LT   EN   RU  
2019 m. birželio 16 d., sekmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Ekologija
  Mokslas > Mokslo sritys > Ekologija
Lankomumo reitingas Publikuota: 2009-04-30
Ne viskas žalia kas žaliuoja

Būti žaliu Lietuvoje dabar madinga. Nors pas mus vis dar yra klausimų dėl pačios ekologiškumo sąvokos, o stipraus žaliojo judėjimo kaip ir nėra, jau atsiranda veikėjų, darančių pinigus prisidengiant gerais norais. Pora paprastų pavyzdžių:

Žaliojikarta.draugas.lt, kaip rašoma jų svetainėje, yra „pirmoji Lietuvoje jaunimo jungtinė iniciatyva, vienijanti tuos, kurie tiki, kad pradėti tvarkyti pasaulį reikia nuo savęs. "Žalioji karta" siekia pažangos aplinkosaugos srityje per švietimą ir visuomenės sąmoningumo ugdymą. Remiantis pasauliniais pavyzdžiais, siekiama sudominti Lietuvos jaunimą ekologinėmis temomis ir taip pažadinti likusios visuomenės dalies savimonę. " Puiku, ane? Taip - kol kas viskas atrodo gerai. Pasižiūrime tada jų svetainę kiek atidžiau - matome, kad orientuojamasi į jaunimą, daugiausiai į paaglius iki 18 metų: lengvas, žaismingas stilius, tūkstančiai narių nuo 6 (!) iki 18 metų... Bet ką taip ryškiai ir atvirai mato jaunieji internautai šioje „jaunimo sąmoningumą" propaguojančioje svetainėje? Hm... alkoholio reklamą!

Jei taip yra „ugdomi" žaliai nusiteikę berniukai ir mergaitės, nieko nuostabaus, kad vietoje „žalios kartos" išauga stiprų potraukį alui turintys potencialūs viešosios tvarkos pažeidėjai. Jei alkoholis oficialiai nėra parduodamas asmenims iki 18 metų, kodėl Internetu jaunimas vis tik YRA skatinamas jį pirkti? Tikiuosi, į šį klausimą artimiausiu metu man atsakys atitinkamos tarnybos.

Na, ir kitas pastebėjimas (ačiū Leonui), šį kartą susietas su ekologinių prekių parduotuvių plėtra:  Vilniuje įsikūrė naujas ekologiškų prekių centras, kuris apjungė dvi parduotuvės, „Holos" ir „Rasakila". Jų vadovai pareiškė: „Svarbiausia buvo patogi susisiekimui vieta, geras privažiavimas, didelė automobilių aikštelė." Hm? Tai ir buvo svarbiausia? Iš karto matosi, kad vadovai orientuojasi grynai į pelną, o ne į ekologiją. Žmogus, kuriam tikrai rūpėtų ekologija, sudarytų pirmiausia sąlygas apsipirkinėti tiems, kam patogu pasiekti parduotuvę pėščiomis, dviračiu arba visuomeniniu transportu. Kažkodėl esu įsitikinęs, kad „Holos" ir „Rasakila" neinvestuoja į, pvz., nemokamą literatūrą savo pirkėjams apie eko-sąmoningą gyvenimo būdą - žinoma, kad ne, nes tokiame leidinyje stambiausiomis raidėmis reikėtų parašyti „MAŽINK SAVO VARTOJIMĄ", nekalbant jau apie benzininio automobilio pakeitimą į eko-draugiškesnes transporto priemones.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Brendis (6)    Žemgrobiai (6)    Kelionių pasiūlymai (7)    Korupcija (22)    Mazda (2)    Mama ir vaikas (48)    Vestuvės (16)    Augalai (8)    Mitingai (5)    Eurointegracija (5)    Advokatai (10)    Mistika (446)    Mergelė (7)    Mokyklos (22)    Šaudymas iš lanko (2)    Sony Ericcson (40)    Parapsichologija (22)    Vasario 16 (12)    Valdas Adamkus (11)    Turizmo agentūros (10)    Chemija (5)    Rasizmas ir ksenofobija (9)    Reinkarnacija (6)    Saugus internetas (11)    Vadovavimas (185)    Skundai (22)    Specialiosios tarnybos (36)    Pagonybė (3)    Antanas Terleckas (2)    Intel (6)    Nacionaldarbininkų Sąjūdis (2)    Feng šui (7)    Muzika (196)    Liberalai demokratai (3)    Renginiai (31)    Darbo partija (4)    Novelės (102)    Šventasis Kazimieras (2)    AMD (3)    Atviras kodas (23)    Prokuratūra (4)    Parašiutizmas (15)    Fizika (11)    Nešiojami kompiuteriai (12)    Opel (4)    Nealkoholiniai gėrimai (12)    Džiazo muzikos grupės (11)    Televizija (17)    Buto remontas (3)    Sel (10)
1. Naujas ekologiškų produktų centras Lietuvoje (Vilniuje)
2. Svarbiausia ekologijoje – sveikas protas
3. Ekonomika ir ekologija
4. Ekologiškoms idėjoms būtina sklaida
5. Aplinkos ministrai vienbalsiai sutarė dėl „Žalios Ekonomikos“ kūrimo
6. Žmonės nori ekologiškų produktų
7. Padėkime Žemei - padėkime sau
8. Ekologai perspėja: ekokrizė pragaištingesnė už ekonominę krizę
9. Užklupus žaibui nepraraskite budrumo
10. “Žaliasis” (smegenų) plovimas: AmWay ir TheBodyShop
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!