LT   EN   RU  
2021 m. sausio 18 d., pirmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Ekonomika
  Ekonomika
Lankomumo reitingas Publikuota: 2009-07-01
Nauja emigracijos banga gali būti didesnė
Viena iš didžiausių Lietuvoje mokesčių gražinimu užsiimanti įmonė „RT Tax" 2010 m. prognozuoja dar vieną emigracijos bangą. Bendrovės specialistai teigia, kad šiuo metu be darbo likę Lietuvos gyventojai plūstels į Vakarų Europą, vos tik ten pagerės ekonominė situacija.

„Pastaruoju metu jaučiame didelį susidomėjimą mokesčių grąžinimu. Lyginant su praeitų metų pirmuoju pusmečiu, šiemet 30 proc. išaugo skaičius žmonių besiregistruojančių mokesčių susigražinimui dar prieš išvykstant darbuotis svetur", - sako mokesčių gražinimo bendrovės „RT Tax" direktorius Žydrūnas Janušauskas.

Kitas rodiklis, rodantis, kad išaugo norinčių emigruoti skaičius - padaugėjo klientų, kurie kreipiasi dėl mokesčių permokos užsienio valstybėje sugražinimo vien tik tam, kad vėl galėtų išvykti dirbti į užsienį.

Kadangi vidutinė grąžinamų mokesčių suma yra apie 1200 litų, tai šiek tiek pridėjus jau galima vėl bandyti ieškoti darbo užsienyje padedant įdarbinimo agentūroms ar savarankiškai.

„Tendencija labai aiški. Lietuvoje dabar yra labai daug žmonių, kurie neteko darbo ir artimiausiu metu neturės galimybių jo susirasti. Kadangi senųjų ES valstybių ekonomika atsigaus greičiau nei naujokių Rytų Europoje, šie žmonės masiškai patrauks dirbti į Vakarus. Tikėtina, kad naujoji emigracijos banga prasidės jau kitais metais ir gali būti didesnė nei kilusi iš karto po įstojimo į ES", - prognozuoja jau dešimtmetį su užsienyje uždarbiavusiais lietuviais dirbančios įmonės vadovas.

Pasak jo, didelė dalis žmonių, besikreipiančių į bendrovę, yra patekę į nepavydėtiną padėtį - jų pajamų nebeužtenka paskoloms grąžinti, todėl dauguma pasiryžę imtis bet kokio darbo. Iš Lietuvos jie dar neišvykę tik todėl, kad ir užsienyje šiuo metu susirasti darbą yra nelengva.

Lietuvos darbo biržos duomenimis nuo 2008 m. birželio iki 2009 m. birželio bedarbių skaičius išaugo nuo 3 iki 9 proc. šalies darbingo amžiaus gyventojų (193 tūkst. žmonių).

2008 m. sausį-gruodį emigraciją deklaravo daugiau kaip 17 tūkst. žmonių. 2007 m. iš Lietuvos išvyko beveik 14 tūkst. gyventojų. Manoma, kad oficiali statistika neatspindi tikrosios situacijos, o išvykusiųjų gali būti 2-3 kartus daugiau.

Apie „RT Tax". 2000 m. įkurta įmonė užsiima mokesčių grąžinimu užsienyje dirbusiems Lietuvos piliečiams. „RT Tax" turi atstovybes Lietuvoje ir JAV, padeda susigrąžinti mokesčius dirbusiems JAV, Jungtinėje Karalystėje, Airijoje ir Australijoje.

Daugiau informacijos:

„RT Tax" direktorius
Žydrūnas Janušauskas
tel. 8 676 38028

„RT Tax" verslo plėtros ir rinkodaros vadovas
Saulius Zaščižinskas
tel. 8 644 07777

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Įvaikinimas (3)    Brendis (6)    Leo LT (12)    Kovos menai (72)    Velniai (9)    Lotynų šokiai (5)    Alkoholizmas (15)    Liemenėlės (3)    Vytautas Landsbergis (6)    Motociklai (12)    Samsung (3)    Jurga Ivanauskaitė (17)    Kanapės (15)    Apskaita (15)    Hipiai (9)    Įžymūs žmonės (68)    Kino kritika (10)    Pagonybė (3)    Anželikos Cholinos šokio teatras (11)    Maxima (10)    Rasos (2)    Vadyba (89)    Erich Fromm (5)    Fotografija (17)    Dailė (34)    Seimo rinkimai (4)    Šachmatai (11)    Klonavimas (10)    Teisė (61)    Atsiprašymas (3)    Stilius (86)    NSO (33)    Lietuvoje (16)    Fizika (11)    Lengvosios muzikos grupės (27)    Specialiosios tarnybos (36)    Darbo partija (4)    Aerobika (3)    Sportiniai šokiai (2)    Gotai (17)    Draudimas (7)    Neištikimybė (2)    Vaistai (15)    Raganos (12)    Artūras Zuokas (41)    Sekimas ir privatumas (12)    Hobi (106)    Liberalų sąjūdis (5)    Vabzdžiai (5)    Ekologinis ūkis (2)
1. Islandijos precedentas: ką nutyli pasaulio žiniasklaida
2. V. Miltienis atleistas iš „Vilniaus vandenų" generalinio direktoriaus pareigų
3. Europos Komisija puikiai įvertino Lietuvą
4. Naujos kartos oranžinis dviratis grįžta į Vilnių
5. Islandijos investuotojai įsikurs Vilniuje ir plėsis į kitas Baltijos šalis
6. Technologijų laukia dešimtmečio egzaminas trijose Lietuvos ūkio šakose
7. "Infobalt EPA" nariams išduoti pažymėjimai
8. Po darbo kasdien lieka kas vienuoliktas Lietuvos gyventojas
9. Didelio miesto stresas. Kaip su jo kovosime?
10. Ieškome darbuotojo, arba Kaip parašyti gerą skelbimą
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!