LT   EN   RU  
2020 m. kovo 31 d., antradienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Džiaugsmas
  Bendravimas > Emocijos > Džiaugsmas
Lankomumo reitingas Publikuota: 2006-03-17
Laimė. Malonumas. Džiaugsmas

Malonumas ne visada suteikia laimę. Dažniausiai malonumas suteikia džiaugsmą. Džiaugsmą suteikia ir laimė. Žmonės siekia džiaugsmo. Todėl dažnai malonumus maišo su laime. Vakarų kultūra paremta malonumais. Vartotojų visuomenei įteigta mintis, kad daiktai gali suteikti laimę. Deja, jie gali suteikti tik laikiną malonumą. Paskui reikia kitų daiktų. Taip įsiveliama į lenktynes, kurių laimėti neįmanoma. Daiktai nesuteikia laimės. Laimė yra vidinė žmogaus būsena, statoma po truputį. Tai pasitenkinimas savo darbu, savo gyvenimu, o ne tam tikrų rezultatų pasiekimas. Visai kitokį džiaugsmą suteikia namuose bėgiojantis ir uodegą vizginintis šuniukas, nei naujausia videosistema. Sistema paprasta – daiktai tol vertingi, teikiantys malonumą, kol jie morališkai nėra pasenę. Vertę daiktams suteikia žmogus, pačiuose daiktuose vertės nėra. Tie daiktai, kurie mūsų tėvų laikais buvo vertingi, dabar - atgyvena. Didžioji dauguma daiktų (neskaitant meno dirbinių ar antikvarinių daiktų), kuriuos dabar turi, po 10 metų bus stipriai nuvertėję. Tai ir yra variklis. Greičiausiai beprasmis, bet gerai veikiantis. Taip žmonėms pateikiama, apie ką reikėtų svajoti, ko reikėtų trokšti - jiems pateikiamos “jų svajonės”. Žmonės nebemoka laisvai svajoti. Svajoja tuose rėmuose, kuriuos jiems pateikia. Svajoja pagal šablonus, pagal pavyzdžius. Tai jiems suteikia prasmę, troškimus. Net jei ji ir beprasmė, bet žmogui prasmę būtina turėti. Žmogui reikia kažko trokšti.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Hakeriai (273)    Internetas (184)    Valdas Adamkus (11)    Prezidento rinkimai (6)    Vadyba (89)    Krašto apsauga (27)    Omnitel (12)    Sportas (8)    Metalinės muzikos grupės (8)    Artūras Zuokas (41)    Panayiotis Zavosas (2)    Arbata (10)    Lietuvoje (43)    Kaimo turizmas (5)    Literatūra (239)    Velniai (9)    Shidokan (3)    Kovo 8 (3)    Partijos (41)    Ištikimybė (4)    Įvaikinimas (3)    Barai (7)    Mityba (43)    Tamplierių ordinas (7)    Saugus internetas (11)    Britų trumpaplaukės katės (2)    Domenai (11)    Vadovavimas (185)    Škotų aviganis (3)    Raganos (12)    Meilė bloguose (6)    Garso sistemos (15)    Psichiatrija (64)    Kalbos kultūra (39)    Telekomunikacijos (188)    Žuvininkystė (2)    Joga (56)    Dvarai (36)    Mistika (446)    Viskis (8)    Dektinė (2)    Grybų patiekalai (6)    Nešiojami kompiuteriai (12)    Mergelė (7)    TV3 (4)    Filmai (91)    Matematika (2)    Mokesčiai (8)    Lobių ieškotojai (3)    Draudimas (7)
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!