LT   EN   RU  
2020 m. birželio 1 d., pirmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Elektroninės šiukšlės
  Technologijos > Kompiuterinės technologijos > Internetas > Elektroninės šiukšlės
Lankomumo reitingas Publikuota: 2005-01-30
Kuriama nauja efektyvi kovos su elektroninėmis šiukšlėmis sistema

Sukurta naujo technologija kovai su nesankcionuotų reklaminių pranešimų siuntimu el. paštu, trumpiau tariant, spamu. Kaip praneša žurnalas New Scientist, sistema, pavadinta Čun-Kvei (kinų Fen-Šui talismanas, skirtas saugoti būstui nuo piktųjų dvasių), pagrįstas Teiresijo algoritmu (senas pranašas iš Euripido kūrinio „Finikietės“), skirtu dezoksiribonukleino rūgšties (DNR) sekų analizei. Šį algoritmą kūrė IBM korporacijos tyrimų padalinio specialistai; jis buvo skirtas DNR ir amino rūgštyse besikartojančių sekų paieškai.

Elektroniams pranešimams pritaikyta Teiresijo sistema taip pat galima analizuoti sekas, sudarytas iš tradicinių simbolių, iš kurių sudarytas rašytinis tekstas. Mokslininkai praskanavo 65 tūkstančius el. pašto šiukšlėmis pripažintų laiškų, ir surado apie šešis milijonus fragmentų, sutinkamų daugiau, nei viename pranešime. Vėliau buvo išanalizuoti tūkstančiai pranešimų, nepriklausančių elektroniniam „šlamštui“. Buvo surinkti abiejų kategorijų laiškuose aptikti fragmentai.

Šitaip tyrėjai gavo el. pašto šiukšlėms būdingus raidinių-skaitinių sekų rinkinius. Testų metų buvo nustatyta, kad Teiresijo sistemos pagrindu sukurtas filtras teisingai identifikavo 64665 iš 66697 laiškų, t.y., jo efektyvumas pasiekė 96,56 procento. Dar daugiau - tik vienas laiškas iš 6000 per klaidą buvo priskirtas šiukšlėms, t.y, klaidingo veikimo tikimybė sudarė tik 0,017 procento. Manoma, kad Čun-Kvei sistema bus įtraukta į naująją IBM SpamGuru programinę įrangą.

Straipsniai.lt

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Žala sveikatai (16)    Kompiuterinis piratavimas (43)    Vitaminai (2)    Kabala (6)    Meilė (138)    Amerikos lietuviai (7)    Lotynų šokiai (5)    Aiškiaregiai (11)    Pyktis (6)    Parapsichologija (22)    Sportas (8)    Metalistai (8)    Rinkimai (23)    Skolininkai (12)    Įdomybės (87)    Poltergeistai (2)    Tadas Blinda (10)    Stomatologija (6)    Opel (4)    Svarstyklės (7)    Žmogaus klonavimas (2)    Sportiniai šokiai (2)    Atviras kodas (23)    Avinas (7)    Augalai (8)    Novelės (102)    Kompiuteriniai žaidimai (270)    Dažasvydis (3)    Picerijos (4)    Vytautas Bogušis (12)    Fantastika (21)    LNK (2)    Vox Populi (14)    Erotiniai šokiai (23)    Vestuvės (16)    Statyba (29)    Politika (363)    Euro naujienos (2)    Regbis (4)    Kinų horoskopas (14)    Seimo rinkimai (4)    EBSW (40)    Partizanai (12)    Pavydas (5)    Geografija (22)    Kandidatai į prezidentus (5)    Mistika (446)    Meninė gimnastika (14)    Avalynė (7)    Tiškevičiai (18)
1. Reklaminės SMS žinutės ir nepageidaujami el. laiškai siutina lietuvius
2. Amerikiečiai - labiausiai užkietėję pasaulio spameriai
3. Elektroninio pašto šiukšlės "ryja" bendrovių išteklius
4. Po dvejų metų spamas išnyks
5. Reklaminių langų, imituojančių sisteminius pranešimus, sumažės
6. Pateikti kaltinimai liūdnai pagarsėjusiam "Bafalo šiukšlintojui"
7. Du trečdalius elektroninio pašto "šiukšlių" siunčia sukčiai
8. Microsoft grumiasi su spamu
9. Kova su el. pašto šiukšlėmis nesibaigia
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!