LT   EN   RU  
2021 m. balandžio 21 d., trečiadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Domenai
  Technologijos > Kompiuterinės technologijos > Internetas > Domenai
Lankomumo reitingas Publikuota: 2003-03-11
Pavadinimas "Sex.com" kainuoja 65 milijonus JAV dolerių

Aukščiausiasis Kalifornijos valstijos teismas turės spręsti, ar domeno pavadinimas "Sex.com" kainuoja 65 milijonus JAV dolerių. Jei paaiškės, jog domeno pavadinimas, pavogtas iš savininko Stiveno Koeno yra nuosavybė, jis gali gauti milžinišką kompensaciją.

Šios keistos bylos priešistorė tokia. 1994 metais S. Koenas įregistravo savo vardu domeną "Sex.com" ir dėl to kreipėsi į tuometinį monopolinį registratorių, bendrovę "Network Solutions".

Po metų "Network Solutions" gavo laišką, pasirašytą Gario Kremeno, kuris pasivadino oficialiu S. Koeno atstovu ir pareiškė, jog šis paprašė jo perregistruoti "Sex.com" G. Kremeno vardu. Nieko neįtardama "Network Solutions" perrašė savininko vardą.

Nuo to laiko S. Koenas bando gauti iš bendrovės kompensaciją už neteisėtą domeno pavadinimo perdavimą, tai yra, už tai, jog iš jo buvo pavogta jo nuosavybė.

Galiausiai byla atsidūrė Aukščiausiajame teisme, kuriam ir teks spręsti, ar domeno pavadinimas yra nuosavybė, ar turi vertės taip, kaip, pavyzdžiui, vertybiniai popieriai. Tuo pačiu bus nuspręsta, ar gali būti šis vardas pavogtas ir ar gali būti skirta kompensacija.

Be to, vis dar neaišku, kas sumokės S. Koenui, jei jo teisės į "Sex.com" bus pripažintos.

G. Kremenas domeno registravimą lygina su automobilio statymu mokamoje aikštelėje, o "Network Solutions" lygina su aikštelės prižiūrėtoju, kuris atiduota raktus bet kuriam praeiviui. Jo nuomone, kompensaciją turi mokėti "apsižioplinusi" "Network Solutions".

Tuo tarpu "Network Solutions" aiškina, jog domeno pavadinimas tėra "šalių susitarimo produktas", "užrašas duomenų bazėje" ir nuosavybe būti negali, nes neatitinka juridinio nuosavybės kategorijos apibrėžimo.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Anželikos Cholinos šokio teatras (11)    Arbata (10)    Bankinės technologijos (11)    Eurointegracija (5)    Drabužiai (41)    Prezidento rinkimai 2009 (12)    Kompiuterinis piratavimas (43)    Vox Populi (14)    6 branduolių (3)    Priklausomybė (3)    Budizmas (73)    Lietuva (2)    Kačių veislės (25)    Filmai (91)    Teisė (61)    Sportiniai šokiai (2)    Vilniaus bendruomenės (4)    Sąmokslo teorijos (19)    Anglų kalba (35)    Pyktis (6)    Novelės (102)    Meino meškėnas (2)    Hobi (106)    Nešiojami kompiuteriai (12)    Vartotojai (29)    Soliariumai (5)    Motociklai (12)    Laivyba (17)    Švedija (9)    Rokeriai (3)    Geležinkeliai (4)    Specialiosios tarnybos (36)    Kompiuterinis saugumas (43)    Stalo žaidimai (7)    Kelionių organizatoriai (6)    Gender Loops (6)    Žmogaus klonavimas (2)    Baikeriai (8)    Skinheadai (9)    Panayiotis Zavosas (2)    Apskaita (15)    Raganos (12)    Turizmas (151)    Avinas (7)    Mityba (43)    Advokatai (10)    Reinkarnacija (6)    Klonavimas (10)    Picerijos (4)    Prezidento rinkimai (6)
1. Didesnės .lt domeno galimybės
2. Pradeda veikti aukščiausio lygio domenas „.eu“
3. Interneto vardus ".eu" Lietuvoje gali registruoti trys įstaigos
4. Prasidėjo antrasis internetinių vardų su galūne „.eu“ registravimo etapas
5. Netrukus sulauksim naujų 1-ojo lygio domenų vardų
6. Kinijoje, Japonijoje ir Korėjoje baigėsi IP adresai
7. Domenai .EU pasirodys jau šiemet
8. Internete galės būti naudojami ir lietuviški domenai
9. Interneto adresai gali baigtis
10. Interneto vardas už 50 milijonų dolerių
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!