LT   EN   RU  
2021 m. gruodžio 8 d., trečiadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Dietos
  Sveikata > Sveika mityba > Dietos
Lankomumo reitingas Publikuota: 2003-07-26
Atkinso dieta mitybos revoliucija? Suvalgykim save
Norėtumėte atrodyti kaip Geri Halliwell ar Rene Zellweger? Tada pasidomėkite garsiąja amerikiečių dietologo Roberto Atkinso „Proteinų dieta". Tik prieš pasirinkdamos ją, pasvarstykite, ar tikrai tiks: aklai sekdamos žvaigždžių pramintu taku galite pakenkti savo sveikatai.

Kai praėjusių metų pavasarį sutriko daktaro Atkinso sveikata – tūkstančiai moterų, kurių gyvenimas lig tol tekėjo „pagal Atkinsą", ne juokais išsigando. Tačiau tūkstančiai legendinės dietos (valgomi riebūs maisto produktai ir visiškai atsisakoma angliavandenių) krikštatėvio priešininkų it maitvanagiai laukė, kuo baigsis daktaro alpulys, kurį, kaip buvo manoma, sukėlė laikinas širdies veiklos sutrikimas. Dietologo oponentai tvirtino, jog daktaro sveikata sutriko, nes jis, paisydamas savo sukurtos dietos, maitinosi riebiais ir sunkiai virškinamais patiekalais, valgė daug sviesto, kiaulienos bei jautienos kepsnių, visiškai atsisakė bulvių, makaronų ir duonos. Tris dešimtmečius klestėjusiai „Proteinų dietos" teorijai iškilo grėsmė subyrėti it kortų nameliui. Tačiau netrukus medikas atsigavo, ir viskas vyko kaip seniau. Niujorke, Manhatane, į „Atkinso centrą" 55-oje gatvėje vėl plūsta tūkstančiai nuo antsvorio kenčiančių žmonių, besąlygiškai tikinčių savo guru.

1972 metais pasirodžius knygai „Daktaro Atkinso dietos revoliucija" pasauliui prireikė net 10 milijonų jos egzempliorių. Antroji knyga „Daktaro Atkinso naujoji dietos revoliucija" – susilaukė dvigubai daugiau skaitytojų. Pernai, kai buvo publikuoti visi šio mokslo šalininkų pasisakymai „už ir prieš", dar kartą į vieną surinkti svarbiausi minėtos teorijos teiginiai, leidiniai irgi išgraibstyti akimirksniu.

Šaltinis

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Nusikaltimai (6)    Viskis (8)    Pavydas (5)    Arbata (10)    Hipiai (9)    Moterims (34)    Mokslininkai (2)    Dalia Grybauskaitė (16)    Knygos (23)    NSO (33)    Fizika (11)    Kompiuterinis saugumas (43)    Partijos (41)    Operacinės sistemos (50)    Ekologiški produktai (2)    Žirgų sportas (4)    Žuvys (7)    Jautis (7)    Atviras kodas (23)    Kulinarija (181)    EBSW (40)    Šventasis Kazimieras (2)    Bendravimas (743)    Teisėtvarka (24)    Išpažintis (16)    Lobių ieškotojai (3)    Biologija (222)    Kovo 11 (4)    Žvaigždės (19)    Vadyba (89)    Astronomija (46)    Užsienyje (50)    Fotografija (17)    Prekės ir paslaugos buičiai (2)    Sąmokslo teorijos (19)    Vilniaus bendruomenės (4)    Restoranai (5)    Tadas Blinda (10)    Roko muzikos grupės (10)    Tibetas (10)    Kompiuterinis piratavimas (43)    Runkeliai (18)    Interneto dienoraščiai (2)    Leo LT (12)    Budizmas (73)    Literatūra (239)    P2P tinklai (2)    Anželikos Cholinos šokio teatras (11)    Lobiai (12)    Optinis ryšys (12)
1. Jei visą laiką skirčiau sportui, neliktų jo gyvenimui
2. Kodėl dietos retai padeda? Dietos - pavojingi žaidimai su sveikata ir psichika
3. Dieta ar mankšta?
4. Jeigu nusprendėte suliesėti
5. Žalioji arbata gali padėti laikytis dietos
6. Dieta ir arterinis kraujo spaudimas: nauji įrodymai
7. Arbūzai ir valo, ir stiprina organizmą
8. Tiesa apie Atkinsą ir jo dietą
9. Viduržemio jūros dieta užtikrina ilgesnį gyvenimą
10. Dietos kenkia seksui - deja...
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!