LT   EN   RU  
2020 m. rugpjūčio 5 d., trečiadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Ekonomika
  Ekonomika
Lankomumo reitingas Publikuota: 2007-01-25
Naujos kartos oranžinis dviratis grįžta į Vilnių

Vilniaus „Akropolyje“ sostinės meras Artūras Zuokas pristatė naujos kartos oranžinius dviračius. Vilniaus mero pristatyta transporto priemonė – naujos kartos oranžinių miesto dviračių pavyzdžiai, kuriuos sostinės gyventojai ir svečiai galės apžiūrėti iki vasario 12 d.
Naujieji oranžiniai Vilniaus dviračiai – ekologiška ir šiuolaikiška transporto priemonė, kuri būtų integruota į viešojo transporto sistemą, drauge su miesto autobusais, troleibusais ir moderniu tramvajumi.

„Šiandien vilniečiams siūlome naujos kartos oranžinius dviračius. Tačiau norime gauti miestiečių sutikimą – jie patys turi pasakyti, ar miestas pasiruošęs tokiam projektui, ar jo mums reikia“,- sakė Vilniaus miesto meras A. Zuokas.

Įgyvendinus naujųjų oranžinių Vilniaus dviračių projektą, mieste būtų įdiegta dviračių nuomos savitarnos sistema. Vilniaus dviratį iš specialaus punkto galėtų pasiimti kiekvienas vilnietis pasinaudojęs specialia nuomos kortele arba Vilniaus e-bilietu. Sistema registruotų, kas ir kada nuomojasi dviratį – taip naujieji dviračiai būtų apsaugoti nuo galimų vagysčių. Pasinaudojus dviračiu ir pasiekus reikiamą tikslą, dviratę transporto priemonę reikėtų grąžinti į specialų nuomos punktą. Tokie punktai būtų įrengti įvairiausiose miesto centrinės dalies vietose.

Visą oranžinių dviračių eksponavimo laiką, iki vasario 12 d., su jais susipažinti atėję vilniečiai bus prašomi pareikšti savo nuomonę užpildydami specialią anketą ir atsakydami į klausimą, ar reikia Vilniui tokios dviračių nuomos sistemos. Į šį klausimą vilniečiai galės atsakyti ir apsilankę sostinės Savivaldybės interneto svetainėje www.vilnius.lt.

Atnaujinta ir patobulinta oranžinio dviračio idėja Vilniaus centre galėtų būti įgyvendinta jau šią vasarą. Tikimasi, kad prie šio projekto įgyvendinimo prisidėtų privatūs rėmėjai.

Miesto dviračių idėja įgyvendinta daugelyje Europos miestų, siekiančių kovoti su transporto spūsčių, oro užterštumo problemomis. Prancūzijos mieste Lione, kur ši idėja įgyvendinta 2005 m. gegužę, dviračiai sulaukė milžiniško pasisekimo – šį projektą teigiamai vertina net 9 iš 10 važiuojančių jais. Šiuo metu Lionas turi apie 3 tūkst. miesto dviračių. Kasdien jie išnuomojami 12–22 tūkst. kartų, per dieną vidutiniškai nuvažiuojama 40 tūkst. km.
Miesto dviračiais dažniausiai naudojasi jauni dirbantys žmonės. Dauguma jų tampa nuolatiniais nuomotojais. Savo dviračius taip pat turi Viena, Briuselis, Kordoba, juos ruošiasi įsigyti Paryžius, Hamburgas, Čikaga.

Vilniaus miesto savivaldybė drauge su privačiais rėmėjais oranžinių dviračių idėją pirmą kartą įgyvendino 2001 m. vasarą. Akcija „Dviratis išrastas. Važiuok oranžiniu!“ pasiekė pagrindinį savo tikslą – vilniečiams buvo pristatyta dviračio, kaip naujos alternatyvios transporto priemonės, idėja ir suteikta proga ją išbandyti.

Vilniečiams apsisprendus, kad oranžiniai dviračiai turi grįžti į miestą, sostinėje galėtų būti įdiegta naujoji sistema, užtikrinanti dviračių saugumą ir griežtą jų kontrolę.

Daugiau informacijos: SĮ „Susisiekimo paslaugos“ direktorius Vaidotas Antanavičius, tel. 270 9339.

Šaltinis

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

      

Komentarų skaičius: 2

Lankomumo reitingas

Diskusijos - aptarti forume

Versija spausdinimui - versija spausdinimui

Atgal

Vilniaus miesto meras Artūras Zuokas pristato naujos kartos oranžinius Vilniaus dviračius.

Fotografas Audrius Žygavičius. Nuotraukos iš Vilniaus miesto savivaldybės viešųjų ryšių tarnybos archyvo.Atsitiktinės gairės:    Spauda (3)    Slaptos bendrijos (24)    Erotika (8)    Kovos menai (72)    Tėvynės sąjunga (4)    Miestai (14)    Žvejyba (30)    Specialiosios tarnybos (36)    Informaciniai karai (11)    Sel (10)    Liberalai demokratai (3)    Muzika (196)    Fotografija (17)    Svarstyklės (7)    Grupės (81)    Ištikimybė (4)    Duomenų apsauga (3)    Architektūra (11)    Kūdikio maitinimas (3)    Šokoladas (10)    Televizoriai (2)    Visuotinė istorija (44)    Eurointegracija (5)    Parapsichologai (7)    Atleidimo svarba (2)    Geležinkeliai (4)    Jautis (2)    Žmogaus teisės (52)    Prekės ir paslaugos buičiai (2)    Žala sveikatai (16)    Kompiuteriai (148)    Foje (3)    Įvaikinimas (3)    Egzorcizmas (11)    Ekologiškas maistas (2)    Prezidento rinkimai (6)    Stomatologija (6)    Vaiduokliai (23)    Tamplierių ordinas (7)    Kreditai (2)    Lengvosios muzikos grupės (27)    Nealkoholiniai gėrimai (12)    Vadyba (89)    Kelnaitės (2)    Pagonybė (3)    Valstiečių sąjunga (2)    Rinkimai (23)    Modemai (8)    Žmonės (241)    Elektronika (8)
1. Islandijos precedentas: ką nutyli pasaulio žiniasklaida
2. V. Miltienis atleistas iš „Vilniaus vandenų" generalinio direktoriaus pareigų
3. Nauja emigracijos banga gali būti didesnė
4. Europos Komisija puikiai įvertino Lietuvą
5. Islandijos investuotojai įsikurs Vilniuje ir plėsis į kitas Baltijos šalis
6. Technologijų laukia dešimtmečio egzaminas trijose Lietuvos ūkio šakose
7. "Infobalt EPA" nariams išduoti pažymėjimai
8. Po darbo kasdien lieka kas vienuoliktas Lietuvos gyventojas
9. Didelio miesto stresas. Kaip su jo kovosime?
10. Ieškome darbuotojo, arba Kaip parašyti gerą skelbimą
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!