LT   EN   RU  
2020 m. liepos 2 d., ketvirtadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Dovanos
  Bendravimas > Dovanos
Lankomumo reitingas Publikuota: 2006-06-01
Krikštynų dovanos

Sidabrinis šaukštelis

Mada per krikštynas dovanoti kūdikiui sidabrinį šaukštelį į Lietuvą atkeliavo neseniai. Matyt, ši tradicija lietuviams pasirodė įdomi ir finansiškai prieinama, nes retai kurios krikštynos dabar apsieina be sidabrinio šaukšto. Bet kurioje didesnėje juvelyrinių prekių parduotuvėje rasite sidabrinių šaukštelių nuo mažyčio suvenyrinio iki natūralaus dydžio valgomojo (kainos nuo 60 iki 300 Lt, priklausomai nuo dydžio).

Populiariausi – arbatiniai šaukšteliai, ant kurių kojelės yra vietos linkėjimams išgraviruoti. Juvelyrai-graveriai pasakys, kad dedikacijas ant šaukštelių dabar graviruoja net dažniau nei ant vestuvinių žiedų. Beje, ši paslauga irgi nėra brangi – už 20 litų galima išgraviruoti visą posmą. Tradicija žavi, bet kodėl reikia dovanoti būtent sidabro, o ne kokio nors kitokio metalo šaukštą?

Nors žavimės sidabro grožiu, retai kuris žinome, kad šis metalas dar ir gydo. Pavyzdžiui, senovės Egipte sidabrines plokšteles dėdavo ant žaizdų, kad jos greičiau gytų. Daugelyje tautų šventindami naujus šulinius į juos primėtydavo sidabrinių monetų, nes sidabras naikina mikrobus. Sidabru valytas vanduo negenda ir nežydi. Mokslininkai ištyrė, kad sidabras gali sunaikinti 650 įvairiausių bakterijų, bet nepažeidžia organizmo mikrofloros. Atskleidus šias unikalias sidabro savybes, buvo imta gaminti vandens filtrus su sidabro jonais, juos įdiegti į skalbimo mašinų gamybą. Galbūt ateityje paaiškės ir dar kokių nors stebuklingų sidabro galių, o dabar aišku, kad sidabras

  • nesukelia alergijos
  • puikiai dezinfekuoja
  • skatina gyti žaizdas
  • valo vandenį
  • stiprina imunitetą.

Simboliška, kad kūdikiams dovanojami daiktai iš šio tausojančio ir gydančio metalo. Deja, tėvai tai priima tik kaip simbolį ir slepia šaukštelį dėžutėje sekcijos gilumoje. Iš tikrųjų krikštatėviai, dovanodami sidabrinį šaukštelį, linki ne tik turto, bet ir sveikatos, todėl reikia leisti mažyliui sidabriniu šaukšteliu naudotis – juo valgyti viską nuo pirmosios košės. O krikštatėvių pareiga laiku pamatyti, kada vaikas sidabrinį šaukštelį „išaugo“ ir kas kelerius metus padovanoti vis didesnį.

Dovanų TOP 10

Iš Jūsų laiškuose pateiktos informacijos sudarėme populiariausių Lietuvoje krikštynų dovanų sąrašą:
1. Aukso kryželis
2. Kitoks aukso papuošalas: auskarai, grandinėlė
3. Sidabrinis šaukštelis
4. Pinigai
5. Biblija
6. Pliušinis žaislas
7. Tuo metu aktualus reikmuo – sportinis vežimėlis, vaikštukai, šokliukas
8. Nuotraukų albumas prabangiais viršeliais
9. Dėžutė papuošalams
10.  Angelas (skulptūrėlė)

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Pasakos (60)    Susitaikymas (9)    Nusikaltimai (6)    Alus (22)    Nokia (24)    Burtai (8)    Pankiškos muzikos grupės (15)    Wing Tsun (14)    Pramoginiai šokiai (2)    Mobilūs ryšiai (193)    Ekologiški produktai (2)    Labradoras (2)    Religija ir tikėjimai (315)    Pramogos (191)    Prekės ir paslaugos buičiai (2)    Rytietiški šokiai (16)    Depresija (29)    Žvaigždės (19)    Vynas (16)    Gender Loops (6)    Įdomybės (87)    Astrologija (27)    Duomenų apsauga (3)    Sony Ericcson (40)    Žmogaus teisės (18)    Windows (7)    Prokuratūra (4)    Romas Kalanta (4)    Reinkarnacija (6)    Teisėtvarka (24)    Dailė (34)    Ožiaragis (7)    Tinklapiai (13)    Atviras kodas (23)    Žuvininkystė (2)    Valstiečių sąjunga (2)    LNK (2)    Sektos (12)    Kelnaitės (2)    Kompiuteriai (148)    Maxima (10)    Liūtas (7)    Ginklai (22)    Kietieji diskai (17)    Svarstyklės (7)    Politika (26)    Helouvynas (7)    Viešnia iš ateities (2)    Žiniasklaida (108)    Aiškiaregiai (11)
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!