LT   EN   RU  
2021 m. balandžio 21 d., trečiadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Domenai
  Technologijos > Kompiuterinės technologijos > Internetas > Domenai
Lankomumo reitingas Publikuota: 2003-05-02
Internete galės būti naudojami ir lietuviški domenai

Rio de Žaneire (Brazilija) vykstančioje už interneto vardų naudojimą atsakingos organizacijos ICANN (Internet Corporation for Assigned Names and Numbers) konferencijoje jos pirmininkas Vincentas G. Cerfas pareiškė, kad ne angliškais rašmenimis rašomi interneto sričių vardai galės būti pradėti naudoti per kelias artimiausias savaites ar mėnesius.

Šiandien ICANN turėtų patvirtinti nacionalinėmis kalbomis rašomų interneto vardų techninius standartus. Jie sudarytų galimybę vartotojams naudotis kiniškais, japoniškais, arabiškais ir kitų kalbų abėcėlių ženklais. Pasak V. Cerfo, techniniai standartai yra parengti, reikia tik paruošti jų naudojimo politiką.

Interneto vardų sistema (DNS) "supranta" 26 angliškas raides, 10 skaitmenų bei taško ir brūkšnelio ženklus. Nacionaliniai rašmenys turės būti koduojami DNS priimtinų simbolių sekomis. Ar greitai vartotojai galės pradėti naudotis gimtąja kalba rašomais interneto domenais, pasak V. Cerfo, daugiausiai priklausys nuo to, kaip sparčiai tų šalių specialistai "išvers" specifinius simbolius į DNS priimtinus ženklus. Suprantama, daugiausiai rengiantis šioms permainoms teko ir dar teks pasidarbuoti japonams, kinams, korėjiečiams ir arabams.

Nepaisant interneto vardų sistemoje diegiamos daugiakalbystės, tradiciniai aukščiausiojo lygio domenai, tokie kaip ".org", ".com", ".net" ir kt., išliks tik angliški. Beje, belieka tikėtis, kad atsiradus galimybei rašyti interneto vardus lietuviškai, Lietuvių kalbos komisija nepradės karo su "šveplavimu" ir nevers, pavyzdžiui, "Zuvys.lt" keisti "Žuvys.lt" ar visur, kur reikia, rašyti nosines… Nes jei toks noras atsiras, visi "sulietuvintų" domenų ir tinklapių savininkai naršytojų sulauks tik iš Lietuvos. Ar įsivaizduojate arabą - ne, užtenka įsivaizduoti paprasčiausią amerikietį, kuris savo klaviatūroje nesudėtingai randa raidę "ž"?

Šaltinis

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Burtai (8)    Hip hop dance (4)    Simbolika (2)    Depresija (29)    Krikščionybė (135)    EBSW (40)    Valdas Adamkus (11)    Kompiuterio ergonomika (8)    Spiritizmas (4)    Arūnas Valinskas (4)    Lobiai (12)    Atviras kodas (23)    Viktor Uspaskich (61)    Žindymas (14)    Priklausomybė (3)    Skamp (16)    Poetai (11)    Kompiuterių virusai (52)    Šokoladas (10)    Helouvynas (7)    Policija (2)    Kalėdos (12)    Metalinės muzikos grupės (8)    Archeologija (42)    Shidokan (3)    „Laisvės kryžkelės“ (10)    Logistika (12)    Šventasis Kazimieras (2)    Dvyniai (9)    Sveikinimai Naujųjų metų proga (5)    Soliariumai (5)    Motociklai (12)    Vorai (2)    Kailiniai (15)    Meilė (138)    Grybų patiekalai (6)    Šunys (67)    Žmogaus teisės (18)    Liberalai demokratai (3)    Laikrodžiai (3)    Z.Jurgelevičiaus rubrika (23)    Artūras Zuokas (41)    Advokatai (10)    6 branduolių (3)    Pirmoji meilė (3)    Žmogaus teisės (52)    Televizoriai (2)    Ginklai (22)    Joninės (6)    Amerikos lietuviai (7)
1. Didesnės .lt domeno galimybės
2. Pradeda veikti aukščiausio lygio domenas „.eu“
3. Interneto vardus ".eu" Lietuvoje gali registruoti trys įstaigos
4. Prasidėjo antrasis internetinių vardų su galūne „.eu“ registravimo etapas
5. Netrukus sulauksim naujų 1-ojo lygio domenų vardų
6. Kinijoje, Japonijoje ir Korėjoje baigėsi IP adresai
7. Domenai .EU pasirodys jau šiemet
8. Pavadinimas "Sex.com" kainuoja 65 milijonus JAV dolerių
9. Interneto adresai gali baigtis
10. Interneto vardas už 50 milijonų dolerių
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!