškotojai (3)    Pirmoji meilė (3)    Sveikata (313)    Sekimas ir privatumas (12)    Lietuva (2)    Foje (3)    Automobiliai (41)    Neištikimybė (2)    Bankinės technologijos (11)
1. Jei visą laiką skirčiau sportui, neliktų jo gyvenimui
2. Kodėl dietos retai padeda? Dietos - pavojingi žaidimai su sveikata ir psichika
3. Dieta ar mankšta?
4. Jeigu nusprendėte suliesėti
5. Dieta ir arterinis kraujo spaudimas: nauji įrodymai
6. Žalioji arbata gali padėti laikytis dietos
7. Arbūzai ir valo, ir stiprina organizmą
8. Tiesa apie Atkinsą ir jo dietą
9. Dietos kenkia seksui - deja...
10. Dieta be dietos
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!