LT   EN   RU  
2020 m. balandžio 9 d., ketvirtadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Džiaugsmas
  Bendravimas > Emocijos > Džiaugsmas
Lankomumo reitingas Publikuota: 2009-12-13
Džiaugsmas – tai Šventosios Dvasios dovana

Na neįsivaizduoju žmogaus, kuris nebūtų patyręs džiaugsmo. Džiaugsmo, kai viskas sekasi, kai esi sotus, laimingas ir, kaip sakoma, šiltai aprengtas. Bet, žiūrėk, ima kažkas ir įpila šaukštą deguto į tavo sėkmės ir džiaugsmo statinę. Ar išlieki tada ramus ir taikingas?

Gaudete! - skamba lotyniškai kvietimas džiaugtis. Džiaugsmas Viešpatyje yra daugiau nei jausmas. Jis nebijo išbandymų, o kartais išbandymuose net tampa ypač stiprus. „Laikykite, broliai, tikru džiaugsmu, kad pakliūvate į visokius išmėginimus“, - sako Jokūbas krikščionims, pasklidusiems tarp kitatikių (Jok 1,2). Džiaugsmas – tai Šventosios Dvasios dovana arba vaisius. Tai – esminė žmogaus bendravimo su Dievu ypatybė.

Biblijinis džiaugsmas turi daug atspalvių, hebrajų kalboje yra bent dešimt jį apibūdinančių žodžių. Senojo Testamento pranašai naudojo šį terminą nusakydami ateities įvykius: „Kadangi jų gėda buvo dviguba, užgaulės ir pajuoka buvo jų dalis, todėl dvigubą paveldą gaus savoje šalyje, amžiną džiaugsmą jie patirs“ (Iz 61,7). Pranašas Jeremijas šitaip apibūdina savo patirtį: „Kai tavieji žodžiai buvo man duoti, juosius ryte prarijau, – tavasis žodis atnešė man džiaugsmą ir širdies linksmybę, nes aš tapau tavo, VIEŠPATIE, Galybių Dieve!“ (Jer 15,16).

Turbūt visi esate pastebėję, kad džiūgaujantys, Šventosios Dvasios kupini krikščionys iš šalies atrodo kaip gero vyno išgėrę. Laiške Romiečiams apaštalas Paulius sako: „Iš tiesų Dievo karalystė nėra valgis ar gėrimas, bet teisumas, ramybė ir džiaugsmas Šventojoje Dvasioje“ (Rom 14,17). Nors džiaugsmo buveinė – širdis, bet jis dažnai pasireiškia viešai džiūgavimu ir šventimu. Mes tikime, kad Dievo karalystė – pati didžiausia egzistuojanti jėga prieš visokį blogį, net prieš mirtį! Ir Ji prasideda čia, žemėje, dabar, kai tampame viena su Kristumi. Juk nepaslėpsi tuo tikėdamas džiaugsmo savo akyse, nors ir labai to norėtum!

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Anglų kalba (35)    Bildukai (3)    Skinheadai (9)    Krikščionys demokratai (3)    Logistika (12)    Atleidimas (4)    Kompiuteriai (148)    Šamanai (7)    Baikeriai (8)    Meilė bloguose (6)    Nacionaldarbininkų Sąjūdis (2)    Laivyba (17)    Arkliai (12)    Pedagogika (21)    Erotiniai šokiai (23)    Bendruomenės (158)    Britų trumpaplaukės katės (2)    Matematika (2)    Viešnia iš ateities (2)    Mokyklos (22)    Lengvosios muzikos grupės (27)    Nokia (24)    Pramogos (191)    Zigmas Vaišvila (10)    Aukštasis mokslas (13)    Kino kritika (10)    Miniatiūros (7)    Striptizas (8)    Panayiotis Zavosas (2)    Liberalų sąjūdis (5)    Augalai (8)    Vytautas Landsbergis (6)    Užsienyje (2)    Astrologija (27)    Smurtas mokyklose (10)    Žmogaus teisės (18)    LNK (2)    Hipnozė (10)    Moterims (34)    Šachmatai (11)    Kaimo turizmas (5)    Kietieji diskai (17)    Statyba (29)    E - komercija (87)    Muzika (196)    Opel (4)    Išpažintis (16)    Intel (6)    Šalys (61)    Tamplierių ordinas (7)
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!