LT   EN   RU  
2020 m. gegužės 27 d., trečiadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Elektroninės šiukšlės
  Technologijos > Kompiuterinės technologijos > Internetas > Elektroninės šiukšlės
Lankomumo reitingas Publikuota: 2003-05-13
Microsoft grumiasi su spamu

Interneto paslaugos teikėjos MSN, kuri priklauso Microsoft, vadovybė mano, jog spamas iš paprasto nepatogumo pavirto į didžiulę problemą. Kompanija deda nemažai pastangų kovai prieš nepageidaujamą reklamą el. pašto laiškuose.

Pašto paslaugos Hotmail vartotojai gali naudotis keliomis kovos prieš spamą priemonėmis. Dabar prie jų prisidėjo dar viena.

Kasdien išsiunčiami milijardai reklaminių laiškų ir dauguma jų niekur nenukeliauja. Kad sužinotų, kurie iš duomenų bazėse esančių laiškų vis dar veikia, spameriai į laiškus dažnai įdeda nuorodas į paveikslėlius – "šnipus".

Jei laišką kas nors atidaro, į siuntėjo serverį ateis užklausa šiam paveikslėliui gauti ir tas adresas bus užfiksuotas kaip veikiantis. Po to šiuo adresu reikia laukti dar didesnio laiškų srauto.

Naujoji MSN priemonė ir skirta kovai prieš šiuos "šnipus". Dabar paveikslėliai laiškuose užsikraus tik tuo atveju, jei laiškas atsiųstas iš pažįstamo adreso.

Hotmail vartotojai nuo spamo saugomi keliais filtrais. Pirmasis atmeta laiškus, kurie siųsti iš juoduosiuose sąrašuose esančių adresų.

Antrasis filtras laiškus rūšiuoja pagal "baltąjį" sąrašą, kurį gali sudaryti pats vartotojas. O trečiasis naudoja Microsoft sukurtus mašininio mokymo algoritmus, kad atskirtų įtartinus reklaminius laiškus.

Šis filtras "mokosi" pagal tai, kuriuos laiškus vartotojai pažymi kaip spamą.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    NLP (8)    Žiniasklaida (108)    Moters diena (4)    Elektronika (8)    Avalynė (7)    Interneto dizainas (5)    Hobi (106)    Chemija (5)    Žirgų sportas (4)    Sportiniai šokiai (2)    Kietieji diskai (17)    Arkliai (12)    Mistika (446)    Televizija (17)    Romas Kalanta (4)    Televizoriai (2)    Istorija (154)    Psichologija (89)    AMD (3)    „Lietuvos” kino teatras (13)    Tadas Blinda (10)    Apskaita (15)    „Laisvės kryžkelės“ (10)    Amerikos lietuviai (7)    Stomatologija (6)    Škotų aviganis (3)    Advokatai (10)    Politika (26)    Baikeriai (8)    Vasario 16 (12)    Nealkoholiniai gėrimai (12)    Eurointegracija (5)    Imtynės (29)    Soliariumai (5)    Gyvenimo džiaugsmas (2)    Auklės (3)    Prekės ir paslaugos buičiai (2)    Interneto komentarai (2)    Likeris (2)    Krišnaizmas (3)    Miestų bendruomenės (7)    Šaudymas iš lanko (2)    Poltergeistai (2)    Transportas (125)    Velykos (10)    Simbolika (2)    Kino kritika (10)    Operacinės sistemos (50)    TV3 (4)    Bitė (5)
1. Reklaminės SMS žinutės ir nepageidaujami el. laiškai siutina lietuvius
2. Kuriama nauja efektyvi kovos su elektroninėmis šiukšlėmis sistema
3. Amerikiečiai - labiausiai užkietėję pasaulio spameriai
4. Elektroninio pašto šiukšlės "ryja" bendrovių išteklius
5. Po dvejų metų spamas išnyks
6. Reklaminių langų, imituojančių sisteminius pranešimus, sumažės
7. Pateikti kaltinimai liūdnai pagarsėjusiam "Bafalo šiukšlintojui"
8. Du trečdalius elektroninio pašto "šiukšlių" siunčia sukčiai
9. Kova su el. pašto šiukšlėmis nesibaigia
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!