LT   EN   RU  
2021 m. balandžio 21 d., trečiadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Domenai
  Technologijos > Kompiuterinės technologijos > Internetas > Domenai
Lankomumo reitingas Publikuota: 2005-12-17
Pradeda veikti aukščiausio lygio domenas „.eu“
2005 m. gruodžio 7 d. prasidėjo aukščiausio lygio domeno “.eu” pirmoji registracijos fazė, kurios metu bus suteikta galimybė verslui, viešosioms institucijoms ir fiziniams asmenims gauti internetinius adresus ir susikurti elektroninio pašto adresus su „.eu“ galūne. Domeno galūnė “.eu” parodys svetainės lankytojams, kad svetainė priklauso organizacijai, veikiančiai Europos Sąjungos šalyje narėje arba šalyje kandidatėje. Galūnė papildo, bet nepakeičia iki šiol naudotų valstybių nacionalinių domenų pvz., Lietuvos “.lt”, Prancūzijos “.fr”, Lenkijos “.pl” ar Jungtinės Karalystės “.uk”.

Keturių mėnesių saulėtekio laikotarpis leis prioriteto teisių turėtojams, įskaitant ir verslo atstovus, kreiptis dėl domeno vardų registravimo su sąlyga, kad jie gyvena ar yra įsteigę savo organizacijas Europos Sąjungos teritorijoje. Šiuo laikotarpiu bus registruojami šalių ir prekių ženklų, geografinių nuorodų ir valstybės įstaigų, geografinių teritorijų pavadinimai bei sutrumpinimai, taip pat kiti vardai, į kuriuos pagal nacionalinę ar Europos Sąjungos teisę asmenys turi teises.

Nuo 2006 m. balandžio 7 d. domeno vardų registras pradės priimti prašymus aukščiausio lygio domenui “.eu” gauti iš plačiosios visuomenės. Pradėtas “.eu” domeno registravimas įgyvendina Europos Komisijos pažadą aiškių ES taisyklių pagrindu suteikti Europos informacinei visuomenei identitetą internetinėje erdvėje. Šis pažadas buvo duotas 2000 m. Europos Tarybos susitikimo Lisabonoje metu.

Visi suinteresuotieji asmenys gali kreiptis į bet kurios šalies oficialiai akredituotus nacionalinius registratorius, kurių sąrašas yra skelbiamas tarptautinės organizacijos EURID tinklalapyje www.eurid.eu.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Vestuvės (16)    Žindymas (14)    „Lietuvos” kino teatras (13)    Vasario 16 (12)    Užgavėnes (9)    Erich Fromm (5)    Modemai (8)    Meninė gimnastika (14)    Avinas (7)    Spausdintuvai (12)    Šventasis Kazimieras (2)    Striptizas (8)    Visuotinė istorija (44)    Pyktis (6)    Užsienyje (2)    Ekonomika (259)    Mama ir vaikas (48)    Dalia Grybauskaitė (16)    Burtai (8)    Kokainas (6)    Kelionių pasiūlymai (7)    Kitos šventės (7)    Žemgrobiai (6)    Konditerija (10)    Parašiutizmas (15)    Filosofija (326)    Pramoginiai šokiai (2)    Įžymūs žmonės (68)    Erotiniai šokiai (23)    TV3 (4)    Sveikata (313)    Šalys (61)    Vėlinės (5)    Hipnozė (10)    Klubai (8)    Logistika (12)    Kultūra (749)    Sektos žudikės (6)    Pavydas (5)    Arbata (10)    Eurointegracija (5)    Miniatiūros (7)    Filologija (2)    Krizė (59)    Kietieji diskai (17)    Maxima (10)    Likeris (2)    Helouvynas (7)    Shotokan (11)    Bučiniai (31)
1. Didesnės .lt domeno galimybės
2. Interneto vardus ".eu" Lietuvoje gali registruoti trys įstaigos
3. Prasidėjo antrasis internetinių vardų su galūne „.eu“ registravimo etapas
4. Netrukus sulauksim naujų 1-ojo lygio domenų vardų
5. Kinijoje, Japonijoje ir Korėjoje baigėsi IP adresai
6. Domenai .EU pasirodys jau šiemet
7. Internete galės būti naudojami ir lietuviški domenai
8. Pavadinimas "Sex.com" kainuoja 65 milijonus JAV dolerių
9. Interneto adresai gali baigtis
10. Interneto vardas už 50 milijonų dolerių
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!